(Mükemmel) Filtre Kahve

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

100-150 lira bandında filtre kahve makinesi arıyorum, sıcak tutma özelliği falan olsun. N11den biraz bakındım 3-4 ürün beğenir gibi oldum çok enteresan yorumlar var. Yok sıcak tutamıyor, yok plastik filtresi yok(?), vay efendim cam demlik çıkmadı içinden, ürün çok ufak anlatıldığı gibi değil, vay boyaları dökülüyor falan.

Malum programcının olmazsa olmazıdır kahve. Eminim burada tüketen çok arkadaş vardır. Kullandığınız aygıtlardan tavsiye yollarsanız güzel olur.

Bir de şey yapalım, konu başlığını makine olarak belirtmedim özellikle. En beğendiğiniz filtre kahveleri hangi markaların hangi ürünleriyle demliyorsunuz, kağıt filtrenin farklı üreticilerden çıkması tadı etkiliyor mu, o tavsiyeleri de alalım :)

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çay candır

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Çay candır

Çayı severim. Çaya karşı bişey yazdığımı hatırlamıyorum. Dağıtma konuyu :D

noname tarafından 10/May/19 16:23 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    noname bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

Çay candır

Çayı severim. Çaya karşı bişey yazdığımı hatırlamıyorum. Dağıtma konuyu :D

Banımın açıldığı gün ban yedim ich möchte kein BAN bitte :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

100-150 liraya doğru düzgün bi makine bulamazsın, bütçeyi 200-250ye çıkarman lazım. Ben de bir kaç ay önce bunun araştırmasını yaptım ve sonunda french press aldım(paranın gözü kör olsun).

Ancak şöyle bir şey var ki aşağıda linki olan alet f/p ürünü. 150 liraya alacağın makinenin aşağı yukarı aynısıdır. İşini görür mü bilmem ama çok sıcak kahve sevmiyorsan sıkıntı olmaz herhalde millet 60-70 derece oluyor kahve yazmıştı başka bir sitedeki yorumlarda.

https://www.a101.com.tr/elektronik/kiwi-kcm-7540-filtre-kahve-makinesi/

Azıcık daha emek verebilirim falan dersen french press öneririm kahvenin tadı da bu makineye göre daha iyi oluyordur diye düşünüyorum. Ama bazen gerçekten uğraşmak sıkıcı olabiliyor(üşengeçlik), çok bir şey yapmıyorsun aslında suyu kaynatıyorsun, french pressi ve bardağı ısıtıyorsun sadece.

Kahveye gelecek olursak 2 seferdir kahve dünyasından iri çekilmiş alıyorum, makinesinde mi sıkıntı var başka bir şeyden dolayı mı bilmiyorum bardağın altında kahve tortusu kalıyor sürekli. İnternette bi ton french press videosu izledim milletin kahvesi pırıl pırıl, ben son yudumu içemiyorum. Starbuckstan almayı düşünüyorum bir sonraki kahvemi bakalım onların iri tanelisi nasıl olacak. Bu arada filtre kahve içmeye başladığımdan beri nescafe vs. içmeyi kestim çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu.

Neyse canım çekti yapam da içem.

Şafak 1152!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

100-150 liraya doğru düzgün bi makine bulamazsın, bütçeyi 200-250ye çıkarman lazım. Ben de bir kaç ay önce bunun araştırmasını yaptım ve sonunda french press aldım(paranın gözü kör olsun).

Ancak şöyle bir şey var ki aşağıda linki olan alet f/p ürünü. 150 liraya alacağın makinenin aşağı yukarı aynısıdır. İşini görür mü bilmem ama çok sıcak kahve sevmiyorsan sıkıntı olmaz herhalde millet 60-70 derece oluyor kahve yazmıştı başka bir sitedeki yorumlarda.

https://www.a101.com.tr/elektronik/kiwi-kcm-7540-filtre-kahve-makinesi/

Azıcık daha emek verebilirim falan dersen french press öneririm kahvenin tadı da bu makineye göre daha iyi oluyordur diye düşünüyorum. Ama bazen gerçekten uğraşmak sıkıcı olabiliyor(üşengeçlik), çok bir şey yapmıyorsun aslında suyu kaynatıyorsun, french pressi ve bardağı ısıtıyorsun sadece.

Kahveye gelecek olursak 2 seferdir kahve dünyasından iri çekilmiş alıyorum, makinesinde mi sıkıntı var başka bir şeyden dolayı mı bilmiyorum bardağın altında kahve tortusu kalıyor sürekli. İnternette bi ton french press videosu izledim milletin kahvesi pırıl pırıl, ben son yudumu içemiyorum. Starbuckstan almayı düşünüyorum bir sonraki kahvemi bakalım onların iri tanelisi nasıl olacak. Bu arada filtre kahve içmeye başladığımdan beri nescafe vs. içmeyi kestim çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu.

Neyse canım çekti yapam da içem.

Bak çok iyiymiş N11de 120 lira falan bu. hangi mağazalarda olduğunu nasıl görüyoruz orda buton gibi bişey var ama tıklayamadım

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Bu makinayı aldım bende topu topu 4 kez kullandım şuan kenarda yatıyor, Güzel cihaz tavsiye ederim. bnde 160 a mı 150 mi ne almıştım

Electrolux EKF3300 Kahve Makinesi

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B016DNJ7W4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Öncelikle birçok kahve demleme yöntemi var sana lazım olan yapımı pratik olsun, sıcak olsun, anında ulaşılabilir olsun gibi şeylerse filtre kahve makinesi alabilirsin. Ama yok ben tadım notalarını alayım, içtiğimden zevk alayım dersen frenchpress, aeropress, hario v60, coldbrew, mocapot, dripper, chemex gibi birçok demleme çeşidi var. Hepsinde de farklı tadlar alabilirsin ve hepsi de filtre kahve makinesinden kat kat üstün lezzetler sunar.

Bunların içinde en pratiği ise bence frenchpresstir. Senin alman gerekenler ise kaliteli bir frenchpress, kattle ve delonghi kg79 gibi bir çekirdek öğütücüdür. Kahveyi anında öğütüp hemen frenchpresste 2 bardaklık yapar içersin. Adam gibi kahve içmiş olursun. Alacağın kahveyi de çekirdek olarak alacağın için uzun süre bayatlamayacak kahve içeceksin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Bu makinayı aldım bende topu topu 4 kez kullandım şuan kenarda yatıyor, Güzel cihaz tavsiye ederim. bnde 160 a mı 150 mi ne almıştım

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B016DNJ7W4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

böyle kağıt filtresiz olanları yokmu bunların? sürekli filtreyede para vermek istemiyorum hiç

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Sen sat ozaman

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ugur0 bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı

böyle kağıt filtresiz olanları yokmu bunların? sürekli filtreyede para vermek istemiyorum hiç

Pecete kullabilirsin kagit filtre yerine.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 1678 Toplam Mesaj: 17
filtre kahve