Ne Lanet Bir Virüstür Bu!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    35ygt45
    35ygt45's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bilgisayarıma bir virüs bulaştı.Nerden nasıl bulaştığını anlamadan makinami felç etti.Zaten minimum performanstaki makinamın performansını daha da düşürdü.Olur olmadık yerde olur olmadık zamanda hata veriyor.Bilgisayar kendiliğinden reset atıyor.İnternet durduk yere gidiyor.Bilgisayarı yeniden başlatınca internet geri geliyor.Bir müddet sonra yine gidiyor.Google amcaya sordum nedir neyin nesidir?Bir sitede şöyle birşey buldum.

"Bu iki virüs diğer virüslerden biraz daha farklıdır. Hatta bir virüs değil rootkit demek daha doğru olur.Arka planda calısıyorlar ve kendilerini windows dosyalarına kopyalıyorlar.Bu sayede en popüler antivirüslerden bile kurtuluyorlar.

Bu virüslerden kolay kolay kurtulamazsınız.Format atsanız bile geri geliyorlar.Bunun sebebide bir mbr virüsü olması.Yani kendisi geri dönüşüm kutusunda saklanabiliyor.Bildiğiniz gibi formattan sonra birçok programı geri getirebilirsiniz.Bu virüste aynı mantıkla calısmaktadır..."

Az önce de virüs taraması yaptım.20 tane buldu.

%3cdsız.JPG

Taşındı dedi ama bilgisayarı açtığımda yine aynı uyarıyı veriyor.Bknz

%3cesim1.jpg

Ayrıca aşağıdaki hatayı da çok alıyorum.Bu da makinadaki ses düzeneğinin içine ediyor.Zaten farkettiyseniz windowsun sesinin ayarlandığı o dalga yok.Bir çok çözüm yolu var ama yeniden başlatınca yine sil baştan eskiye dönüyor.

NE lanet bir virüstür bu anlayamadım.Tek yol format mı? Eğer format ise o verdiğim alıntıdaki yazılan formatlasan bile temizlenmez ibaresi yalan mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    35ygt45
    35ygt45's avatar
    Erkek

Son resim çıkmamış tekrar koydum.Yine çıkmaz ise burdan yakın..

http://alt.autocadgunlugu.com/wp-content/xcjk56rFt63/2009/01/svchost32.png

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

formatta temizlenir temizlenmesine fakat c ve d diye ayırdıysan d ye bulaşmıştır sen c ye format atıyorsundur tekrar bulaşır onu geçtim  bilgisayarın da kullandığım harici aparat varsa ondanda bulaşıyor olabilir taktığında  

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    35ygt45
    35ygt45's avatar
    Erkek

Eklemeyi unuttuğum bir nokta daha var o da Cd-Rw ve DVD-Rw yi görmüyor makina.Güç var.Kablolar sağlam.Çalışır durumdayken çalışmaz hale geldi.Araştırdım yine bu virüs yapıyormuş...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

kardeş windows format atıyosun anladığım kadarıyla .. c yi linux (ubuntu kubuntu slax ) ile formatla sonra xp ye geç ve diğer disklere girmeden anti kur diğerlerini tarat eğer baba virüsse çıksın bakalım :D

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    35ygt45
    35ygt45's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------

formatta temizlenir temizlenmesine fakat c ve d diye ayırdıysan d ye bulaşmıştır sen c ye format atıyorsundur tekrar bulaşır onu geçtim  bilgisayarın da kullandığım harici aparat varsa ondanda bulaşıyor olabilir taktığında  

Haklısın fakat D'de müzik+fotoğraflar+belgeler felan var.Buraya format atmam uğraştırır beni.Diyeceksin taşınabilir bir diske yedekle diye.Fakat ona da bulaşırsa formattan sonra tekrar belgeleri kopyaladığımda yine bulaşacak.Anlamıyorum bu virüsü yapınca ellerine ne geçiyor?Hani buna karşı bir program yazarsın satması için bu virüsü üretirsin.Tamam anlarım.Buna karşı bi virüs programı da yok ha..Büyük zevk duyuyorlar heralde...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    35ygt45
    35ygt45's avatar
    Erkek

Linkler çortlamış.Kusura bakmayın..İlk mesaj olduğu için düzenleyemiyorum da..İllegal66 linux ubuntu felan onlarla hiç alakam olmadı doğrusu.Gözümü açtım windows kapatacam yine windows devam ediyorum.Linux ubuntu felan nasıl kurulur nasıl format atılır bilmiyorum şahsen.

EDIT

Linkler burda

http://www.resimupload.com/ds143192623_adsız.html

http://www.resimupload.com/ds368475649_Resim1.html

http://www.resimupload.com/ds845743978_resm.html

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_AnymosRE
    By_AnymosRE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Üstad bana 3 kez buLaştı bu virüs ... illallah bir virüstür ... Parite A-B oLması gerek Win32.exe hatası ... Antiparite die ufak bir program var onLa tarattır ... Fxmydoom die ufak bir program daha var ... oLmadı mı Kaspersky'ı kur Pc'ni GüvenLi modda aç tarattır ... Hiç oLmadıysa Çok Çok önemLi biLgiLerini aL  C/D  fuLL Low LeveL formatLa ...

Yapmacık olup seviLmektense, kendim oLup nefret ediLmeyi tercih ederim...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Sakın benim hariciyi takayım deme oraya bulaşırsa ordakileri yedekleyecek yer yok ona göre:)

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    35ygt45
    35ygt45's avatar
    Erkek

By_AnymosRE bunu yazdı:

Üstad bana 3 kez buLaştı bu virüs ... illallah bir virüstür ... Parite A-B oLması gerek Win32.exe hatası ... Antiparite die ufak bir program var onLa tarattır ... Fxmydoom die ufak bir program daha var ... oLmadı mı Kaspersky'ı kur Pc'ni GüvenLi modda aç tarattır ... Hiç oLmadıysa Çok Çok önemLi biLgiLerini aL  C/D  fuLL Low LeveL formatLa ...

Avira Antivir var onunla tarattım.TR/Dldr.Kobcka.R.4 diye bir trojan buluyor 20 tane felan.Google da TR/Dldr.Kobcka.R.4 diye arattığımda da ne hikmetse ilk aviranın sitesinde çıkıyor.Güncel olmasına rağmen karantinaya taşımaktan başka bir işe yaramıyor.Bilgisayarı kapat/aç yine aynı sorun.Yine internet olmadık yerde kopuyor.Yine resetleniyor.Yine .exe ler çalışmıyor.Antiparite yi indirip deniyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

35ygt45 bunu yazdı:

Linkler çortlamış.Kusura bakmayın..İlk mesaj olduğu için düzenleyemiyorum da..İllegal66 linux ubuntu felan onlarla hiç alakam olmadı doğrusu.Gözümü açtım windows kapatacam yine windows devam ediyorum.Linux ubuntu felan nasıl kurulur nasıl format atılır bilmiyorum şahsen.

EDIT

Linkler burda

http://www.resimupload.com/ds143192623_adsız.html

http://www.resimupload.com/ds368475649_Resim1.html

http://www.resimupload.com/ds845743978_resm.html

kafanı yorma pardus mu yok indir sadece c ye kur sonra üstüne xp format en fazla iki saatini alır

Hayırlısı...
Toplam Hit: 5522 Toplam Mesaj: 32