Müthiş Çalışma (Heykel Traş Sanatı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

AsilKan bunu yazdı:
    -----------------------------

Benim fikrimce tapınma olmadıktan sonra haramdır deyip geçen net bir söyleme başvurmamız yobazlık olur. 

Tapınma varsa bırakın heykeli , herhangi bir kitap , kibrit çöpü , krem peynir , eşek kuyruğu bile haramdır.

Bu tartışma benim için boş bir tartışma. 

Hocam sana sonuna kadar katılıyorum

Si vis pacem para bellum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

İSTANBUL MÜFTÜLÜĞÜ ALO FETVA:0212 5261680

Konuya son noktayı koyuyorum. Alo fetva hattını aradım ve 2 farklı hocayla konuştum. İkisi de bana heykelin haram olduğuna dair bir kanıt olmadığını söyledi ve islam sanatın önünü kesmez dedi. Ancak heykelin yapılma amacı ''tapınmak'' ya da ''şirk'' ise o zaman haramdır! Senin heykele baktığın göz önemli arkadaşım. Heykel haramdır diyen arkadaşlar sanırım başka bir ''ilah'' arayışı içersindeler !!! Demekki neymiş , bilmeden çok konuşmayacakmışsın. Buyrun arayın . Din alimlerinden daha iyisini bilen yobaz din düşmanları , anca insanları dinden soğutun !  

(Bilmeden fetva verene, yerdeki ve gökteki melekler lanet ederler.) [İ.Lal, İ.Asakir]

(Cehennemde zebaniler, günahkâr hafıza, puta tapandan daha çok azap yapar; çünkü bilerek yapılan günah, bilmeden yapılan günahtan daha kötüdür.) [Taberani]

İndia İndia !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Up

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Evet tartışma son hızıyla devam ediyor.

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bloodmage bunu yazdı:

Konuya son noktayı koyuyorum. Alo fetva hattını aradım ve 2 farklı hocayla konuştum. İkisi de bana heykelin haram olduğuna dair bir kanıt olmadığını söyledi ve islam sanatın önünü kesmez dedi. Ancak heykelin yapılma amacı ''tapınmak'' ya da ''şirk'' ise o zaman haramdır! Senin heykele baktığın göz önemli arkadaşım. Heykel haramdır diyen arkadaşlar sanırım başka bir ''ilah'' arayışı içersindeler !!! Demekki neymiş , bilmeden çok konuşmayacakmışsın. Buyrun arayın . Din alimlerinden daha iyisini bilen yobaz din düşmanları , anca insanları dinden soğutun !  

(Bilmeden fetva verene, yerdeki ve gökteki melekler lanet ederler.) [İ.Lal, İ.Asakir]

(Cehennemde zebaniler, günahkâr hafıza, puta tapandan daha çok azap yapar; çünkü bilerek yapılan günah, bilmeden yapılan günahtan daha kötüdür.) [Taberani]

Turania su yorumu okuduktan sonra sussun artık.

sayfalardır anlatılmak istenen, heykele kisinin ne gözle baktıgı ama adam ısrarla "haram" demeyi sürdürdü.

kendini mehdi ilan eden saklabanlardan farkın yok. haram mıymıs ? degilmis.

simdi de diyanete "islerini bilmiyor bunlar, bilgisizler" der kesin :)

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

helal le bizim oğlan...son noktayı koymuşsun...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

BSG aq! Ne beyinsiz herifler dolmuş bu foruma. Heykele haram diyen bi zihniyetin teknoloji-hack forumunda ne işi var?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:

BSG aq! Ne beyinsiz herifler dolmuş bu foruma. Heykele haram diyen bi zihniyetin teknoloji-hack forumunda ne işi var?

bilgisayar haram

çocuklarımız  burdan harama bakıyorbunuda yasaklayak :D

yakında erkekleirn şort giymes i yasaklanırsa şaşırmam

Boş İşler Uzmanı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Oturm Açıldı Tartışma Başlatılı Tahribata Girildi Mesaj Atıldı :D Bu Reklamı Bir Yerden Hatırlıyorum

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı:

Evet tartışma son hızıyla devam ediyor.

Toplam Hit: 16180 Toplam Mesaj: 145