folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Mysql Server Has Gone Away [ !? ]

Mysql Server Has Gone Away [ !? ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

iyi aksamlar muridler yazdigim php botunda  sorun yasamaktayim kendi hostumda calisan bot musterinin hostunda calismadi ,wp_insert_post fonksiyonu ile db ye kayit yaparken "mysql server has gone away" mysql hatasini almaktayim bunun sebebini bilen varmi.

google da cozum buldum => $this->query("set session wait_timeout=600");  fakat sonuc alamadim.

script: wordpress

host: hostgator

function : wp_insert_post

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

tam kod bütünün yazsan? 

edit: bide phpinfo çekip koysana buraya

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

mantık hatası var sanki. bu fonksiyonu döngü içinde mi çağırıyosun? eğer öyleyse ilk veriyi ekledikten sonra mı bu hatayı veriyor? eğer dediklerim doğruysa mysql_close kısmını kaldır. çünki mysql connect fonskiyon dışında ve sen ilk dönen fonksiyonda bağlantıyı kapatıyosun ve sonra tekrardan mysqle connect olmadan veri göndermeye çalışıyorsun. birde mysql e $bot linki ile bağlanıyosun ama fonksiyona sokmamışsın o değişkeni. ya parametre olarak sok yada global olarak ekle

Bittik biz bittik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Cosmic bunu yazdı:
    -----------------------------

mantık hatası var sanki. bu fonksiyonu döngü içinde mi çağırıyosun? eğer öyleyse ilk veriyi ekledikten sonra mı bu hatayı veriyor? eğer dediklerim doğruysa mysql_close kısmını kaldır. çünki mysql connect fonskiyon dışında ve sen ilk dönen fonksiyonda bağlantıyı kapatıyosun ve sonra tekrardan mysqle connect olmadan veri göndermeye çalışıyorsun. birde mysql e $bot linki ile bağlanıyosun ama fonksiyona sokmamışsın o değişkeni. ya parametre olarak sok yada global olarak ekle

evet dongu icinde. mysql_close yoktu oncesinde bu hatayi arastirdiktan sonra close yazin gordum yazdim sonuc ayni. $bot uda hata yi aldiktan sonra bagladim ben hatayi aldigim ilk zamani soyliyim degistirdim biraz

db fonksiyonlarin da hatalar donduruyor r10 da buldum ayni hatalari veren 

http://www.r10.net/site-amp-server-administration/538258-mysql-server-has-gone-away-hostgator.html

ilgilendigin icin tesekkurler hocam bana host dan kaynaklanan bir problem gibi geliyor mysql de sorun var sanirim cunku ayni script baska host da calisiyor.

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

sen kaldır şimdi o mysql_close yi daha sonra $bot değişkenini fonksiyona global olarak sok. daha sonra mysql_connect mysql_select_db olayını fonksiyon dışında $bot değişkenine bağla.

edit: sorun kodla alakalı. senin localde çalışmasının sebebi ayarlarla alakalı link tanımlamadan bağlandığın zaman otomatik diğer sorguları ilk bağlantı üzerinden devam ediyor ama hostlarda bunun böyle olmamasının sebebi güvenlikle alakalı

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Cosmic bunu yazdı:

sen kaldır şimdi o mysql_close yi daha sonra $bot değişkenini fonksiyona global olarak sok. daha sonra mysql_connect mysql_select_db olayını fonksiyon dışında $bot değişkenine bağla.

edit: sorun kodla alakalı. senin localde çalışmasının sebebi ayarlarla alakalı link tanımlamadan bağlandığın zaman otomatik diğer sorguları ilk bağlantı üzerinden devam ediyor ama hostlarda bunun böyle olmamasının sebebi güvenlikle alakalı

close kaldirdim $botuda global yaptim fonksiyonda ayni.

benim sitede denedim calisti. nasil cozecez peki hocam bunu :\ 

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

wordpress de varsayılan db link değişkeni $db miş sanırım o $bot ları değiştirip $db yapıp denermisin

Bittik biz bittik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

ilk if den sonra elseif ekle o kısım verimsiz olmuş. (Sorunun çözümü için değil optimizasyon için konuşuyorum)

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

Hatanın sebebi açısından değilde wordpress olarak düşünürsek bu bot olayını direkt mysql e yazmak yerine wordpressdeki xml-rpc desteğini kullanabilirsin. böylece başka hosttan bile o siteye veri çekebilirsin. http://codex.wordpress.org/XML-RPC_Support

Toplam Hit: 1645 Toplam Mesaj: 12