folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Müzik İle Yanıp Sönen Led Yapımı?

Müzik İle Yanıp Sönen Led Yapımı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

ilk başta söyleyeyim elektronik seviyem yok gibi bişey. neyin ne olduğunu biliyorum fakat iş hesaplamaya gelince batırıyorum. şöyle bir planım var hocalar elimdeki bir kaç şişeye su doldurup fosforlu kalem mürekkebi ile renklendirdim. şişe başı birer tane 5mmlik beyaz led yeter diye düşünüyorum (şöylesi daha iyi olur derseniz onu da belirtin lütfen ama pahalı ledler olmasın tabi :D ) internette bulduğum basit projelerde mosfet ve 3.5mmlik ses jacki ile yapmış millet fakat işte ben bu mosfet konusunda sıkıntıya düştüm tip31 diye bir mosfet kullanmış elin gavuru hep. türkiyedeki elektronik parça satan sitelerde ise bulamadım bunu gerçi niyetim internetten almak değil de bir bakayım diyordum bunun yerine hangi mosfeti kullanabilrim ya da burdaki bir elektronik dükkanına gidip ne desem bana aynı işi görecek bir mosfet verirler? (voltaj olarak 12v düşünüyorum bir de npn olması lazım sanırım) sonra alet problem çıkarıp bilgisayara veya ledlere zarar vermesin ısınıp patlamasın. bir anlayan yardım etse çok iyi olacak.

yapmak istediğim devre bu : http://www.instructables.com/id/Music-LED-Light-Box/?ALLSTEPS

fakat ben bir potans ekleyerek ışığın seviyesini azaltıp artırmayı ve bir anahtar ekleyerek istediğimde müzikten bağımsız olarak sürekli yanmasını sağlamak istiyorum bir el atarsanız çok sevinirim iyi akşamlar :)

Bonibon tarafından 18/Haz/15 22:46 tarihinde düzenlenmiştir

om mani padme hum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

siktir et hocam böyle basit devreleri

şu malzemelerin toplamı 8 tl filan tutuyor. yapımıda çok çok basit. bacakları sorunsuz bağla yeterli.

misal : https://www.youtube.com/watch?v=HKWt4zf2EGM

baristbt tarafından 18/Haz/15 22:49 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam tip31 Fairchild firmasının üretmiş olduğu güç transistörüdür. Bunun yerine aynı firmanın üretmiş olduğu bd241 transistörünü kullanabilirsin.

Kolay gelsin

http://www.direnc.net/BD241,PR-1947.html Bu adresten temin edebilirsin eğer internetten sipariş etmek istersen.

aercys tarafından 18/Haz/15 22:57 tarihinde düzenlenmiştir

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hocam PM attım. Varsa yapamadığın/anlamadığın yer. Geri dönersin bana, bakarız beraber :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

siktir et hocam böyle basit devreleri

şu malzemelerin toplamı 8 tl filan tutuyor. yapımıda çok çok basit. bacakları sorunsuz bağla yeterli.

misal : https://www.youtube.com/watch?v=HKWt4zf2EGM

iyiymiş bu. anlamam bu işlerden ama, benim bile yapasım geldi (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

lise zamanında yapmıştım basit olarak mosfet e gerek yok hocam eğer bulamıyorsan transistörlerle yapabilirsin. Bi 7 seviyeli yapmıştık sanırım.. Asıl ismi Vu-metre (vu-meter) , bu şekil aratırsan daha çok sonuç bulabilirsin, gerçi şimdi baktım da entegreler çıkmış onlarla da kontrol ediliyor basit şekilde.. 

unbalanced tarafından 19/Haz/15 01:10 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Zamanında bunla ilgili bir konuyu sık kullanılanlara eklemiştim duruyor hala aynı konu.. 

Bi heves olmuştu kaldı belki yeniden başlar yaparım :)

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Çizik

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nrddnshn
    nrddnshn's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Çizik

+1

Zayıfa acımak doğaya ihanettir..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MGT
    MGT's avatar
    Erkek

çizik

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Şeyh üşenmedi sizin için favori butonu yaptı hala çizik diyorlar 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2817 Toplam Mesaj: 16
elektronik led müzik mosfet ses