folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Mühendis Abiler Ya Da Pazarlama İle Bilgililer Bi Bakabilir Mi

Mühendis Abiler Ya Da Pazarlama İle Bilgililer Bi Bakabilir Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

Herkese her ne yapıyorsanız kolay gelsin,

Beyler ben metalürji ve malzeme müh okuyorum. Uzattım okulu vs. 

Okulu bitirdiğimde pazarlama ve satın alma departmanlarında çalışmak istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım? 

Yüksek lisansı mı yapsam pazarlama ile ilgili? 

Ne yapsam?

imza mı gelmiş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Daha önce birşey sattın mı? Pazarlama pozisyonlarında ne eğitim aldığından çok malı satabilmen önemlidir diye düşünüyorum. Birde seni bu alana yönelten nedir? 

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Daha önce birşey sattın mı? Pazarlama pozisyonlarında ne eğitim aldığından çok malı satabilmen önemlidir diye düşünüyorum. Birde seni bu alana yönelten nedir? 

Satmadım. Fakat ekonomiyle alakalıyımdır az çok global olarak da takip ederim. Üretim için hammadde veya yarı mamul satın almak gayet hoş gözükmüştür bana.

imza mı gelmiş?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Öncelikle alacağın ya da satacagin malin herseyini iyi bilmen gerekiyor. 

Atiyorum gedik kaynakta kaynak malzemeleri satıyorsun. Adam max 10mm siyah sac kaynatacak ve 200amper veya 600amperlik gazalti kaynak makinesi istiyor. Sen diyebilmelisin ki o küçük veya büyük olur. 400amperlik alin. Tel  kalinligini 1 değil de 1.2 seçin. 

Her üründe böyle,  tamam eğitimini verecekler gittiğin yerde ama mal satarken zorlarlar.

Satışı en iyi ogrenecegin yer festo,   entek gibi firmalar. 

10 sene sonrasi için de senin degerini belirleyen çevren olacak. Mesela bir telefonla kapilari actirabilmen lazim, seni farklı kilacak şey budur. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    vuuuu. @kaan ^^//

twenty one pilots ___ stressed out gelsin sanada.

RitmFarbRacourci tarafından 28/Şub/16 11:55 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Gülbenkyan diye bir zat, yaş aralığında yanlışım varsa düzeltin, 12 -13 yaşlarında Kapalı Çarşı' da pazarlama, satış gibi işler yapıyordu. Adam @21li yaşlara geldiğinde petrolü bol olan Osmanlı topraklarını yabancılara pazarladı. 

Diyeceksin ki bunun benimle ne alakası var. Zerre kadar petrol bilgisi olmayan bu zat pazarlama tekniğiyle petrol satıyor. 

Önce pazarlama satış tekniklerini öğrenmeyi tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    yazipcikacak bunu yazdı

Gülbenkyan diye bir zat, yaş aralığında yanlışım varsa düzeltin, 12 -13 yaşlarında Kapalı Çarşı' da pazarlama, satış gibi işler yapıyordu. Adam @21li yaşlara geldiğinde petrolü bol olan Osmanlı topraklarını yabancılara pazarladı. 

Diyeceksin ki bunun benimle ne alakası var. Zerre kadar petrol bilgisi olmayan bu zat pazarlama tekniğiyle petrol satıyor. 

Adam mühendis, limon, patates, parfüm pazarlamiyor. Ayrica satışci ve pazarlamaci farklidir. Mühendisten satışci olur.

Örneğin bir endüstriyel kameraya ihtiyacim var. Kirmizi şişenin üstünde yeşil kapak tam kapali mi kapali değil mi kameranin algilamasi lazim. Bana ürün onerin.  Bu soruya cevap verebilmek için;

Renkler hakkinda, 

Ölçü toleranslari hakkinda, 

Giriş, çıkış, haberlesmeler hakkinda, 

Isiklandirmalar hakkinda, 

Adamin bu ürünü kontrol edeceği komponentler hakkinda bilgi sahibi olmasi lazim. 

Teknik satışı elektrik süpürgesi pazarlamayla karıştırmayın. 

Havada 40 takla da atsa sattığı ürünü bilecek. Örnekleri cogaltacagim ama laf salatasi olacak. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ingilizce ogren

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

agzın ne kadar iyi laf yapar? orospu agzı varsa (ironik olarak söyledim yanlıs anlama) pazarlama / satis yoksa baska alanlara yönel.

[22817//kaanabak]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    yazipcikacak bunu yazdı

Adam mühendis, limon, patates, parfüm pazarlamiyor. Ayrica satışci ve pazarlamaci farklidir. Mühendisten satışci olur.

Örneğin bir endüstriyel kameraya ihtiyacim var. Kirmizi şişenin üstünde yeşil kapak tam kapali mi kapali değil mi kameranin algilamasi lazim. Bana ürün onerin.  Bu soruya cevap verebilmek için;

Renkler hakkinda, 

Ölçü toleranslari hakkinda, 

Giriş, çıkış, haberlesmeler hakkinda, 

Isiklandirmalar hakkinda, 

Adamin bu ürünü kontrol edeceği komponentler hakkinda bilgi sahibi olmasi lazim. 

Teknik satışı elektrik süpürgesi pazarlamayla karıştırmayın. 

Havada 40 takla da atsa sattığı ürünü bilecek. Örnekleri cogaltacagim ama laf salatasi olacak. 

Adam mühendis, onları zaten bilmesi gerekiyor. 

Ne kadar teknik bilgisi olsa da @nurk 'un da dediği gibi ağzının laf yapması önemli.

İhtiyaç oluşturup müşteriyi ikna etmesi gerekiyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam pazarlama yapmak icin mali iyi tanimak ayri. Hazir cevapli olman gerekiyor. Mantikli ornekler ve analitik dusunce sistemine ihtiyacin var. Aliciyi iyi analiz ediip onunla ayni frekansa girebilmen gerekiyor ve unutma karsi taraf o mali almassa mutlu olmayacagini dusundurmen gerekiyor. Bence profesyonel bi satiscinin yaninda calisman sana ciddi anlamda fayda saglar

delimiyim ben?
Toplam Hit: 3197 Toplam Mesaj: 24
pazarlama mühendislik satın alma