folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ne Oluyor Bize ?

Ne Oluyor Bize ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam çok yanlış bakıyorsun bence olaya ulaşamayacağı insanlar vardır veya cidden katılmak isteyenler vardır taziyeye gelcek olanlar vardır bilemezsin.

facebook kullanmıyorm ama +1 napsın mesela ılkokul arkadasısın  sen telefonu yok nereden duyacaktın ??? tek tek adam herkesı mı arayacak cenazemız var dıye bi de böyle düşün. 

annem oldu degıp son nefeste fotosunu cekıp hastanede paylasanlar var onlara soyleyebılırsın bu soyleyeceklerını 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Facebooka koymasa haberin olacak miydi? Muhtemelen hayir.

Simdi ise belki elinden bir sey gelir. En kotu bir ay sonra bi nasilsin falan dersin belki. Gel bi cay icelim diyen olur.

"Sanki parti organize ediyor pezevenk" cumlesine ithafen: Adam annesinin olumune nasil uzulmesi gerektigini sana mi soracakti?

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Yahu bizler, kısa şort giyiyor diye ayıpladığımız insanlara alışıp, alamancı, tabiri üretmiş insanlarız. Sorun sosyal medya kullanımı değil, sorun senin ayak uyduramayan ahlaki yargıların. Olay kapıya uzaktan bakmakla alakalı; yakınsan bir şey için kesin yargıların olabilir ancak, o kapı uzaktaysa daha çok, tahmin edersin. Asla yakın olduğunda olduğun kadar emin olamazsın.

Montaigne'in denemelerinden birinde, bir kişinin yanlışı bir toplumun yanlışına dönüşebilir, konusu işlenir. Burada yanlış olan hanginiz, bilemezsin. Buna kalabalık olan fikir karar verir. Sen de bir azınlık olarak kalırsın.

Ölümlerin naçizane gazetelerde de paylaşıldığı bir devirde sosyal paylaşımın devreye girmesi, ağzını burnunu yamulttuğu fotoğraflarını paylaşan kızların gönderilerinden farklı değil.

Yabancılaşma evremizi bir düşün; aileler daha dejenere ve küçük. Bunun yanında genç nesil daha depresif. Giderek yalnızlaşan toplumun, belki de yeni ailesi olur sosyal ağ. Kaldı ki; bir miktar zaten öyle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Simdi ise belki elinden bir sey gelir. En kotu bir ay sonra bi nasilsin falan dersin belki. Gel bi cay icelim diyen olur.

"Sanki parti organize ediyor pezevenk" cumlesine ithafen: Adam annesinin olumune nasil uzulmesi gerektigini sana mi soracakti?

Annesinin ölümüne nasıl üzüleceğini bana soracak değil. Kaldı ki burda ki mesele annesinin ölümüne üzülüp, üzülmemesi de değil. Adamın annesi zaten daha yeni öldü, toplasan 5 saat 6 saat anca.

Şimdi düşünelim senin annen veya kendine çok yakın gördüğün herhangi birisi şu anda ölmüş olsun. Ne yaparsın elin ayağın birbirine dolaşır, olayı hazmetmeye çalışırsın dimi ? Ya da ben öyle yapacağını umuyorum.

Direk facebook a girip arkadaşlar annem öldü, nur içinde yatsın, yarın cenazesine bekliyorum yazmazsın. Bu tip hareketler bana ters geliyor.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Adı üzerinde sosyal medya ? Facebook'un kurulus amaci börek tarifi verilen sayfalarin acilmasindan cok, insanin kendine dair biseyleri ikinci ucuncu sahislarla paylasma amaci degil mi ? Neyi yadirgadin?

Ha dersin adamin acisi varken buraya girip bunu yazmasi ne kadar dogru tamam eyvallahta o sana bana bize dusmez, her insanin acisini yasayis sekli farklidir. Insan yani herkes senle ayni duyguda olmak zorunda degil.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Benim listede şuan 400 küsür kişi var.Hepsi sağdan soldan arkadaşlarım ama içlerinden en fazla 20 tanesinin numarası vardır telefonumda.Yarın Allah göstermesin bende  yakınlarımdan birisini kaybetsem münasip bir dille bunu çevremle paylaşırım.He sen facebooku karı kız düşürme,farmville oynama mekanı olarak falan görüyorsan tabi ki sana bu tür bir paylaşım çok tuhaf gelebilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Kendini üzüp parçalayıp içine atsa ne farkederdi hocam?

Doğru söylüyorsun aslında, üzülse kendisini parçalasa geri mi gelecek.

Yapması gereken cenaze haberini aldıktan sonra "hepimiz öleceğiz" diyip karıyla kızla takılıp kafa dağıtması olacaktı. Yada bir club'e gidip eğlenmesi gerekirdi..

Şakamısın hocam ?

İnsanlarda ne ar kalmış ne utanma duygusu, kimi hamile olduğunu facebook üzerinden basın açıklaması ile millete duyurur.

Kimisi evlilik gününü şafak bilmemne diye facebook'ta paylaşır.

Kimi doğuma girerken fotoğraf koyup dua ister.. Çıkartıyorum arkadaşlar haberiniz olsun der gibi..

Ben mi çok geri kafalıyım, yoksa millet mi çok çağdaş anlamış değilim..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    karabuyucu bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Annesinin ölümüne nasıl üzüleceğini bana soracak değil. Kaldı ki burda ki mesele annesinin ölümüne üzülüp, üzülmemesi de değil. Adamın annesi zaten daha yeni öldü, toplasan 5 saat 6 saat anca.

Şimdi düşünelim senin annen veya kendine çok yakın gördüğün herhangi birisi şu anda ölmüş olsun. Ne yaparsın elin ayağın birbirine dolaşır, olayı hazmetmeye çalışırsın dimi ? Ya da ben öyle yapacağını umuyorum.

Direk facebook a girip arkadaşlar annem öldü, nur içinde yatsın, yarın cenazesine bekliyorum yazmazsın. Bu tip hareketler bana ters geliyor.

Buyuk ihtimalle yakin arkadaslarima haber veriyor olurdum. Buyuk ihtimalle whatsapptan. Olayi hazmetmeme yardimci olsunlar diye. 5 6 saat kalmak istemem boyle bir durumda, daha bile erken haber verirdim herhalde ben. Kim gelebiliyorsa yanima gelsin. Yalniz hissetmek icin cok kotu bir zaman.

Ha aramissin ha facebooktan yazmissin ha guvercin ucurmussun ne fark eder, amacin tanidiklarinla paylasmak iyi ya da kotu seyleri.

@CEO Sen cok geri kafalisin. 

izzmarit tarafından 24/Eyl/15 01:08 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Eskiden ve (halen) gazeteye ilan verilirdi, şimdi facebook' a yazılıyor.

Bunca yıldır ölüm ilanlarını gazeteden okuyunca şaşırmıyordun da buna mı şaşırdın ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Eskiden ve (halen) gazeteye ilan verilirdi, şimdi facebook' a yazılıyor.

Bunca yıldır ölüm ilanlarını gazeteden okuyunca şaşırmıyordun da buna mı şaşırdın ?

Birader ya anlamamak için uğraşıyorsunuz ya da meseleyi ben düzgün anlatamadım.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
Toplam Hit: 7319 Toplam Mesaj: 73
kafayı yedik sosyal medya manyaklığı