folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Mysql Autoincrement Maximum 255 Oluyor

Mysql Autoincrement Maximum 255 Oluyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ForbiddenKing
    ForbiddenKing's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar mysql veritabanında sira diye bi kolonum var bunun sürekli artmasını istiyorum fakat kaydet dediğimde 
    display width out of range for column sira (max = 255) (clik to open) diye hata veriyor..Alan türü integer neden böyle hata veriyor

255 ten fazla kayıt girilecek ondan sorakiler id numarası almayacak mı.yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

İnancımı Tamamen Kaybetmektense Birşeylere İnanıp Yanılmayı Tercih Ederim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

integer'sa böyle bi sorun vermemesi lazım, mysql scriptini paylaşırsan yardımcı olabilirz

edit: muhtemelen domain type'ını byte yapmışsındır

Ercan tarafından 22/Mar/14 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Şuraya bir bak o kolonun türünü büyük ihtimal TINYINT yapmışsın int yapabilirsin.

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/integer-types.html

caagroup tarafından 22/Mar/14 11:58 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ForbiddenKing
    ForbiddenKing's avatar
    Erkek
    Ercan bunu yazdı

integer'sa böyle bi sorun vermemesi lazım, mysql scriptini paylaşırsan yardımcı olabilirz

edit: muhtemelen domain type'ını byte yapmışsındır

ALTER TABLE tez.kayitlar

CHANGE sira sira INT(10000) AUTO_INCREMENT NOT NULL;

script böyle hocam..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

mysqlde varmiydi hatirlamiorum ama int yapıp boyutu 1 verirsen o da tinyint gibi olması lazm

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ForbiddenKing
    ForbiddenKing's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

mysqlde varmiydi hatirlamiorum ama int yapıp boyutu 1 verirsen o da tinyint gibi olması lazm

int yapıp lengthi 1 yaptım kaydetti..peki bu 255 ten fazla kayıt alacak di mi çünkü çok fazla kayıt girilecek ve buna göre de sira id si otomatik artacak..10.000 ninci kaydın sıra nosu 10.000 olacak yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek
    ForbiddenKing bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

int yapıp lengthi 1 yaptım kaydetti..peki bu 255 ten fazla kayıt alacak di mi çünkü çok fazla kayıt girilecek ve buna göre de sira id si otomatik artacak..10.000 ninci kaydın sıra nosu 10.000 olacak yani

length'ine değer girme hocam, zaten int'rın belli bi değeri var, aşırı derecede ince eleyip sık dokumak gerekmez.

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam kafalar karışmış sanırım, 255 dediği 255 karakter oluyor. yani 255 tane 9 u yan yana yaz o kadarcık kayıt oluyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ForbiddenKing
    ForbiddenKing's avatar
    Erkek
    Ercan bunu yazdı
    ForbiddenKing bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

length'ine değer girme hocam, zaten int'rın belli bi değeri var, aşırı derecede ince eleyip sık dokumak gerekmez.

tamam hocam onu girmem..bide önceden kayıt giriyordum sorun yoktu şimdi böyle bir hata vermeye başladı..

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''i'')' at line 1

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ForbiddenKing bunu yazdı
    Ercan bunu yazdı
    ForbiddenKing bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

tamam hocam onu girmem..bide önceden kayıt giriyordum sorun yoktu şimdi böyle bir hata vermeye başladı..

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''i'')' at line 1

girdiğin veride ' " gibi karakterler mi var? ondan girmiyordur.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek
    ForbiddenKing bunu yazdı

değeri doğru olarak query'e e yazdıramıyor olabilirsin yada veri türü veritabanındaki ile uyuşmuyor olabilir.mesela kolon "int" dir ama sen "string" gönderiyorsundur. (mysql pek bilmem tahmin yürüttüm)

Edit : yada aynen yukarıda arkadaşın söylediğide sorun oluşturuyor olabilir.

caagroup tarafından 22/Mar/14 12:28 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1469 Toplam Mesaj: 15