folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Müritler Böyle Bi Sorunla Karşılaşan Var Mı ? Lütfen Yardım

Müritler Böyle Bi Sorunla Karşılaşan Var Mı ? Lütfen Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek

dün akşam bilgisayarı kullandım ve kapattım sonra tekrar açmak istedim açılmadı.daha doğrusu bilgisayar açılıyor şu ilk bilgilendirme ekranı çıkıyor sonra cd rom dan ufak bi ses geliyo bilgisayar reset atıyordu.tekrar denedim aynı sorunla karşılaştım.sabah tekrar açtım aynı sorun ben de windows cd sini taktım fakat o kadar erken resetliyor ki cd yi bile okuyamıyor.sonra cd takılyken açtım bilgisayarı hemen F8 e bastım neyse cd yi okutup windows  u onar yaptırdım bilgisayar açıldı eski haline döndü bi süre sonra tekrar reset attım yine aynı sorun

sizce problem ne format atsam  çözülür mü ? bir de ilk ekranda CMOS setting wrog yazıyor sorunluyken yardımlarınızı bekliyorum haa bu arda msblast taramasında da bişey çıkmadı 

OYUN BİTİNCE ŞAH DA PİYON DA AYNI KUTUYA KOYULUR... ÜŞENİYORUM ÖYLEYSE YARIN...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    bios ayarlarını defuolt yap öyle dene
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek
    denedim dostum onu hem biostan hem de olmayınca pili çıkardım denedim sonuç negatif :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

aynı sorunu bende yaşıyorum ekran acılmadan reset atıyor kendi kendine 15-20 sefer yapıp sonra acılıyor

bazende sorunsuz bi şekilde acılıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

1) Ram derim baska bisey demem

2) Anakartin kondostorleri sismistir yanmaya yakindir baska bisey demem

3) Islemcinin fani donmuyordur yada sogutucunun ustunde toz tabaka yapmistir isindigi icin cakar reseti baska bisey demem

4) XP ile alakali degil.. Direk donanimsal baska bisey demem

5) baska bisey demem

Mevzu derin | Papikolas Planet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek
    karakutu helal olsun BAŞKA BİŞEY DEMEM :D:D:D:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    hocam aynı sorunla bende karşılaştım bilgisayarın içini temizliyordum malum çok tozlanıyor neyse temizlik bitti topladım biligisayarı aynı dediğin gibi resetliyordu parçaları tekrar çıkartıp düzgünce taktım bendeki problem ekran kartının yuvasına tam takılmamasıymış tam olarak yerleştirince düzeldi donanımların doğru takıldıpından emin ol derim BAŞKA BİŞEY DEMEM
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek
    tahta kardeş benim windows u onarınca çalışıyor ama öyle olsa onarma yapınca da aynı hatayı verirdi değilm ? ayrıca söktüm tüm parçaları tekrar taktım ama söylediğim gibi onarma yapınca çalışıyo kapatınca başlıyo çalışmamaya

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek

diener bunu yazdı:
    -----------------------------
    tahta kardeş benim windows u onarınca çalışıyor ama öyle olsa onarma yapınca da aynı hatayı verirdi değilm ? ayrıca söktüm tüm parçaları tekrar taktım ama söylediğim gibi onarma yapınca çalışıyo kapatınca başlıyo çalışmamaya

hocam ben de açılmıyordu fişi çekip bi süre bekledikten sonra tekrar takıyordum açlılıyordu biraz bekleyip resetliyordu dediğim gibi ben ekrankartını çokartmıştım yerine takatken tam oturmamış sonra çıkarıp tekrar tektım çalışmıştı ama herkeste aynı sorun olmaz tabi senin ki başka bir sorun olabilir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek

tahta bunu yazdı:

diener bunu yazdı:

hocam ben de açılmıyordu fişi çekip bi süre bekledikten sonra tekrar takıyordum açlılıyordu biraz bekleyip resetliyordu dediğim gibi ben ekrankartını çokartmıştım yerine takatken tam oturmamış sonra çıkarıp tekrar tektım çalışmıştı ama herkeste aynı sorun olmaz tabi senin ki başka bir sorun olabilir

eyvallah dostum bakalım benimkisi sanırım ısıdan en azından herkes öyle söylüyo bi cpu nun silikonunu kontrol edeyim :)

diener bunu yazdı:

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kill_die
    kill_die's avatar
    Erkek

Dostum sorun buyuk bir olasilikla hdd den olabilir bazen bozuk tabakaya geliyor baslik ve hdd yi yeniden baslatiyor. windows`a format isi cozmez tum hdd alanlarini kati formatla duzeltmen gerekiyor. yani c,d kac tane alan varsa, hdd yi tum silip yeniden alanlara ayirmali ve daha sonra format atmalisin.

duzelmez ise hdd den olabilir, ramlar oturmamis, islemci daha onceden sokulmus ise iyi oturmamis, dvd-rom ses kablosu veya bilgi kablosu(ata,sata neyse) duzgun takilmamis olabilir. guc kaynagi yetersiz olabilir.

Toplam Hit: 3116 Toplam Mesaj: 26