folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nedir Bu Parti Partizanlığı? Bir Çözüm Belirtin Memleket İçin..

Nedir Bu Parti Partizanlığı? Bir Çözüm Belirtin Memleket İçin..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

Tarikata bakıyorumda son günlerde konular birbirinden farklı.

Kimi türban lı böyle yaptı, alayı böyle bunların, manasında konu açıyor, bakıyorsun mesajın %99 u karşılıklı polemik mesajı.

Kimi Şu anki durumumuz, şu şu yüzden kötü bence diyor alttan sanki anasına laf edilmişcesine akp yi savunanlar çıkıyor.

Kimi fetoya laf ediyor gene anasına küfür edilmişcesine savunanlar çıkıyor ki bu olaya sinir oluyorum. (Allah var peygamber var millet bir feto nun dedikleriyle kendilerini kandırıp duruyor.  EVlerinde Yok hoca efendi bunu dedi hoca efendi şunu dedi.)

Bazen düşünüyorum halkımızın genel düşünce tarzı burada ki ile aynı mı diye?

Acaba savundukça cebinize para mı giriyor? Memlekette verdiğimiz şehit sayısı mı azalıyor? Cebimizden çalınanlar mı? Ya da karşıdaki kişinin düşüncesini değiştirebileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Artık olay chp mhp akp olayı değildir bence. Bizden çalınanlardır. Gerek cebimizden gerek zihnimizden. Bu memlekette ne zaman millet vekilleri çalmaz çırpmaz ya da yada hırsızlığa bile bile vesile olmazsa, halkın parasını kendi parası gibi düşünürse, ve adaleti herkese eşit dağıtmayı öngörürse, işte o zaman bu memleket düzlüğe çıkar.

Çalanı çırpanı yerin dibine sokmamız lazımken biz göklere çıkarıyoruz. Bu basın denen (bize etnik siyaseti aşılayan, memleketin bölünmesini isteyen) şerefsizlerinde payı yüksek ya.

Şimdi sizlerden ricam kimsenin söylediğine cevap vermeden kimsenin düşüncesini eleştirmeden ve kimsenin dalkavukluğunu yapmadan memleket'in düzlüğe çıkması için aklınıza gelen BİRTANE çözüm öne sürün. Bir mesajınızda 1 tane çözüm olsun ve ona buna laf olmasın arka arkaya da mesaj atmayın. Bunu neden rica ediyorum zira basitlik olmadığında millet birbirine laf atıp duruyor. 1 mesaj tek çözüm!

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

KONU SİLİNSİN LÜTFEN!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

Tayok bunu yazdı:
    -----------------------------

-Bence NATO'dan çıkmalıyız.

şuan diğer ülkeler bize dokunmaya çekiniyorsa nato nun büyük bir etki vardır :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

Tayok bunu yazdı:

Hocam bu konuyu diğer konulardan farkı olsun diye açtım. Şimdi niye girmeliyiz niye girmemeliyiz diye tartışma yapmayacağım çözümün varsa söyle. İster geniş çaplı bir düşünce olsun ister küçük çaplı ; belediyelerin tapu dairelerinde çalışanlara şu maaş verilsin ki rüşvet alınmasın gibi, yada trafik polisleri ceza kesmeleri için kamera açmaları ceza kesilende cezayı keseneninde ne yaptığı açıkça görünsün gibi....

blackhammer

şimdi neden çıkmamız gerektiğini yazarsam tartışma olacak. Zaten konuda bu önce çözüm önerileri sunulur sonra konular üzerinde tartışılır. "Bence NATO dan çıkmalıyız" cümlesi basit bir cümle olabilir ama bir o kadar uzun düşünce akışlarının sonunda yazılmış bir cümle o. Konuyu piç etmemek için rica ediyorum konuyu saptırtmayın. Tartışmaya meğelli bir insan olabilirsiniz. Evet cem yılmazın dediği gibi çok marjinalim ve götüme buzlu badem bile tıkıyorum. O yüzden işiniz yoksa konuya mesaj atmayın. Ben gayet rica minnet çerçevesinde sizlere söylüyorum. Zira nato olduğu için zamanında böyle oldu sonra bunlar olduğu için terör belası geldi yazacam diğeri gelecek ama şöyle şşöyle olduğu için yararımıza dokundu ne diyon sen diyecek? Sonra tartışma uzayıp gidecek.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Tayok bunu yazdı:

Hocam bu konuyu diğer konulardan farkı olsun diye açtım. Şimdi niye girmeliyiz niye girmemeliyiz diye tartışma yapmayacağım çözümün varsa söyle. İster geniş çaplı bir düşünce olsun ister küçük çaplı ; belediyelerin tapu dairelerinde çalışanlara şu maaş verilsin ki rüşvet alınmasın gibi, yada trafik polisleri ceza kesmeleri için kamera açmaları ceza kesilende cezayı keseneninde ne yaptığı açıkça görünsün gibi....

diger konulardan farkli olsun diye konu acmak marjinal olmus :| cem yilmaz gosterisinde diyorya madem sanatciyiz marjinaliz, kuvete sut doldurup gotumuze buzlu badem tikalim gibisinden bir seydi.

nato'dan cikmaliyiz demissin ve eleman sana nato'nun bize olan faydasini yazmis. asil senin bu konuya cozumun varsa bir seyler yazman gerekir. nato'dan ciktigimizda savas durumunda gotumuzu nereye dayayacagiz, kim bizimle ittifak kuracak? bunlara alternatiflerin var mi? ama oyle yok asya-turk devletleri paktini kuralim, yok asya birligini kuralim, yok islam paktini olusturalim gibisinden gotten firlama alternatifler olmasinlar. varsa gercege donsturulebilecek alternatif cozum onerilerin soyle. eger yoksa birak ulke olarak nato'da kalalim.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

Tayok bunu yazdı:

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

İnsanların bu derece başkalarına ve başkalarının görüşlerine bağlanmasına anlam veremiyorum. Herkes herşeyi sorgulamalı ve doğrusu yanlışı neyse ona göre tartıp seçim değişikliğine gitmeyi bilmeli.

Nato konusuna gelirsek. Nato'dan çıkılması, AB üyeliğinden vazgeçilmesi, vb şeylerin iptali söz konusu değildir. Ülkeler tek başına bir hiçtir. Bugün TSK güçlü ise bunu NATO'ya borçludur. Nato ülkeleri sadece birbirlerini korumakla mükellef değiller. Aralarındaki stratejik ve askeri ortaklıklar birbirlerine hem askeri hem ekonomik hem de daha birçok yönden destek olmalarını sağlıyor. Yıllardır askerlerimiz yurtdışında eğitiliyor, onlar geliyor biz eğitiyoruz, silah, ekipman ve modernizasyon işleri yapılıyor. Bu işler bu kadar kolay değil. Herkesin birbirine ihtiyacı var. Ülkeler birbirine güveniyorsa NATO sayesindedir. Diğer konu ise AB.
    AB için ülkemiz çaba göstermeden önce ne gıda standartı vardı ne başka bir standart. Her yeri pislik götürüyordu. Yapılan usulsüzlüklerin haddi hesabı yoktu. Şimdi kendi kendimizi biraz adam ettik. Başıboşluk iyi değildir. AB'ye almıyorlar. Evet bunda siyasi şeyler yatabilir. Fakat bir dönüp AB ülkelerine birde bize baktığınız zaman neden almadıklarını görmek zor değil. O da ayrı konu.

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

İstediğimi elde edemedim açıkçası. Düşünceleri (her konudaki) öğrenip onlar hakkında tartışma konuları açmak istiyordum. Yani nato dan çıkmalıyız dediğimde natodan çıkmamalıyız gibi bir mesaj bekliyordum. Daha sonrada başka birisnin gelip seçim barajının %1 e indirilmesi gerek demesini bekliyordum. bunları ikinci mesajta toplayıp her hafta 1 düşünce için tartışma konusu açmak istiyordum ki yapamayacağımı anladım. çok salakmışım ve salakça bir konu açmışın tartışmadan sorunları dile getirebileceğimizi düşünerek. Özür dilerim konu silinebilir.

blackhammer
    Seninle sidik yarıştıracak halde değilim. Yazdığım mesajları okusaydın tartışma için konular açacağımıda anladın. Daha mesaj yazmayınız lafına bile görgüsüzce "utangaç birisin galiba, marjinalsin götüne bağdem girmiş, hadi!! cevap versene! bak çözüyoru işte! " diyerek terbiyesizce ve çocukça mesaj yazabiliyorsan ben ne yapayım. İşin alınganlıkla alakası yok. Sabah kadar birbirimize laf atsak küfür etsek ne yazar? Konuşmayı bilmeyenle konuşmanın bir mantığı yok. Lafla peynir gemisi yürümez ama o mantaliteyle bu forumun bir anlamı olmazdı. (Ya da forumdaki kuralların!) Bundan sonra cevap verme amacıyla mesaj yazabilirsin lütfen yazabildiğin kadar yaz. Başka mesaj yazmayacağım konuya.

Konunun silinmesi ümidiyle.

Saygılar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

senin marjinalligin sadece gotune buzlu badem sokmakla kalmis hoca.
    tartismaya meyyilli birisi degilim ama cozum onerisi sunulmadan ortaya atilan fikirler bos oluyor genelde. ayrica unutmamak gerekir ki lafla peynir gemisi yurumez. goruyorum ki cok alingan birisisin, biraz ıstıne yurusek koseye buzusup aglayacaksin.
    bak sana nato'dan cikmamamiz gerektigine dair cevap verenlerde cikmis daha konunun silinmesini neden istiyorsun. sen bu sekilde devam et. natodan neden cikmamaiz gerektigini bir bir yaz.
    bu durumda olmamizda natonun sebep oldugundan bahsetmissin. peki neden nato'ya girdik bundan bahset.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Parti partizanı diye birşey yoktur hacı. Çünkü partizan zaten parti fanatiği demektir. Anlatım bozukluğu var

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cran_s
    cran_s's avatar
    Erkek

partizanlık seçim sistemimize bile işlemiş

adam oy verdiği partinin , bölgesindeki millletvekili adayını bilmiyo :S

parti aday olarak eşek koysa oy eşeğe gidiyo

öküz koysa öküze gidiyo

oy pusulasını sandığa atan insan

ampülü altı oku üç hilali vs bide genel başkanını biliyo sadece

partinin ikinci planda kaldığı bi seçim sistemi lazım