Nepotism Ve Kpss Çıkmazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Evet ahali, bugün haberlerde okumuşsunuzdur, Haluk Koç bir liste yayınladı. İddiaya göre listedeki 85 kişi akparti üyelerinin akrabaları, yakın dostları kpss sınavına bile girmeden, müşavir ve özel kalem müdürlük yardımcılığı gibi görevler sayesinde devlete atanmış ve üst düzeylerde çalışıyorlarmış.

Önceden beri bilinen birşeydi, ama şimdi detaylı açıklama gelmiş sanırım. Umarım zamanında da chp yapıyordu gibi savunmalar gelmez. Burda adaletsizlikten bahsetmek için konu açtım.Yoksa bütün partilerinin, alayının... 

Sizin düşüncelerinizi ve bu konudaki bilgilerinizi merak ediyorum.

Saygılar, sevgiler.

Not: Konu daha önce açılmış veya yanlış yere açılmışsa affola.

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=uEq20Hkfgmg

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

işte böyleleri yüzüne ülkenin anası sikildi daha bunlar duyulanlar duyulmayan neler var neler

adeleks tarafından 09/Ara/14 01:49 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

hala inanan var ya KPSS ile bi yerlere gelinebilineceğine. Birşey demiyorum ben. Boşuna mı doğrudan alımların hepsine mülakat koyuyorlar...

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu zihniyet hiç bir şekilde değişmez değişmesi teklif dahi edilemez.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bu kpssden bir cacık olmaz girmeyeyim dedim.hattah sizde girmeyin dedim

kanıma girdiler arkadaşlar gaza getirdiler girdim tekrar

bunları okuyunca tekrardan kızıyorum kendime.

devlet işi öldü herkes kendi işini kursun.

merak etmeyin kazanırsınız.

bir marangoza basti bir dolap yaptırdık verdik parasını 1 saatlik işi 10 gündür sallıyor.

üstelik hazır alsak daha ucuzdu.

kazandımı evet.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

İçim öyle dolu ki şunları gördükçe sinirden yerimde duramıyorum. Allah belalarını versin diyorum kesmiyor, analarına avratlarına sövüyorum kesmiyor.Elimden birşey gelmiyor ya en çok ona sinirleniyorum.

4 yıldır üniversite okuyorum bu yıl kpssye girdim ama atanamayacağımı biliyorum. Tıbbi görüntüleme mezunuyum, bütün hastaneler taşerona verildi.

Geçen atamalara göre bu yıl 300 kişi daha az atanacak. 

216 hastane açıldı, her hastanede en az 3 tekniker çalışıyor. Kaba hesap bu yıl alımlarda en az 500-600 kişi artması lazımken atama sayısı azaltılıyor.

Çünkü amına kodumun taşeronuna verdiler bütün hastaneleri.

Özel sektörde çalışamıyorsun çünkü devletimiz denetleme yapmıyor ! Özellerde temizlik işçileri çalıştırılıyor. Karınız çocuklarınız temizlik işçilerine emanet. Alınan her yüksek doz radyasyon özelde muayene olanları ölüme adım adım taşıyor arkadaşlar. Bunu işin içinde olmayan bilemez. 

Şimdi ben bu okulu okudum mezun oldum. Sonra ne oalcak ?

Devlette çalışamıyorum akrabam yok, özelde çalışamıyorum temizlikçilere emanet.

Dünyanın eşşek zamanında değilim 65 puanla atanayım. Ekmek aslanın midesinde eridi bitti yok oldu.

Ailem her gün baskı yapıyor boştayım diye.

Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Kpss p3 için 99 küsürle bakanlıklarda hizmetli olunabiliyor, bu sene bunu gördük.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    albertinajeffley
    albertinajeffley's avatar
    Dişi

pskolojm bozldu mıdem bulandı nefret verıcı ınsanlık dramı

azcık o guzel beynınızı kullansanız hıc fena olmazdı hanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Bunlar buzdağının görünen kısımları kimbilir daha ne iğrençlikler vardır

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacılar gayet YASAL şeyler bunlar. adaletli mi haklı mı? tam bi adaletsizlik eşitsizlik kul hakkı yemedir..

şu an ki yasalara göre her bakan kendisine istediğini müsteşar yapar, her müsteşar istediğini yardımcı yapar kendisine. tabi kanunda belirtilen devlet memurluğu olma şartlarını taşıyanlar ( -ki bu şartlar çok basit. hüküm giymemiş tc vatandaşı adi suç işlememiş vs vs. ne kpss ne yaş ne de mezuniyet istemektedir)

her bakanın kendi kurumuna göre belirli sayıda personeli direkt olarak atayabilir kpss şartı olmadan. mezuniyeti tutuyorsa ( örneğin: bundan bi kaç yıl önce milli eğitim bakanı 15 tane öğretmen atadı. direkt bir atama emri ile. ne kpss ne yaş önemliydi.mezuniyeti tutanları atadı.)

mevzuat böyle. nitekim hükümet de bir kararla milletvekili olmayanı bakan yapabiliyor....

tarihte örnekleri var çok sayıda olmasa da...

hatta edindiğim bi bilgi ve bir o kadar iğrenç durum; 250-300 bin tl karşılığında müsteşar yardımcılığına eleman alınıyor. 6 ay çalıştıktan sonra ayrılıyor. kanunen üst mevkide çalışan bi devlet memuru daha aşağıdaki bir memurluğa atanamıyor. hooopp böylece direkt bilmem nerenin genel müdürü ya da bölge müdürü vs oluyorlar..

daha neler neler var bilmediğimiz. ama hakkımızı sorarız bir gün..( bu kafayla gidersek de NAH sorarız o ayrı, anca böle forumlarda söver dururuz)

Toplam Hit: 1592 Toplam Mesaj: 13