folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mustafa Kemal Atatürk Ve İsmet İnönü

Mustafa Kemal Atatürk Ve İsmet İnönü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    yuh ulan. neyse bir şey demiyorum

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

PoLLBuLL bunu yazdı:
    -----------------------------
    yapmayın. oyunlara gelmeyin. şimdi İsmet İnönü'ye laf çarptıranlar yarın Atatürk'e aynı şeyi yapar.İkisi birbirine küs değildi ve hiç bir zaman da küsmediler."hatta 1940 yıllarında paralardan Atatürk'ün resmini kaldırtıp kendi resmini bile bastırmıştır. " demişsiniz.eskiden kanunda '' devlet dairelerinde ve paranın üstünde cumhurbaşkanının resmi bulunur'' yazmaktadır.
    ya bir taraftar ideolojisiyle niye konuşuyorsunuz?Adam başa geçer geçmez resmi dairelerden,paralardan vs. Atatürkü sıyırdı  attı.Sonrada menderes tersini yaptı ve ismetin herşeyini yokedip yerine Atatürkün resimlerini yerleştirdi ve menderes asıldı  buna rağmen...

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Menderesi ipe Götüren O Hain Degilmi Yatsi Ada Yargılamalarını izleyin inönü ye ne demişlerse suikast mi yapmişlarsa Menderesin Üzerine Atip Sözde Yargilama ile ipe Götürdüler Bu Menderesin Tek Suçu Ülkesi için Birşeyler Yapmak istemesiydi..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

ottomanmurat bunu yazdı:

Menderesi ipe Götüren O Hain Degilmi Yatsi Ada Yargılamalarını izleyin inönü ye ne demişlerse suikast mi yapmişlarsa Menderesin Üzerine Atip Sözde Yargilama ile ipe Götürdüler Bu Menderesin Tek Suçu Ülkesi için Birşeyler Yapmak istemesiydi..

İrticai faliyetleri hat safhaya getiren natoya sokan menderes değil mi be marshall dan bahsetmiyorum bile. amk fetonun bütün dükkanlarında menderesin kitapalrını bastırmışlar satıyorlar. batı ona minnettar. ne çekiyorsanız onlar sayesinde çekiyorsunuz. feto kardeşine sahip çıkıyor tabi.

Kardinal Roncalli nin menderes ve celal bayar ile deşifre olan ilişkilerini iyi okuyunuz.

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Nato Kötü idi Chp Geldi Başa Ecevit Geldi Neden Çıkmadılar natodan Neden inönü dünyaya karşı elimizi kolumuzu baglayan sözleşmeler yapti imzalar atti

işiniz gücünüz irtica irtica 100 yildir atip tutuyorsunuz korkudan dona birakıyorsunuz nerde irtica nerde şer odaakları nerde cumhurriyeti yıkanlar sizin gibilerin kafalarını bunlar ile yikayip kendilerine çekiyorlar oy topluyorlar bir okumamiş cahiller vardir birde okumuş cahiller işte onlar sizlersiniz

adamalar kürdistani kurdu ülkeyi bölüyorlar siz hala irtica di fettullah gülendi dine bu kadar saldıracaginiza mücadele edeceginize pkk ya saldırsaydiniz bitmişti bile

bu ülkeyi yikarsa bölünme yikar irticaydi dindi islamdi yıkmaz merak etmeyin.

bu ülke ne irticaci olur ne iran ne irak ne arabistan türkiye sadece türkiye dir .

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Cumhuriyet mi kaldı ortada....

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

ameros bunu yazdı:

arkadaslar bu ülke ataturk'e nekadar borçluysa ismet inönü'yede o kadar borçludur.saçmalamayalım çarpıtmayalım

ismet inönü  ile ilgili söylenecek o kadar çok şey var ki yakın yıllarda ortaya çıkacak merak etmeyin.

Hoop.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Çobanlarınızdan iyi öğrendiniz bakıyorum İsmet İnönü üzerinden Atatürk'e saldırmayı

O nasıl bir benzetmedir lannnn kadının yazdığı mektup, yatak odama çekilip yazdım vurgusu, aralarında ki sevgi vurgusu falan

Terbiyesizlik ve utanmazlığın sınırsızlığını görmek isteyen bu konuyu takip etsin yeter

Ama suç sizde değil suç tarihiyle zaferleri ile öğünen bir devletin arşivlerini halka açmayan elalemin casuslarının oluşturduğu arşivlerde tarih öğrenmeye ve öğretmeye çalışan yavşaklarda

Hiç kimse 4/4 lük değildir doğrusu ile yanlışı ile geçmişimizdir. Nerde kaldı ataya, babaya ,ceddine saygı

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    NetBABA bunu yazdı:

PoLLBuLL bunu yazdı:
    yapmayın. oyunlara gelmeyin. şimdi İsmet İnönü'ye laf çarptıranlar yarın Atatürk'e aynı şeyi yapar.İkisi birbirine küs değildi ve hiç bir zaman da küsmediler."hatta 1940 yıllarında paralardan Atatürk'ün resmini kaldırtıp kendi resmini bile bastırmıştır. " demişsiniz.eskiden kanunda '' devlet dairelerinde ve paranın üstünde cumhurbaşkanının resmi bulunur'' yazmaktadır.
    ya bir taraftar ideolojisiyle niye konuşuyorsunuz?Adam başa geçer geçmez resmi dairelerden,paralardan vs. Atatürkü sıyırdı  attı.Sonrada menderes tersini yaptı ve ismetin herşeyini yokedip yerine Atatürkün resimlerini yerleştirdi ve menderes asıldı  buna rağmen...

ben cumhuriyeti kuran ,devleti kurtaran adamların niye taraftarı olmayayım ki?

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskarpin
    iskarpin's avatar
    Erkek

"Eski dosttan düşman olmaz."

Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetine bakacak olursanız, Erdal İnönü'nün de bu vasiyette yeri olduğunu görebilirsiniz.

Anti parantez; Önder Sav'a bakınca sanki İsmet İnönü'yü görmüş gibi oluyorum her nedense..

ne sevmektir ne sevilmek, en güzeli şırıl şırıl işemek..
Toplam Hit: 8433 Toplam Mesaj: 48