folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Mühendislik Fakültesi İle Teknoloji Fakültesinin Farkı

Mühendislik Fakültesi İle Teknoloji Fakültesinin Farkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bi ikisi arasındaki farkı merak ediyorum. Ben teknoloji fakültesi elektrik-elektronik mühendisliğine yerleştim. Acaba yanlış tercih yaparak hata mı ettim.? Çevremdekiler gitmeyip tekrar hazırlanmamı söylüyorlar. Bi yardımcı olun yaa.. 

xxx
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

teknoloji daha üst birim gibi geliyo sanki onlar proje üretip alt tarafa yapın diyomuş gibi havası var.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

çoğu üniversitede fen-edebiyat fakültesi (fizik kimya biyoloji edebiyat trahi psikoloji) var 

mesela istanbul üni de fen fakültesi( fizik kimya biyoloji ) var edebiyat fakültesi ( edebiyat trahi psikoloji ) var

bunun gibi bişey olsa gerek

mühendislik-mimarlık (makine inşaat elektronik bilgisayar mimarlık uçak müh vb bölümleri düşün) fakültesi yerine

inşaat fakültesi (mimarlık inşaat müh vb)

makine fakültesi(makine uçak vb)

teknoloji fakültesi(bilgisayar elektronik vb) 

gibi bişey olsa gerek ilkkez duyuyorum teknoloji fakültesi diye bişey

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

cevap vereyim evet boşa tercih yaptın, geleceği ne olduğu belli olmayan bi bölüme girdin hayırlı uğurlu olsun. mühendis desen değil teknisyen desen değil, ne olduğunu kuranlarda bilmiyorlar sende bilmeden tercih yaptığın için artık geleceğin onların ellerinde..

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

Okula 1. sırada girmişim, notları yüksek tutup yatay geçişle başka bi fakülteye geçiş yapabilme imkanım da mı yok. ??

xxx
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

bir örnek vereyim, gazi üniversitesinin teknik eğitim fakültesi de teknoloji fakültesi oldu ve inşaat teknikerliğiydi sanırım o bölümler de artık inşaat mühendisliği oldu. ama sonuçta mühendis diploması alacaksın. bir arkadaşım gazi mühendislik fakültesi inşaat mühendisliğini bitirdi, kardeşi de bu sene gazi teknoloji fakültesi inşaat mühendisliğine girdi. sıkıntı olacağını sanmıyorum öyle gelecek açısından bazı arkadaşlar çok kötümser yaklaşmış

ulan bir susar mısın?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

overbite bunu yazdı:
    -----------------------------

bir örnek vereyim, gazi üniversitesinin teknik eğitim fakültesi de teknoloji fakültesi oldu ve inşaat teknikerliğiydi sanırım o bölümler de artık inşaat mühendisliği oldu. ama sonuçta mühendis diploması alacaksın. bir arkadaşım gazi mühendislik fakültesi inşaat mühendisliğini bitirdi, kardeşi de bu sene gazi teknoloji fakültesi inşaat mühendisliğine girdi. sıkıntı olacağını sanmıyorum öyle gelecek açısından bazı arkadaşlar çok kötümser yaklaşmış

yA bak, bizim bölümün ders programı mühendislik bölümüyle tamamen aynı, bunun üstüne üstlük +1 dönem de mühendislik fakültelerine verilmeyen işyeri eğitimi ve 72 saatlik staj eğitimi veriliyor. Resmi sitelerde diplomaların tamamen aynı olduğu yazıyor. Amk. sadece adı farklı olduğu için millet itin g.tüne sokuyor sanırım.

xxx
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

EMRE955 bunu yazdı:

overbite bunu yazdı:

yA bak, bizim bölümün ders programı mühendislik bölümüyle tamamen aynı, bunun üstüne üstlük +1 dönem de mühendislik fakültelerine verilmeyen işyeri eğitimi ve 72 saatlik staj eğitimi veriliyor. Resmi sitelerde diplomaların tamamen aynı olduğu yazıyor. Amk. sadece adı farklı olduğu için millet itin g.tüne sokuyor sanırım.

hocam diplomada "mühendis" yazıyorsa sorun olmaz ki ya ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

piradomim bunu yazdı:
    hocam diplomada "mühendis" yazıyorsa sorun olmaz ki ya ? 

tabiki hocam, diplomada hem teknoloji mühendisi hem de elektrik-elektronik mühendisi ünvanı yazıyormuş.

xxx
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

çok kafana takma. alacağın derler mühendislik fakültesiyla aynı olacak ve fazladan uygulama derslerin olacak. yani atölyede derslerin olacak. marmara üniversitesinde açılan bölümde geçen sene taban puanlarına bakarsan bazıları mühendislikten daha yüksektir. bide senin okuldaki bir dönemin staj olarak geçicek. teknoloji fakültesinde tek sıkıntı bölümlerdeki mtok kontejyanıdır. meslek liseliler kontejyandan bu bölümlere giriyorlar ama adamlrın intibak sınıflarını geçmesi çok zor. milletin 4 senede öğrendiği matematiği fiziği kimyayı 1 yılda öğretmeye çalışılıyor. haliyle onlarda afallıyor. eğer adam gibi sistem uygulanır sırf adamları geçirmek için intibaktakiler üst sınıflara çıkarılmazsa, hiçbir sorun çıkmaz.

ek olarak öğretmenliğe filan geçme şansın var.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

kukunku bunu yazdı:

çok kafana takma. alacağın derler mühendislik fakültesiyla aynı olacak ve fazladan uygulama derslerin olacak. yani atölyede derslerin olacak. marmara üniversitesinde açılan bölümde geçen sene taban puanlarına bakarsan bazıları mühendislikten daha yüksektir. bide senin okuldaki bir dönemin staj olarak geçicek. teknoloji fakültesinde tek sıkıntı bölümlerdeki mtok kontejyanıdır. meslek liseliler kontejyandan bu bölümlere giriyorlar ama adamlrın intibak sınıflarını geçmesi çok zor. milletin 4 senede öğrendiği matematiği fiziği kimyayı 1 yılda öğretmeye çalışılıyor. haliyle onlarda afallıyor. eğer adam gibi sistem uygulanır sırf adamları geçirmek için intibaktakiler üst sınıflara çıkarılmazsa, hiçbir sorun çıkmaz.

ek olarak öğretmenliğe filan geçme şansın var.

işte budur.. bilen adamın hali başka oluyo..

xxx
Toplam Hit: 5844 Toplam Mesaj: 19