folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ne Yapsın Bizim Eleman?

Ne Yapsın Bizim Eleman?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

Herkese iyi günler.
    Agalar, üniversite oku(maya çalışıyoruz)yoruz. Ev arkadaşım var, 93'lü eleman. Bilgisayar Programcılığı okuoyr ama sevmediğini söyledi bölümünü. Zaten yaymış durumdayız okuluda. Bu arkadaşa gölcükte iş ayarladılar. Fabrikada çalışacak. Sorun vardı vs hallettiler adamlar, eli ekmek tutar vs diye düşündük ama aslında hiç gidip çalşmak istemediğini söyledi. Okumak gerek ama başka bölüm istiyorum dedi. Gidip gitmemek konusunda kararsız. Eğer ben iş sektörüne girersem dahada okumam diyor. Bu senemide işte harcamak istemiyorum dedi. Okumaya kalksa da kim bilir kaç senede biter bilmiyoruz(bu sene össden puanı kırılır, seneye girer okur ders bırakır vs). İşin özü, biz karar veremedik. Siz olsanız ne yapardınız?

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Askere yollayın.Hazır yaşıda gelmiş.Orada adam ederler.

Kırarım boynuzunu !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deukalion
    Deukalion's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

dediğini ben yaptım pişmanım.resmen hayatımı siktim.

okul yarıda kaldı.içimde ukte kaldı

askerde bibuçuk senem boşu boşuna hebaa oldu

ne işimi doğrultabildim en aşımı.doğru dürüst bi meslektede geliştiremedim kendimi.

ordan oraya savruldum hala savruluyorum.

...

edit+

okumayıp bi işte çalışmakta iyi bi yol..

ama şu farkla.. düzenli çalışacaksın,bi yerde bi işte bi güçte kök salacaksın,, ve parayı biriktireceksin.

o zmn orta yaşlara gelince iyi kötü bi kurduğun hayatın olur

okumaktan sıkılan adam benim gibi girdiği her iştede hemen tadını alıp bırakırsa.. O.o yani.

-

ztn şuan 'Orçun' karakterinin üste çıkmasında toplumdaki bu durumda olan bir kesim var.

yada 'Mecnun' karakteri...

Deukalion tarafından 10/Oca/13 14:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek

bi cacık olmas bilader o çocuktan.. kusura bakmada.. yani kötü anlamda demiyorum ama waziyet onu gösteriyor.. onun yerinde olmak isteyen binlerce genç war ülkemizde.. bilmiyorum ki ne desem yanlış anlaşılmayıda istemem..

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek
    Deukalion bunu yazdı
    Citizen bunu yazdı

dediğini ben yaptım pişmanım.resmen hayatımı siktim.

okul yarıda kaldı.içimde ukte kaldı

askerde bibuçuk senem boşu boşuna hebaa oldu

ne işimi doğrultabildim en aşımı.doğru dürüst bi meslektede geliştiremedim kendimi.

ordan oraya savruldum hala savruluyorum.

neyapsın dersin peki?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek
    Rebel_Rider bunu yazdı

bi cacık olmas bilader o çocuktan.. kusura bakmada.. yani kötü anlamda demiyorum ama waziyet onu gösteriyor.. onun yerinde olmak isteyen binlerce genç war ülkemizde.. bilmiyorum ki ne desem yanlış anlaşılmayıda istemem..

şu meseleyi halledelim, orasını sonra konuşuruz :P

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yazılımı sevmemek gibi bi seçenek yok. yapamayan adam sevemez (şahsi görüşüm) yapanlar öyle ya da böyle zevk alır. sevmiyorum diyen kim

varsa geneli yapamayandır. belki bi istisna bıkan insanlar sevmeyebilir..

arkadaşın part-time bir işe girip dershane masraflarını çıkarabilir ve kendini dersine verip daha iyi bir yer kazanabilir. bildiğim kadarıyla artık puan kırılma olayı kalktı,tercih yapıp yerleşsen ve gitmesen de pua kırılmıyor eskisi gibi. emin değilim ama bi arkadaş emin olarak defalarca sormama rağmen böyle dedi. yine de kesin bilgi için dershanelerin rehberlik hocalarıyla konuşsun. bu şekilde belki bi şansı olur zamanı çok kaçırmadan..

en çabuk nereden dönerse kardır. bi an önce planını yapsın ve şaşmasın

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yazılımı sevmemek gibi bi seçenek yok. yapamayan adam sevemez (şahsi görüşüm) yapanlar öyle ya da böyle zevk alır. sevmiyorum diyen kim

varsa geneli yapamayandır. belki bi istisna bıkan insanlar sevmeyebilir..

arkadaşın part-time bir işe girip dershane masraflarını çıkarabilir ve kendini dersine verip daha iyi bir yer kazanabilir. bildiğim kadarıyla artık puan kırılma olayı kalktı,tercih yapıp yerleşsen ve gitmesen de pua kırılmıyor eskisi gibi. emin değilim ama bi arkadaş emin olarak defalarca sormama rağmen böyle dedi. yine de kesin bilgi için dershanelerin rehberlik hocalarıyla konuşsun. bu şekilde belki bi şansı olur zamanı çok kaçırmadan..

en çabuk nereden dönerse kardır. bi an önce planını yapsın ve şaşmasın

1300 maaşım da var diyor, direk işe girebilirim ilerde yükselebilirimde diyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam böyle adamları kızgın yağla haşlayacaksın aklı başına gelir o zaman :)

yani ne onu istiyor ne bunu. adam gibi bi düşünsün. bu mesleği yıllarca yapabilir mi? maaştan çok önemli şeyler var. ha 10 bin tl alsa neyse 1300 tl

için eziyetlik bir işse neden katlanıyor? girsin kpss ye devlet memuru olsun 2500 maaş :) bizim arkadaşların çoğu öyle yapmış..

ben işsiz de kalsam mesleğimi seviyorum, çünkü üretiyorum. parası da çok önemli değil benim için. önce elemanın hayalleri ne, idealleri ne, neler

yapmak istiyor? programcı olup ezileceğini mi sanıyor. hazırlansın dgs ye paşa paşa mühendis olsun (bknz rene) 

kod yazamıyorsa ki yazabildiğini sanmıyorum sevmemesi normal. yapabilecek olsa gece gündüz kalkmaz yazılımın başından.. 

bi an önce kararını versin. adam gibi düşünsün, gelecekte en uygun ne iş onun için neyse onun üzerine odaklansn

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Yazılımı sevmeyebilir elbette herkeze göre bir meslek değil. Ne yaparsa yapsın sevdiği işi yapsın.

Kendi napacağını bilmezse biz hiç bilmeyiz ki. Ama askere giderse bi daha begenmeyip çıkmak yok ve muhtemelen hiç beğenmeyecektir.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

her şey para değil bazı yeterlilikler piyasada yada ticaret yaparak kazanılmaz ama yapamıyorsa da  başka bir işe yönelsin 

Toplam Hit: 1585 Toplam Mesaj: 21