Ne Satarız Nasıl Satarız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Selamlar herkese, 

Konu başlığından anlaşılacağı üzere ne satarız nasıl satarız beyin fırtınası fikirlerinize ihtiyacımız var :)

Malum Pandemi ve malum her bireyin e-ticaret olayına girmesi sonunda batması çıkması ayakta kalması derken bu serüvenin ucuna bizde dahil olmak o gemiye bizde katılmak istiyoruz. Biz derken Hanıma iş çıksın diye hanımı dahil ediyorum olaya :))

Şimdi soru şu, yerli tedarikçilerin çoğunluğu ürünleri yurt içi tedarik edip tedarikçiden aldığı ürünün üzerine kâr koyup satmak istiyor. Bizde olacak olan durum, ithalat ihracat yapmak istiyoruz. Hem yerli tedarikçiye hemde kendimiz satış yapabiliriz. Şimdi sermaye ve bağlantılarımızı kullanıp sizlerden akıl almak istediğimiz soru şu;

Öncelik Çin olmak üzere neler getirebilir ve Türkiye'de olan tedarikçilere yada e ticaret yapanlara satabiliriz. Yada, Çinden ne getirebilir hem burada satıp hem reklam yapıp diğer batı,doğu ve Avrupa ülkelerine satabiliriz.

Şurada şunu izlemenizi ve konuya devam etmenizi istiyorum:)

https://vm.tiktok.com/ZSJDS5utu/

Sermaye olarak ayırdığımız 6 haneli bir kaç basamak var. Çekiceğimiz, fikir vereceğiniz ürünlerin gümrük mevduatlarınıda iyi bilmek gerek, şayet uzun adam ve ekibi 1$ Alınan ürüne 3 $ vergi koyup aynı ürünü burada 2$ satan adamları var ise parayı heba etmeyelim :)

Fikir, görüş, cevaplar, danışmalar, yorumlar ve daha fazlası herşeye açığız. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Saygılar.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

rüsvet çarklarina entegre olamayacaksan, ithalati unut.

senin 10a mâl ettigin urunu 9a satip para kazanirlar.

ihracat yapabiliyorsan, o kısım rahat, devlet yeter ki döviz getir kafasında.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek

Valla hocam çinde shit teknoloji ürünleri oluyor eskiden çok kötü yapıyorlardı ama şu an 10-20$ bandına çok sağlam teknolojik ürünler yapıyorlar. İşte TWS kulaklıktır, ışıktır, klavyedir, gaming kulaklıktır vs. Hatta Türkiye'de inceleme kanallarına baktığımda sırf bunların tanıtımını yapan teknoloji kanalları türemiş. Bu tarz ürünler en azından olmayanları getirilirse Türkiye gibi düşük gelir gruplu ülkelerde rağbet görecektir. Zira herkes gidip marka bir ürün alamıyor ülkemizde malum.

PersonalJesus tarafından 16/May/21 13:53 tarihinde düzenlenmiştir

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

El yapımı ürünlerin örneğin ihracatı nasıl oluyor, örneğin heykeltraş kuru bir badem ağacını oyup heykel yaptı diyelim. Bunun ürünleştirilmesi ve ihraç edilmesi nasıl oluyor?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

https://vm.tiktok.com/ZSJDS5utu/

100% doğru :D

10₺ fazla bile yazmış. 1-2 lira kar hatta zararına satanlar bile mevcut. Öyle bir fiyat kırıyorlarki, ulan bu ürünün maliyeti 10 lira sen bunu minimum 15'e satabilirsinki 1 lira kar edebilesin ama bi bakıyosun adam 12 liraya satıyor.

Hesaplıyorsun ediyorsun ama yok yani imkanı yok oradan kar edemez. Sonra kısa süreli akıl tutulması yaşayıp e-ticarette ya tedarikçi olacaksın ya da yazılım yazıp aradan para kazanıcan. Diğer türlü sittin sene yedirmez bu oçlar.

trendyol, hb ve n11 zaten sakso çektiriyor sana :D:D

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu komisyon-kar muhabbetine bende takıldım. Cep telefonu yedek parça işine girecektim. Her şeyi ayarladım. Toptancıdan malı ucuza alıyorum tamamda N11-Trendyol-Gittigidiyor vs komisyonu, kargo, KDV vs çıkınca bana bir şey kalmıyor ? 5-10 lira içinde anca sürümden kazanıyorsan uğraşılır. O kazandığımda müşteri aldığı ürünü geri iade ederse sike sike geri alacağım için gidecek.

Birde artık bu aracı siteler işin çakalı olmuş. Kargoyu geç verdin deyip arada cezayı geçiriyorlar. Hele birde arada çaktırmadan geçirmeleri var ki evlere şenlik.

https://eksisozluk.com/hepsiburada-com-sistem-rezaleti--6830406

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Bu durumlara karşılık, ihracat yapan şirketler gibi Türkiyenin belli başlı illerinde olan toptan satış yapan bölgelere hitap etmek bana daha çok mantıklı geliyor.

Fakat, trend olabilecek ürünleri yada hali hazırda giden-gidecek ürünleri almak istiyoruz.

Yada, hitap oranı fazla olan ( bebekler, bebek oyuncakları aksesuar, bisiklet, yeni doğan ürünler, kadın aksesuarları, makyaj malzemeleri) getirtip tedarikçi ile uğraşmaktansa kendin tüm satış platformlardan kazanç sağlamak.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

kendin bizzat üretemediğin veya hizmet veremediğin sürece hep zarar etme ihtimali yüksekmiş gibi geliyor bana

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

kendin bizzat üretemediğin veya hizmet veremediğin sürece hep zarar etme ihtimali yüksekmiş gibi geliyor bana

Valla doğru fındık satarken zarar etmedim.

Ben de şu fındık işini bi işletmeye dönüştürmek istiyorum ama zaman bulamıyorum.

Şirket açayım tarım bakanlığından onay alayım filan diyorum ama çok uğraş istiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

seksss  oyuncakları + şeffaf kargo 

şaka bir yana adam sana neden para kazandırsın  ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    RETRET bunu yazdı

El yapımı ürünlerin örneğin ihracatı nasıl oluyor, örneğin heykeltraş kuru bir badem ağacını oyup heykel yaptı diyelim. Bunun ürünleştirilmesi ve ihraç edilmesi nasıl oluyor?

tam bunu soracaktım . bu arada dönmüşsüzn hoşgeldin :)

etys sitesinden çok satan varmış. denemedim . deneyen kazanan var mı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)