Navigasyon Cihazı Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar

250 300 tl ye kadar limit var. Güzel ömürlük kullanımlık araba için navigasyon cihazı arıyorum. 

şu iki cihaz arasında kaldım;

http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-infiniti-hd-white-50navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme/productDetails.aspx?productId=otpirinfinitihd&categoryId=257643&SKU=OTPIRINFINITIHD&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotpirinfinitihd%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dnavigasyon%26fh_refview%3dsearch 

http://www.hepsiburada.com/liste/navitech-vr-533-primo-5-yeni-nesil-vr-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otdelvr533&categoryId=257643&SKU=OTDELVR533&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotdelvr533%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dnavigasyon%26fh_refview%3dsearch 

piranha dandik diyorlar, navitech in de ömür boyu güncellemesi yok. Kararsız kaldım, bu ürünler haricinde de tavsiye alınır.

Not: Lütfen kullanan, yada kullanan tanıdığı olanlar tavsiye versin.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

bunları alacağına al 650 tl ye general mobile discovery telefon al içinede igo navigasyon programı yükle. Yazık edersin parana. Bahsettiğin cihazların güncellemesi zor diye biliyorum. İgo nun internette yeni sürümleri ve güncel haritaları devamlı bulunuyor.

driveshaft tarafından 15/Oca/14 21:32 tarihinde düzenlenmiştir

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Piranha çöptür uzak dur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

ben tomtom kullandim genelde tandigim herkesde de o var iyi güzel alet sürekli update yaparsan radarlari falan kacirmiyor. Gps baglanma süresi ilk acilista baya uzun eksi olarak söylemek gerekirse. Daha sonra telefondan kullanmaya basladim Sygic kullandim baya kötüydü.  En son navigon kullandim Tomtomdan falan bile daha güzeldi bence tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

piranhayı arkadaşım kullanıyordu ben de biraz kurcaladım uzak dur derim kafasına göre rota değiştirmeler donmalar bir sürü sorunu vardı

adeleks tarafından 15/Oca/14 21:58 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

tomtom ezelden beri pazarın öncüsüdür.

güncelleme yaparken ücretli oluyodu öyle bi sıkıntısı var.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

2 yıldır piranha kullanıcısıyım(aşağıdaki model). Genel olarak memnunum. Şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi güzel bir özellik. Yeni harita olunca navigasyon uyarı veriyor bilgisayara takıp güncelliyorsun. Telefondan Navigasyon kullanımı acil durumlarda işe yarıyor ama genel kullanıma pek uygun olmadığını düşünüyorum(note 2 var içinde bütün navigasyonlar yüklü)

http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-infiniti-hd-white-50navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme/productDetails.aspx?productId=otpirinfinitihd&categoryId=257643

Dokunmatik ekranı baskıya duyarlı ama o da pek dezavantaj değil. 150 tl ye iyi bir ürün. 

Ancak ben aynı zamanda film falan da izleyeceğim diyorsan o zaman büyük ekran bir telefon alman daha makul olabilir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

igo primo yazılım

başarsoft haritası olmasına dikkat et

işlemcisi rami güçlü olsun

ekran en düşük 5" olsun ekranı çok da büyük alma bence, ideal boy olsun.

Next, Navitech navigasyonlara bakabilirsin.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

2 yıldır piranha kullanıcısıyım(aşağıdaki model). Genel olarak memnunum. Şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Ömür boyu ücretsiz harita güncellemesi güzel bir özellik. Yeni harita olunca navigasyon uyarı veriyor bilgisayara takıp güncelliyorsun. Telefondan Navigasyon kullanımı acil durumlarda işe yarıyor ama genel kullanıma pek uygun olmadığını düşünüyorum(note 2 var içinde bütün navigasyonlar yüklü)

http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-infiniti-hd-white-50navigasyon-cihazi-omur-boyu-ucretsiz-guncelleme/productDetails.aspx?productId=otpirinfinitihd&categoryId=257643

Dokunmatik ekranı baskıya duyarlı ama o da pek dezavantaj değil. 150 tl ye iyi bir ürün. 

Ancak ben aynı zamanda film falan da izleyeceğim diyorsan o zaman büyük ekran bir telefon alman daha makul olabilir. 

hocam telefon var zaten de, ben bunu peder için alıyorum, oda sevmez telefonla felan uraşmayı bi saat.  

Bu aletin haritaları nasıl, bir eczane, hastane arattığında buluyor mu, buluyorsa doğru gösteriyor mu :) ?

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

hocam bende baya bir araştırmıştım almadan önce 1 senedir de sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum.

sana tavsiyem içinde igo yazılımını ve başarsoft haritalarını kullanan bir cihaz alman. kesinlikle android tabanlı birşey alma.

benim aldığım zaman sadece goldmaster ve next vardı bu ikisini kullanan. ben next aldım. 

Almadan öncede tomtom ve navkingi teknosadan alıp 2şer gün kullanıp iade ettim. navking çok vasat direk geç derim. tomtom hız vs bakımından süper ama türkiye haritalarında başarılı değil. güncellemeri çok geç geliyor. ör. yeni bir kavşak yada yol açıldı tomtoma çok geç güncelleme düşüyor. Ayrıca poi ler falanda çok fazla değil.

Nextin ilk aldığım modeli tablet gibi olan piri reisdi onunda gps anteni yeni birşeymiş ondan uyduya çok geç bağlanıyordu. Yani sen arabaya biniyosun adresi seçiyosun 5 dakika bekliyosun yerini bulup tarif etmesi için. Ondan seramik antenli bir cihaz alman lazım. Ben şuan arabaya biniyorum cihazı açıyorum adresi yazana kadar uyduyu bulmuş oluyor. Ayrıca poi meselesinde başarsoft çok başarılı. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
Toplam Hit: 4553 Toplam Mesaj: 21