folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Neden Mac, Eksi Yönleri Artı Yönleri?

Neden Mac, Eksi Yönleri Artı Yönleri?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben Apple'ın yerinde olsam Mac OS'un iso dosyasını herkese ücretsiz yapar siteye koyarım bak millet nasıl vazgeçiyor Windows'tan. Herkese ücretsiz versiyonda App Store olmaz onun için Macbook almayı mecbur tutacaksın veya kullanmak için her ay lisans parası alacaksın. Microsoft bi kaç yıl sonra pert.

Adamlar zaten mobilde beceremedi firmalara zorunlu tuttuğu lisans olayı olmasa dahada kötüydü şimdi.

mkyb tarafından 04/Oca/17 21:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Paran çoksa git al yoksa 3/1 fiyata aynı sistemi toplarsın. +/- muhabbetine girmek tartışma çıkartıyor 20 yıldır kimse karar veremedi herkes kendi tarafının fanboy'u

Şahşen iMac üzerinde Sketchup ile performanslı çalışıyorum, render süresi de etkileyici ama ona verdiğim paranın yarısı ile topladığım amd+quadro kartlı bir sistemde daha fazla performans elde edebiliyorum. İkisinide dene tarafını seç

Toplama bir Windows daha mantıklı geliyor, apple bana göre isim değeri satan firmadan başka bir halt değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

İşletim sistemi ve donanım arasındaki uyumun ne kadar önemli olduğunun göstergesidir Apple ürünleri ki bu uygulamaya Google Nexus serileri ve Microsoft Surface serileri örnek verilebilir.

Anlayan anladı diye düşünüyorum. Oyun fazla oynamam ve bu konuda çokta aşırı beklentim yok diyorsan Mac al kardeş pişman olacağını düşünmüyorum.

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ben Apple'ın yerinde olsam Mac OS'un iso dosyasını herkese ücretsiz yapar siteye koyarım bak millet nasıl vazgeçiyor Windows'tan. Herkese ücretsiz versiyonda App Store olmaz onun için Macbook almayı mecbur tutacaksın veya kullanmak için her ay lisans parası alacaksın. Microsoft bi kaç yıl sonra pert.

Adamlar zaten mobilde beceremedi firmalara zorunlu tuttuğu lisans olayı olmasa dahada kötüydü şimdi.

Hocam MacOS un başarı sırrı donanımla birlikte olması. Ne olduğu belli olmayan donanımla patlayabilir işletim sistemi. MacOS ken MacFOS olabilir.

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

benim açımdan 

gereksiz pahalı ve oyun faktörüde önemli akşama kadar zaten kod yazıyoz akşam 1-2 saat oyunda kafa dağıtamassam psikolojik sorunlar baş gösterebilir 

yok yani kapağında skimsonic bir elma işareti var diye bi balya para ona veremem

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

hatuna air modelini aldık. Bir benim led panele bakıyorum bir mac e. Adamlar koymuş abi böyle bir panel yok ya. Ha arar mısın dersen bana boşa uğraş her aradığım şeyi findovsta buluyorum mac de uğraş dur. O yüzden hail windows! :P

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Linux un Windows rahatlığında kullanımı gibi birşey geliştiriciler için.

Bu sebeple James Goslimg bile Mac kullaniyor. Java yi oncelikle Mac de gelistiriyorlar.

Windows cidden oyun disinda kullanilmaz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Takipteyim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Daha stabil çalışıyor daha rahat, kullanımı ,ilk başlarda zor olur ama alışırsın. bende mac kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım çok rahat ediyorlar. windows saçmaladı artık dünya mac üzeirne kuruldu.  O elmadan bir dilim almak için biraz fazla para ödüyorsun ama yıllarca kullanıyorsun. 

Ben ekranına hastayım ve iphone kullandığım için bir bütün çalışıyor ikisi.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Söylenenler benim de düşündüğüm yönde ancak mac alabilirsem şuan macbook air alabilirim. Daha fazlasına gücüm yetmez. Oyun oynayan birisi değilim, daha çok işim sunucular ve php css vs ile. Kafama takılan Mağazasında aradığım neleri bulabilirim? Dreamweaver vs vardır onlarda problem yok ancak platform açısından bana nedense çok dar geliyor. Windows da kullandığım birşeyi mac de kullanmak isteyip kullanamayınca ne kadar eksikliğini hissederim bilemiyorum. Bu yüzden biraz gözüm kesmiyor. Yoksa apple'ın tüm ürünlerini beğeniyorum da elimden geldiğince kullanabiliyorum da. Macde skype kullanılabiliyor mu onu bile bilmiyorum mesela. Bir tek mac konusunda cahilim. Biraz daha aydınlanırsam tatmin olucam sanırım :)

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
Toplam Hit: 5064 Toplam Mesaj: 47
macbook