Ne İçin İphone?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    Lambo bunu yazd

Hocam zırt pırt bozuluyosa telefonda sıkıntı vardır. Servisi iyi olabilir ama telefon kötü olduktan sonra ne bokuma yarayacakki, neden uğraşmak zorunda olalımki. Senelerde galaxy sII kullandım halen taş gibi. Ne kasması var ne donması. Tek derdi donanım eskiliği yani. 

haklısın hocam iphone6 larda var bu ekran sorunu , en azından diğer firmalar gibi şununu değişek yok bunu değişek diye oyamıyorlar en azından :D 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    Birçok şeye izin vermeyerek stabilliğini sağlıyorlar zaten. 

Donanım olarak aynı donanımı kullanıyorlar, hatta apple' ın ram miktarı daha düşük ama adamlar işi işletim sistemini kapatarak çözüyor ve fark da burda çıkıyor ortaya.

Android bir süre sonra yavaşlıyor, çünkü kullanmayı bilmeyen adamların eline açık sistem veriyorsun. 

Batarya da yukarıda yazdıklarımla ilişkili.. 

Sonuç olarak, kullanmayı biliyorsan android den daha çok zevk alırsın, kullanmayı bilmiyorsan iphone daha çok zevk verir.

Yukarıda yazdıklarım aynı segmentteki telefonlar için geçerliydi : S6 - 6 gibi..

Not : 3 yıl Note 2 kullandım, en ufak bir yavaşlama olmadı telefonumda, batarya süresi doğal olarak düştü ama hala günde 8 saat gidiyordu. Sonra gittim sırf bu kadar övenlerin sebebine merakımdan iphone 5S aldım. Samimi olarak en ufak bir artısını görmedim, tek farkı elime aldığımda malzemenin kalitesini hissediyorsun. Eksileri ise, mobil geliştirme yapamıyorum, şarj aletini boynuma asıp geziyorum :D Yani pek bi farkı yok ama aradaki para farkı büyük.

standart kullanıcılar için durum böyle hocam. Android, yazılım tarafında baya bir esneklik sağlıyor, düşün en basitinden yazdığın ios projesini obfuscate edemiyorsun, çünkü adamların compile sistemi bile farklı. Kısıtlamaların sebebi performans ile ilgili değil hocam, aynı şeyi macbook larda da görebilrisin. Adamların genel politikası böyle. 

Donanım aynı demişsin ama apple ın dokunmatiği ile bir samsung un dokunmatiğini nasıl karşılaştırabilirsin? Apple ı aslında apple yapan ilk başta yazılım tarafıdır. Adamların çok açılmamasını da anlayışla karşılarım. Politikası böyle, kimse almak zorunda değil.. Bataryayı bile doğal yollarla değiştirmene izin vermiyorlar (sanırım artık bazı markaların yeni modelleri de apple ın yolunu izliyorlar)

Şuan macbook pro kullanıyorum, daha önceki laptobum asus du, aradaki fark çok bariz hocam hem de çook. Apple işini iyi yapıyor, ve haliyle maliyeti de yüksek oluyor. (elbette zirvede oldukları için fiyatları ekstra pahalı), diğer firmalar android kullanarak zaten kendi geliştirmedikleri bir sistem üzerinden hareket ettikleri için yazılım geliştirmeye çok para harcanmıyor. 

2.5 yıldır apple ürünleri kullanıyorum ve bundan sonra da tercihim bu yönde olacak. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam iphone çok katı kuralları olan, bu sebeple de çok kolay kullanılabilen cihazlar üreten ve tasarıma çok önem veren bi firma.

mesela iphone, ipad veya herhangi bir apple ürününde insanlar ulaşmak istediği herhangi bir uygulamaya en fazla 3 tıklama ile ulaşabilmeli gibi bi mottoları var.

mesela müzikleri mi açacaksın, menüye bastın, müziklerime girdin, müziğini seçtin ve açıldı, bunun gibi..

dış tasarım haricinde iç tasarıma da önem veriyolar, mesela android bi telefonu açtığında içeride kablolar dağınık bi vaziyette olabilir, ama iphone da kablo bile göremezsin, hepsini nizami bi şekilde saklamışlardır. hatta bununla ilgili 2013 yapımı "Jobs" filmini izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsin.

bende 2-3 yıldır android kullanıyorum. ama gerek kullanımı, gerekse donması, hata vermesi gibi sorunlar sebebiyle iphone almayı düşünüyorum.

çünkü adamlar yazılımsal olarak gerçekten çok iyiyler, tamam kapalı kutu bi işletim sistemi var ama bu sebeple de birçok konuda daha güvenilir ve daha stabil çalışıyor.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam iphone çok katı kuralları olan, bu sebeple de çok kolay kullanılabilen cihazlar üreten ve tasarıma çok önem veren bi firma.

mesela iphone, ipad veya herhangi bir apple ürününde insanlar ulaşmak istediği herhangi bir uygulamaya en fazla 3 tıklama ile ulaşabilmeli gibi bi mottoları var.

mesela müzikleri mi açacaksın, menüye bastın, müziklerime girdin, müziğini seçtin ve açıldı, bunun gibi..

dış tasarım haricinde iç tasarıma da önem veriyolar, mesela android bi telefonu açtığında içeride kablolar dağınık bi vaziyette olabilir, ama iphone da kablo bile göremezsin, hepsini nizami bi şekilde saklamışlardır. hatta bununla ilgili 2013 yapımı "Jobs" filmini izlersen ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsin.

bende 2-3 yıldır android kullanıyorum. ama gerek kullanımı, gerekse donması, hata vermesi gibi sorunlar sebebiyle iphone almayı düşünüyorum.

çünkü adamlar yazılımsal olarak gerçekten çok iyiyler, tamam kapalı kutu bi işletim sistemi var ama bu sebeple de birçok konuda daha güvenilir ve daha stabil çalışıyor.

ek olarak şunu söyleyeyim, interaction design diye bir ders aldım, orada firmaların ürünlerini inceliyorduk, eksiklerini, artılarını v.s. hocanın deyimiyle apple bir tasarım devi, en ince noktasına kadar her şey hesap edilmiş, eksikleri hemen hemen hiç yok, bir çok kriterden geçmiş durumdalar. Bu gibi sebeplerden dolayı başarılılar. Diğer telefon modllerinde tasarım ile ilgili bir sürü yanlış, eksik bulabilirsin.. Apple ın da var elbette, mesela sayı yazmak için ekstra bir tuşa basman lazım sayısal klavyeye geçebilmek için, ama android de bu daha pratik. Ama yine de apple ın gerek yazılımsal, gerek donanımsal tasarımı çok daha üstün. İnsanların çoğu belki farkında değil, ama apple bu şekilde hitap ettiği için insanlar seviyor. Çok daha pahalı olmasa bugün apple karşıtıyım diyen adamların çoğu apple ürünleri kullanırdı eminim :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Android kasıyor derken umarım 500 liralık giriş seviyesi Android telefonlar ile kıyas yapmıyorsunuzdur. Ayrıca Apple sıfır cihaz vermiyor refurbished cihaz veriyor buna açıklık getirelim. Sizden arızalı cihazı alıp arızasını gideriyor kasayı sıfırlıyor. Yani adamlar zarar ederken kar ediyor.

Android kasmaz firmaların yazdığı arayüz kasar. Özellikle Samsung. Alın bi Nexus saf Android farkı görün.

Son olarak Android cep bilgisayarıdır, iphone ise akıllı telefon.

mkyb tarafından 12/Kas/15 15:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

saçma düşünce.

iphone ile ya da android cihazlar ile zenginlik nasıl bir alakadır hala anlamış değilim.

bu tamamen arz talep meselesi. he dediğin tipler yok mu ? var sadece telefon için değil giyim, araba, ev her alanda bu tip insanlar vardır.

gelelim senin duruma. 4000 lira verip iphone almam diyorsun ama bu dünya da bu parayı verip bu cihazı alan pek çok insan var. kimisi teknoloji bağımlılığından kimisi meraktan kimisine rahat batmıştır.

Ben 1 yıla yakın olacak iphone 6plus kullanıyorum.

işin başına dönecek olursak ilk nesil (2g) olarak çıkan iphone ları ilk türkçeleştiren custom firmware atan insanlardan birisi benim. o dönemlerde bu telefon evet lükstü. ama şu zamanda değil. 

gelişen teknoloji maalesef ki ihtiyacı da arttırıyor. Geçen sene hızı performansı mükemmel olan iphone 5 ler bu sene artık yavaş yavaş donmalar ve verim düşüklülüğüne başladı. Özellikle bu düşüşler android cihazlarda daha da fazla. o yüzdendir ki alacaksın son çıkanı 2 sene minimum arkana bakmayacaksın.

Ayrıca diğer arkadaşların sözlerine de katılıyorum. Teknik servis olarak apple şu an bir numara!

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek

Valla hava meselesi var tabi.Ama o telefonun kaliteside tartışılmaz.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Android kasıyor derken umarım 500 liralık giriş seviyesi Android telefonlar ile kıyas yapmıyorsunuzdur. Ayrıca Apple sıfır cihaz vermiyor refurbished cihaz veriyor buna açıklık getirelim. Sizden arızalı cihazı alıp arızasını gideriyor kasayı sıfırlıyor. Yani adamlar zarar ederken kar ediyor.

Android kasmaz firmaların yazdığı arayüz kasar. Özellikle Samsung. Alın bi Nexus saf Android farkı görün.

Son olarak Android cep bilgisayarıdır, iphone ise akıllı telefon.

Yani işin gerçeği; marka kıyaslaması olarak apple tabiki önde. fakat iş özgürlükten yana olduğunda linux (android).

Bilgisayarda da aynısı geçerli, linux ile macos' a bakmak lazım.

Apple' ın en iyi yazılım donanım sunduğu gerçek ama mesela şu ki 5000 lira verilir mi :D Bence verilmez, 1 plazma 1 ps4 1 orta sınıf android tel alırım. Bu da kişilik meselesi :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Eğer iphone da sahip olduğuna androidde de sahip olmak istiyorsan yüksek miktarlarda parayı gözden çıkarman lazım. Mantık aynı ne yazık ki kaliteli Androidler de pahalı bkz: s6 note5 htc m serisi. Tek fark kafayı kullanırsan piyasaya yeni girmiş huawei deniym dersen o zaman düşük ücrete yüksek kalite sahibi olursun :D

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şöylede bir şey var eğer gidipte giriş seviyesi düşük donanımlı cihaz almayacaksanız Android Lolipop sürümü sonrasında arada olan saçma salak donmaları ve kasılmaları büyük oranda düzeltmiş. Sanırım altyapıda büyük değişiklikler yaptılar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 6937 Toplam Mesaj: 64
iphone iphone