folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Mükemmelliyetçi Ruh Hastaları Oluşturuluyor. Çizikler

Mükemmelliyetçi Ruh Hastaları Oluşturuluyor. Çizikler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakhacker
    manyakhacker's avatar
    Erkek

Geçmiş zamanlarda toplumlar , aileler mağaralarda yaşarken , nehirlerde yıkanırken , av için erkekler ava giderken  , kadınlar mağaralarda çocuklara bakıp gelen avları pişirirken ve tarlalık alanlarda bitki - sebze ekerken , ağaçlardan meyveleri toplarken , çamaşırları nehirlerde sopalarla vura vura yıkarken , yiyecekleri günlük tüketirken  günümüzde  bir çizik yüzünden bile çileden çıkabilen mükemmeliyetçi aileler , kadınlar , erkekler ortaya çıkıyor.

Haydi biraz bunlara bizde kızalım.

Örnekler :

- Buzdolabında ufak bir çizik varsa kadın çileden çıkar.
    Cevap : O buzdolabı çizik olabilir , çozuklar çizebilir , al bir etiket yapıştır. Buzdolabının  amacı yiyeceklerini sağlıklı bir şekilde saklamaktır.

- Çamaşır makinasında ufak bir çizik varsa kadın çileden çıkar.
    Cevap : o çamaşır makinasıdır. Çizikler olabilir. Çamaşır makinasının amacı çamaşırları elinde , banyoda , tuvalette yıkama diyedir. Senin rahatça çamaşırları yıkaman içindir.

-Bulaşık makinasında ufak bir çizik varsa kadın çileden çıkar.
    Cevap : O bulaşık makinasıdır. Senin 1 saatte elde yıkacağın ve yıkarken ellerin yanacak , kirlilerle uğraşıcan vb, bunlarla uğraşma 1 saat yerine 15 dakika al bulaşıkları makineye koy yıka gitsin kafanı rahatla kendine zaman ayır diye icat edildi. 

- Televizyonda çizik
    Cevap : Televizyon senin eğlenmen için , ülkende , dünyada neler olup bitiyor haberdar olman için icat edildi. Çiziği var diye kafayı ye diye icat edilmedi.

- Arabada çizik varsa erkek bu sefer çileden çıkar.
    Cevap : Bir insan yürüyerek 1 saatte anca 6 km yol alır. . Ayrıca yükte taşıyamaz. Eskide eşek , at kullanılırken sen rahatça yüklerinide arabana koy , kendinide , ailenide arabana koy ve gezmeye git , işini görmeye git , bir yerden bir yere rahatça git gel diye icat edildi. ufak bir çizik var diye kafanı ye diye icat edilmedi.

Bunun gibi bir çok eşyalarda ufak bir çizik olunca mutsuzlaşan kadın ve erkekler artık günümüzde eşyaların ve araçların kullanım amaçlarını unutmakta ve git gide sadece başka insanlara hava atmak , hatasız gözükmeye çalışmakla uğraşmakta ve mükemmeliyetçi olmaya başlamaktadırlar.

Bunlarda mukabilinde kişilerde ve toplumda ruhsal hastalıklar meydana getirmektedir.

Kadın,  beyaz eşyayı görür , inceler ve bir bakar , - " ben bunu almam bunda çizik var."

Be kadın sende kaç çizik var :) Ufak bir çizik olunca havamı atamıyorsun. Sen sadece hava atmak içinmi alıyorsun , işine yarasın diyemi alıyorsun.

Geçenlerde bir araba ilanı gördüm , arabanız mı çizildi gelin yenisi ile değiştirelim. Bu ilanı verenlerin o otomotiv firma sahiplerinin arabalarını bulup arabalarına  bol bol çizik atmak lazım. Bakalım kendileri hemen değiştirme yoluna gidiyorlarmı bir görmek lazım.

Eşyaların asıl kullanım amacını unutmamak  ,toplumun bireylerinin ruhsal sağlığını koruması açısından önemlidir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

benim ağır takıntılarım var mükemmeliyetçilikten ziyade gözlüğün üstünde küçük bi leke olsun mesela kafayı yerim illaki cam gibi tertemiz olacak yani mükemmel olsun diye değil orda o toz parçalarını görünce kafayı yiyorum aynı şekilde pc monitörü vb. şeylerde de öyle.Yani demek istediğim benim garibanları araya kaynatmayın belki adamların problemleri var üstlerine gitmeyin :F

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Eşyanın düzgün kozmetiği ev kadınına ferahlık verir psikolojik olarak rahatlatır. Akşama kadar halen bana gününü mutfakta geçiren annemin düzgün şekilli düzgün çiziksiz kusursuz eşya istemesini normal karşılarım açıkcası.

Arabasına aşık heriflerden bahsetmemişsin. Hiç arabanı yıkamadınmı parlatmadınmı? çizik var diye yada göcük var diye kaportacıya götürmedinmi?

Kozmetiğie önemn vermemnin mükemmelliyetçilikle alakası yok kadının asıl işlevini unuttuğuda yok ferah bir ortam ferah bir psikoloj için herşey.

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam onu bunu bilmem de Beyninin de sana insanların takıldığı çizikler üzerine makale yazman için verilmediğinden eminim :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

bu konunun altında bol bol dövüş kulübü replikleri gider

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hacı senin kafa ii..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

NmC bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam onu bunu bilmem de Beyninin de sana insanların takıldığı çizikler üzerine makale yazman için verilmediğinden eminim :)

-----------------------------

:)))) kafayı çizdik en sonunda

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    çizik

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

beyaz eşyada çizik varsa tabiki almazsın. bu bir kusurdur. sonuçta o eşyayı bedava almıyorsun karşılığında para ödüyorsun. reklamda olduğu gibi çiziksiz teslim edilmeli.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek

Sevdim hocam seni :)

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

buzdolabı çizilsin diye yaratılmadı doğru.O çiziğin orda işi ne ?

Ya fabrikasyon hatasıdır, ya bayinin hatasıdır, ya eve getirirken çizmişlerdir, ,işçilerin hatasıdır, yada kullanırken sahip çizmiştir, çocuk çizmiştir onların hatasıdır.

--

O buzdolabı kolay alınmıyor yada televizyon vs..Evler, arabalar.Bir zahmet hayvan gibi kullanacaklarına düzgün kullansın herkes.

Titiz nesil olduğumuz kadar hayvan nesilizde.Canice, vahşice kullanıyoruz herşeyi.Kırılmış dökülmüş umrumuzda değil.

Fakat alırken ailelerimiz, bizler nasıl zorluklarla uğraşıyoruz.bu mu yani ?

---

en basiti 60 lira verip alınan gömlekler, tişörtler vitrindeyken çok çekiciydi.Alıp çoğumuz yerlere atıyoruz , sorna kırışık giyiyoruz (allahtan kıyafet konusunda titizim).Fakat odamızın duvarlar falan ? yada laptoplarımız, telefonlarımız ?

İnsansak, insan gibi bakmamız lazım.Hayvan gibi kullanmak niye ? eşyalarımızı hayvan gibi kullanmak, suları, deterjanları hayvan gibi kullanmak başta kendi kesemize, sonra milli servete, daha sonra doğaya zarar.

Oturun adam gibi kullanın herşeyi.

Toplam Hit: 4128 Toplam Mesaj: 22