folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Neden Oyun Konulu Ya Da Anime Konulu Filmler Böyle Yapılmıyor ?

Neden Oyun Konulu Ya Da Anime Konulu Filmler Böyle Yapılmıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar birçok oyun konulu ya da anime konulu film var, ama bunlar ne yazıkki filme çevirme esnasında çok kötü oluyo istenileni veremiyor... anı tadı tadı yakalıyamıyoruz... bunun en büyük örneği son günlerde verebileceğim avatar : son hava bükücüdür... ya da oyun dünyasına adını altın harflerle yazdırmış metal gear solid serisinin filmi... bunun gibi bir çok örnek sayabilirim

oyun konusunda inanılmaz manyak biri olduğum için( 15 yaşımdan beri ay da en az 2 oyun bitiririm) hep aklıma bu tarz hayal kırıklığı yaratan filmleri görünce oyunların ara sahnelerindeki yüksek poligonlu videolardan yapamazlarmı bu filmleri diyorum... bu altta paylaştığım video tam anlatmak istediğim gibi değil ama bir fikir vermesi açısında paylaşıyorum... yüksek çözünürlüklü izlersenir demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

televizyoncu , filmci arkadaşların yorumlarını bekliyorum... tabi diğerleride fikirlerini yazssınlar :)

(Aradaki videolar gibi- oyun esnasındaki gibi değil poseidon dağdan düşmesi filan.. gibi yerlerdeki gibi ya da baştaki poseidon'un atlarının ölmesi gibi )

http://www.youtube.com/watch?v=xEQc8n-844k

http://www.youtube.com/watch?v=vyMQPcaaSu4&feature=fvst

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Cool gods are killed but Justin Biber is still alive.

bu yoruma bittim :D

Warcraftında filmi çıkacak ama onuda animasyon yapmayacaklarmış. Ayrıca bu direk oyundan görüntü.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Sadece oyun anime değil kitap dan oluşturulmuş filmler kitabı okuyana kötü geliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

code_46 bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar birçok oyun konulu ya da anime konulu film var, ama bunlar ne yazıkki filme çevirme esnasında çok kötü oluyo istenileni veremiyor... anı tadı tadı yakalıyamıyoruz... bunun en büyük örneği son günlerde verebileceğim avatar : son hava bükücüdür... ya da oyun dünyasına adını altın harflerle yazdırmış metal gear solid serisinin filmi... bunun gibi bir çok örnek sayabilirim

oyun konusunda inanılmaz manyak biri olduğum için( 15 yaşımdan beri ay da en az 2 oyun bitiririm) hep aklıma bu tarz hayal kırıklığı yaratan filmleri görünce oyunların ara sahnelerindeki yüksek poligonlu videolardan yapamazlarmı bu filmleri diyorum... bu altta paylaştığım video tam anlatmak istediğim gibi değil ama bir fikir vermesi açısında paylaşıyorum... yüksek çözünürlüklü izlersenir demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

televizyoncu , filmci arkadaşların yorumlarını bekliyorum... tabi diğerleride fikirlerini yazssınlar :)

(Aradaki videolar gibi- oyun esnasındaki gibi değil poseidon dağdan düşmesi filan.. gibi yerlerdeki gibi ya da baştaki poseidon'un atlarının ölmesi gibi )

http://www.youtube.com/watch?v=xEQc8n-844k

http://www.youtube.com/watch?v=vyMQPcaaSu4&feature=fvst

avatar ın animasyonundan nefret eden biri olarak filmini beğendim ,  benim asıl merak ettiğim bazı şeyler için niye çok beklendiğidir ?

orjinal bir senaryoya sahip half life in filmini quentin tarantino çekecekti heralde bunu en iyi o yapardı ama proje iptal oldu ne bekliyorlar milletin oyunu unutmasınımı yoksa yönetmenin ölmesinimi ? 

diğer yandan niye orjinali kadar etkili olmuyor dersen oyunu veya çizgi filmi yapılan şeyleri yaratanlar ile filmi yapanlar farklı kafaya sahip

mesela bir yüzüklerin efensini ele alalım başka bir yönetmen bambaşka çekecekti belkide para basan proje 1. film den sonra iptal olacaktı ayriyetten

oyunları bence beş para etmez yapıldı 

hepsi uyumlu oldugu zaman başarılı olabilir bunun örnekleride azdır yani şuan aklıma gelmiyor ayrıca call of duty özellikme  mw1 ve mw2 direk film yapılabilinecek senaryoya sahipler :)

değerlendirseler ya 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

Warcraftında filmi çıkacak ama onuda animasyon yapmayacaklarmış. Ayrıca bu direk oyundan görüntü.

2013de warcraftın filmi. hikaye dehşet, oyuncular sıçmazsa çok sağlam film olur bence.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ulquiorra bunu yazdı:

VBDream bunu yazdı:

2013de warcraftın filmi. hikaye dehşet, oyuncular sıçmazsa çok sağlam film olur bence.

warhammer pek iyi degildi bu ii olsa bare ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

assasin veya god of war dan iyi fil çıkar bence

I am Jack's inflamed sense of rejection
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

okumadım ama taktir ettim

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

prince of persia güzeldi mesela lakin avatar bildiğin 20dk dan sonra kapadım dahada izlemedim bok gibi geldi bana

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=oh-roZLH61c

işte bunun gibi olsun diyorum yani world of warcraf filan da çıksa yada avatar son hava bükücü filanda olsa benze böyle olmalı...

burdaki videonun çözünürlüğü biraz düşük. ben oyunu ps3 te bitirdim... inanılmaz bir kalitesi var videoların... neden böyel yapmıyorlar sinemaları açıkcası bilimiyorum.. ? bence normal sinemada yapılabilir... illa oyun anime olucak diye bir kural yok..

bu veridğim videoya oyun dünyasının bir numaralı oyunu metal gear solid dir.

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiKeyEy
    DiKeyEy's avatar
    Erkek

hss e küfür etsem beni duyar mı acaba?

haklı öğüt egoyu öfkelendirir.
Toplam Hit: 3042 Toplam Mesaj: 15