folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Neden Birsey Uretemiyoruz?

Neden Birsey Uretemiyoruz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egalix
    egalix's avatar
    Erkek
    Turkiye'de neden sifirdan birseyler uretilmiyor?

Hepimizin alakadar oldugu Bilisim konusuna degineyim. Bence Teknolojiye hukmeden, Dunya'ya hukmeder.

Bakiyoruz internete, icimizden birimiz desin ki ben $u sitelere bugun girmedim: Google, Facebook, YouTube, Yahoo, Hotmail, Gmail vb.. ornekleri cogaltmak mumkun.
    < Gmail mesela, 7den 70e Turkiye'de kullanmayan yoktur. Adam depo olarak kullanmayacak birine resmen sinirsiz mail hesabi veriyor ve uzun vadeli 2 yil girmedim, adresim halen acik. Turkiye'de boyle bir hizmet gordunuz mu hic?
    Exploit/Vulnerability konusunda da boyleyiz, elle tutulur bir$eyde imzamizi gordunuz mu? Genelde surekli kullanan kesimdeyiz.. Turkiye'de RAT gelistirenler oldu, kimisi casus var icinde dedi. Kimi gelistiren Icine logger koydum dedi. Neden baska urunlerde boyle sesler duymuyoruz?
    Herkes tarafindan taninmis programlara, scriptlere bakiyoruz, ilk 100 siralamasi yapsak Turk ureticiye ait bir program ya da bir forum sistemi bulamayiz. Yazamiyorlar mi? $akir $akir forum,blog vs.. scriptler yazan Turkler var ama ne kullanan cikiyor ne de baska birsey yani destekleyen yok... Bir forumda rastladim, PHP ile sifirdan forum yazmis insan forumunu tanitiyor ve Gelismesi icin kullanmalarini rica ediyor, PHP ne desen aciklayamayacak insanlar "sen yazmadin", "calintidir" gibi yorumlar yaziyorlar.
    Herkesde "Biz uretemeyiz" zihniyeti var. Ee uretemeyiz diyorsun, ureten cikiyor bu sefer karalamaya ba$liyorsun, destek yerine kostek.

Sizler ne du$unuyorsunuz bu konuda peki? Gelismek, yararli birseyler yapmak icin napmamiz lazim? Tuketici olarak nereye kadar gidecegiz?

Bi anda kafam esti yazayim dedim, uzun uzun hazirlamadim, hatalar olabilir =)

ignotum per ignotius obscurum per obscurantius
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

Bizde herkes büyük düşünüyor.Ah elimde 1 milyon £ sermaye olcak bilmem nasıl yatırım yapardım da millet.Büyük yatırımcılarsa nasılsa kazanıyoruz düzeni bozup riskli sektöre girmiyelim diyor..

bu işler için devletin parlak fikirli gençlere yüksek meblağlarla yardım yapması gerek.Ama zaten devlet bunu yapıyor.yalnız fikiri devlete kabul ettirme işi biraz çetrefilli tabi.

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, 21-24 Mayıs 2008 tarihleri arasında Fransa’nın Nagaro şehrinde yapılacak, “Shell Eco Marathon Yarışı”nda ülkemizi temsil edecek olan Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu(SAİTEM)’in projesi olan Sakarya Üniversitesi Hidrojen Arabası SAHIMO MEKANO’nun tanıtımını düzenlenen bir törenle yaptı.

SAHIMO MEKANO

“Shell Eco Marathon Yarışı”na ‘Şehir Arabaları’ sınıfında katılacak olan SAHIMO MEKANO, ülkemize 3 ayrı dalda ödül getirmesi için tasarlandı. Tasarım ve üretimi, ticari araçlarınkiyle bire-bir olan SAHIMO’ya proje bünyesinde maddi, manevi desteklerinden dolayı sponsor MEKANO’nun ismi ek isim olarak getirildi. Teknik, Tasarım ve Eco Tasarım alanında ödül almak için birçok yeniliği de bünyesinde bulunduran SAHIMO MEKANO, 110.000 $‘a mâl oldu. Aracın yapımında dünya teknolojilerin kullanılması, karbonfiber ve cam elyaf kullanılarak, böylelikle hafif ve dayanıklı yapısı ile Türkiye’de ilk defa karbonfiber jant üretilecek, kabuk ve mekanikte %80 kompozit kullanılmıştır. Gelişmiş haberleşme sistemi sayesinde aracın motor, yakıt pili, hidrojen tüpleri, hız, aracın pisteki yeri gibi bütün bilgileri pit ve sürücü lcd ekrandan görülebilmekte. Projede %98 verimli motor kullanıldı ve üretiminde SAITEM ekibi görev aldı.

bugün okuduğum bir haberdi. sıraladağın adreslerden google,hotmail yutube hariç diğerlerine girmiyorum.

Ülkemiz araba üretemezmi üretir hemde taşçıkarırcasına lakin uluslararası anlaşma vs... petrol uranyum doğalgaz vs vs.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Üşengeçiz :)

Parmak koyduğun mevzu da sonuna kadar haklısın. Nitekim bu konuda kime sorsan aynı şeyi söyler; "Haklısın". Ama kimse haklı olduğun şu konuda yine tek adım atmadan rutin saçmalıklarına devam eder :) Bu problemin ana kaynağı da toplum olarak cesaretimizi yitirmiş olmamızdır. Bilinçaltımız öyle korkmuş ve tembelleşmiş ki cesaret edip elimizi taşın altına koyamıyoruz.

bakınız: "Dünyayı sen mi kurtaracan be abi boşver bu işleri"

Şahsım adına konuşuyorum; bulunduğum kulvar bilişim olmasa dahi, bilişimin de gücünü kullanarak elimden geldiğince üretmeye çalışıyorum ve en yakın çevremde her kulvarda üretimi teşvik ediyorum.

Bu arada ben üretimi sadece maddî anlamda düşünmüyorum, fikren de bir üretim olması gerektiği kanaatindeyim.

Saygılar şelale :)

kendinize ayığ olunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egalix
    egalix's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------
    sıraladağın adreslerden google,hotmail yutube hariç diğerlerine girmiyorum.
    ben hic birine girmiyorum demen onlari tamamen ornek olarak verdigim icin bana sacma geldi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

egalix bunu yazdı:

Bakiyoruz internete, icimizden birimiz desin ki ben $u sitelere bugun girmedim: Google, Facebook, YouTube, Yahoo, Hotmail, Gmail vb..

Facebook ?

Üretmektense, üretilen gereksiz eylemlerin, üretilmemiş gereksiz ürünleri olmayı tercih ediyoruz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Türkiyenin son çıkı 47gb,2milyon adsl kullanıcısını borusanı,türkticareti,tübitak çıkışlarını kesse.Aynı uptime oranı ile türkiye youtube açamaz.
    google arkasında devlet var, geri saydıklarının hepsi zaten senelerin büyük firmaları.garajda yazılmış projeler değiiler...

Amerika neden bu konuda söz sahibi,çünkü olay ülkenin kalkınmışlığı ve argeye ayırdığı para ile alakalı.Amerikada bugün sadece NASA'nın uzay mekiklerinde kullanması için "yön sistemi" yanlış anlamayın adamların işi sadece ama sadece uzak mekiklerine yön sistemi gelişmek,100 den fazla firma var.Aralarında türk firmalarda var.ve bu adamlar para kazanıyorlar,sadece proje bilim yaptıkları için para kazanıyorlar.gerçekleşirse kullanılırsa dahada çok kazanıyorlar.

Amerika neden bu konuda söz sahibi,çünkü adamlar buldu Tarihe bak.Adım adım tuğla koymuşlar.
    Üniversitelerinde bilim yapılıyor.Projeleri değerlendirebilen bi devlet yapıları var.

Eğer yapacağına inanıyorsan,yüksek miktarlarda para bulman mümkün.
    Amerikalılar buna;"capital goods" diyorlar.Uzun vadeli yatırımlar..

Ortaya 100milyon dolar koyuyor,ilk 2 haftada oyunun satışından 500milyon kazanıyor.Olay bunu şirket vizyonu haline getirip,bu işe girebilmek.Bunuda ancak,memleketi refahı yerinde olan ülkeler yapabiliyor.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

YouTube, Yahoo, Hotmail, Gmail

bunlara girmedim yaklaşık 1 haftadırdA Gİrmiom

youtube kapalı zaten 

bende hotmail gmail yahoo kullanmıyorum

google ne işe yarar diye sorduğum adam bana internete girmeye yarar diye cvp verip sonrada adam bana ben senden daha iyi bilgisayar kullanıyorum diyen adamların(şimdi sen çokmu iyi biliyorsun diyeceksin hayır bende bilmiyorum ama google internete girmeeye yarar diyen adamdan daha iyi bildiğim kesin) yaşadığı bir ülkedeyiz 

ek olarak ne yaparsak yapalım dışayı bir şekilde bağlı kalmak zorundayız 

hiç düşünmedinmi  dünya neden böyle sınırlara bölünmüş sonra neden savaşmışlar onların cvbını kendine vere biliyorsan neden dışarıya bağlı kalmak zorunda olduğumu anlarsın

onuda sie ettim lan annemiz bizi icat çıkarma diye azarlıyorsa daha ne konuşuyorsuki amk o nebiçim bir deyim ne biçim bir atasözüdür :s 

son satır size söylediğim bişi değil yani konuşuyosunki demişim öle çıktı işte yani birnize bişi demiom 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egalix
    egalix's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:

Facebook ?

Üretmektense, üretilen gereksiz eylemlerin, üretilmemiş gereksiz ürünleri olmayı tercih ediyoruz.

Facebook fln hepsini gereksiz buluyorum ve o kadar vatanda$in orada ozel bilgilerini paylasmasi ise hic caiz degil, yarin obur gun bu bilgilerin bize yol/su/elektrik olarak donmeyecegi ne malum?

Turkce ve Turk'ler tarafindan acilmi$ bir site olsaydi, belki ben de arardim ilkokuldaki arkada$larimi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Çünkü Fena Halde birbirimizle Uraşmaya bayılıyoruz ondan. Bir birimizle uraşmaktan iş yapmaya Üretim Yapmaya Fırsat bulamıyoruzki Nasıl Üretelim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

Menderes özal başa geçti. Üretim tesisleri yerine montaj tesisleri kurdular abd den parçaları sözde ucuz diye

getirttiler. sonra bir montaj parçasını traktör fiyatına sattı adamlar bizde s.ke s.ke aldık.

kapanan uçak otomobil fabrikalarımız kapatılmasaydı şimdi üretimde avrupayla yarışırdık.

www.atsizcilar.com
Toplam Hit: 4744 Toplam Mesaj: 28