Nasıl Bir Motosiklet Almalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

walla bende söyle bişey düşünüyorum 

heybetine bakıp oha kocaman felan demeyin kasası şekil sadece 

cbr 125 modeli 

tek silindir

nasipse yaza inş :D

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı
    Shephard bunu yazdı

fiddle 2 binicisi olarak söylüyorum seriliği muadili motorlara göre fark yaratır ama , konfor olarak bi honda beat değildir, antalyada 2.750 e veriyorum 12.000 kmde 2012 mode.:)

yani sence ne karar vermeliyim hocam bu beat nasldır? konforu pek lazım değil kasislerde falan arabayla 70 80 le geçen adamım motordan uçmadığım sürece konfor pekde lazım değil açıkçası en fazla memlekete giderim motorla 110 km :/ oda 2 saat sürer herhalde o kadar mı kötü bu sym nin koltuğu :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-yaz-geliyor-12.000-km-de-tertemiz-274188012/detay/

ilan daha onaylanmamış hocam , ben 200km gidip geldim 2-3 kere alışıyorsun aslında konforuna :D  

Shephard tarafından 17/Şub/16 10:35 tarihinde düzenlenmiştir

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Hocam 25 - 28 Şubat tarihleri arasında istanbul fuar merkezinde, motosiklet fuarı düzenleniyor.. İstanbul'daysanız uğrayın bir göz atın :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskembeci
    iskembeci's avatar
    Erkek

Motor alma hocam, tehlikeli. Yamulur gidersin. Motor alan tanıdıkları ya mezara ya da fizik tedaviye gönderdik.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

salcano wolf 150 işini görür.

titreme yok. malzeme kalitesi fena değil. piyasası var.

uzun yola her türlü gider. ön düşliyi 1 numara büyüt ama. uzun yolda mecedes gibi gidier :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-borelli-ledow-acil-satilik-custom-ledow-250-cc-v-motor-234720864/detay

al bunu bin git kimse salça da olamaz beni de bindir diye.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskembeci
    iskembeci's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Hocam çok gürültü yapıyor bunlar. Kimse binmez ama vururlar :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    iskembeci bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Hocam çok gürültü yapıyor bunlar. Kimse binmez ama vururlar :D

Gürültü yapması lazım ki trafikte farkedilebilsin.

250 lik motorun gürültüsü olmaz egzozu açılmadığı sürece.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Güzel Türkiye'nin muhteşem yollarında küçük teker ölüm sebebi. Her yer çukur dolu. Bir tanesine hızlı denk gelsen direk takla.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bi kişi de çıkıp dememiş ki aga ehliyet var mı, tecrüben ne kadar?

Eğer tecrübe sıfır ise vitesli almak biraz eziyet olabilir zira motosiklet ve scooter farklı şeydir, bir tarz değildir müridim. Scooter çok rahattır acemi adam dahi kullanır ve bence en akla uygunu da odur. Sıkışık trafikte vites derdiyle uğraşmaktansa onu tercih et derim zira vitesliyi sadece kullanmak sıkıntı değildir. Mesela dandk Çin markalarını aldığın zaman ki bizim memlekette yerli diye geçen ne bileyim Asya, Mondial diye markalar vardır aslında hepsi Çin'dir neyse bunların şanzıman bir süre sonra elinde kalıyor. Malzeme kalitesi boktan vs. vs. İyisi mi bi scooter al bak keyfine. Tarza değil sana kattığına bak ki tecrübe de yoksa vitesliyi hiç mi hiç tavsiye etmem.

Piyasasını bilmiyorum ama takriben 4 bin, 4 bin 500 liraya filan sıfır bişey alabilirsin. Ayrıca ikinci el filan alacaksan da çok çok çok çok iyi düşün çünkü onlar da genelde sorunlu oluyor.

İllaki vitesli alacağım diyorsan Suzuki Inazuma ve Yamah YBR-125 ya da Honda'nın CBF-150'si vardır. Onu da geçtim Honda Grom vardır mesela tipe bak ölürsün! Japon dışında da bakma hocam mal elinde kalır.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.