.Net Core Ve Mvc

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı
    Reskam bunu yazdı

MVC yi nasıl ogrenebilirim zormudur öğrenmesi çok uzun surer mi internetten bakiyorum öyle adam akilli bisey goremedim mvc dilmidir kutuphanemidir nedir tam olarak nette Model-View-Controller yaziyor ama

Mvc genel olarak dizayn paterninin adı.Ancak biz bu konu altında mvc derken Asp.Net Mvc isimli framework ü kastediyoruz.Bu .net framework unun üzerine kurulu olan bizim c# dili ile web uygulamaları yapmamızı sağlayan bir framework.Senin önce C# dilini %70 - %80 oranında bilmen gerekiyor.Ondan sonra asp.net mvc yi öğrenmeye başlayabilirsin.

C# konusunda sıkıntı yok.. Ayrıca konuyu acele ile yanlış anlattım ve yanlış yönlendirdim. Mobil tarafımda xamarin kullanacağız. 

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

. NET Core neden bu kadar etki yaptı? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Endüstriyel, Yani sanayi sektöründe linux makinelere hükmetmek istiyoruz. Tabi bunlar bize yöneticilerimizin aktardıkları ve onların tasarrufu. Yurt dışında bir partnerimiz var o firma ile ortak bir çalışma yürüterek ilerlemeye çalışacağız..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    _DevLop_ bunu yazdı
    Hannibal_King bunu yazdı
    Reskam bunu yazdı

MVC yi nasıl ogrenebilirim zormudur öğrenmesi çok uzun surer mi internetten bakiyorum öyle adam akilli bisey goremedim mvc dilmidir kutuphanemidir nedir tam olarak nette Model-View-Controller yaziyor ama

Mvc genel olarak dizayn paterninin adı.Ancak biz bu konu altında mvc derken Asp.Net Mvc isimli framework ü kastediyoruz.Bu .net framework unun üzerine kurulu olan bizim c# dili ile web uygulamaları yapmamızı sağlayan bir framework.Senin önce C# dilini %70 - %80 oranında bilmen gerekiyor.Ondan sonra asp.net mvc yi öğrenmeye başlayabilirsin.

C# konusunda sıkıntı yok.. Ayrıca konuyu acele ile yanlış anlattım ve yanlış yönlendirdim. Mobil tarafımda xamarin kullanacağız. 

Cevaplar için teşekkür ederim %70-80 dediğiniz oran suan mesela bilişim okuyorum c# gosteriyorlar bize if else while do while e kadar öğretiyorlar başlangıçiz galiba %70-%80 mesela nereye kadar bilmem gerekir acaba mvc hem exe hemde webde kullanılıyormuş doğrumudur

Memento Mori
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı
    _DevLop_ bunu yazdı
    Hannibal_King bunu yazdı
    Reskam bunu yazdı

Cevaplar için teşekkür ederim %70-80 dediğiniz oran suan mesela bilişim okuyorum c# gosteriyorlar bize if else while do while e kadar öğretiyorlar başlangıçiz galiba %70-%80 mesela nereye kadar bilmem gerekir acaba mvc hem exe hemde webde kullanılıyormuş doğrumudur

nekadar iyi OOP + ingilizce öğrenirsen o kadar hızlı ilerlersin. Mvc bir patern dir. Uygun olan her yapıda kullanbilirsin. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yeni bir teknoloji çıkmaya dursun :)  Microsoft tarafından platform bağımsız yenilikler gelince heycan yapıyor biraz :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek
    intialcatalog bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yeni bir teknoloji çıkmaya dursun :)  Microsoft tarafından platform bağımsız yenilikler gelince heycan yapıyor biraz :)

.net core anlatılanlara göre heyecan yaratıcı bir platform. (Detaylı bir şekilde bilmiyorum elinde döküman olan yada çalışan varsa yardım almak istemiştim :))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    _DevLop_ bunu yazdı

Endüstriyel, Yani sanayi sektöründe linux makinelere hükmetmek istiyoruz. Tabi bunlar bize yöneticilerimizin aktardıkları ve onların tasarrufu. Yurt dışında bir partnerimiz var o firma ile ortak bir çalışma yürüterek ilerlemeye çalışacağız..

endüstri 4.0 projeleri yapma planları varsa ben şimdiden söyleyeyim .net ile hiç işe girmesinler

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Hocam eğer linux sistemler üzerinde çalıştırmak gibi bir amacınız yoksa .net core'a bağlanmaya gerek yok. Eğer linux da çalıştırmak gibi bir gayeniz varsa .net core'da ısrarcı olun.

hocam yanlışın var.

core sadece multiplatform değil perforans açısından da açık ara öndedir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

mvc için en iyi kaynak

https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/mvc/overview/getting-started/introduction/getting-started

az bi ingilizce ile yeterli ama bence bazı videolar izlenmeli youtube ta sebebi adamlar tecrübe katarak annlaatıyorlar.

mesela;

https://www.youtube.com/channel/UC2PGFho6ByVDKBGGpM6GdaA

Toplam Hit: 3136 Toplam Mesaj: 27
c++ c# mvc .net .net developer visual studio 4.0 .net core