folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Net Hız Manyaklarımız Çıksın Ortaya Daaa

Net Hız Manyaklarımız Çıksın Ortaya Daaa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

yaw kardesım bu overclock mudur nedır bırı soylesın nasıl yapılır .ben elektrık teknıkerınden ıyı bılgım var.bılgısayar donanımım ust duzey.ama su overclock ısını hıc duymadım nasıl hız artısı yapılır bırı tez sıoylesın artık.beklıyorum..ıster burda anlatsın ıster e-maılle ırtıbata gecsin benle ...

ey_istanbul@hotmail.com

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    oc için önce çok iyi bir power a çok iyi bir soğutma sistemine ihtiyacın var...iyi bir soğutma ve güçlü bir power yoksa sistemi telef edersin...Yapacağın şey biostan işlemcinin çarpan kilidini fsp hizini ram ayarlarını artırmak....tabi bunlar rastgele olmuyor bu artırmaları 5er 10 ar yavaş yavaş yapmalısın ve stabil çalışmalı bilgisayarın....ASlında sistem özellikjlerini yazsan daha iyi olurdu...ne yapman gerektiğini anatabilirdim...Birde şu var oc sistem yetersiz geldiği zaman yapılır...tutup p.4 3.2 işlemciye  oc yapmak biraz saçma olur tabi ben de p4.3.0 sistem var oc yapıyorum sırf hobi olsun diye 4000mhz -5000mhz gidip gelio pc....sen sistemini yaz daha iyi yardımcı olurum

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

ben bu oc yı yapamazssam gozlerım acık gıdecek sıstem elemanları:

1)ıntel cpu p4 3.0 ghz 800 mhz 1 mb cach

2)harddısk samsunng 80 gb  7200

3)ıntel 915 pgnl i915 775 pın  ddr 400

4)ram 512 mb 400 mhz ddr pc3200

5)fan ıntel p4 775 pın cooler master

vga asus ax. 300se-x/td pcx atı rx 300

v.s v.s....

ey_istanbul@hotmail.com   bu aksam sırf bunun ıcın acık maılım...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GKN
    GKN's avatar
    Erkek

abi 1 mb lık cache lik p4 ler iyi overclock olmuyor zaten çok ısınıyorlar diye duymuştum. ama sen yine bak bişiyler yapmaya

benim p4  2.4 (c) ilk serilerden falan 3.4 de rahat çalışıyor.

40+40= 80 80+80=180 180+40=180,40 +10 = 180,40,10
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

millet kaç gündür yazmıyım dedım sizde salladınız işi...

overclock diyorum yok mu aramızda işi bilen bir babayiğit veya bilipte anlatacak bir anayiğit..

şaka bir kenrar biri şu msn den ulaşsında en azından bildiğini söylesin...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    bu boardların jumperlarıyla oynamaya gerek kalmadı zaten. bios tan fsb (fsb miydi neydi işlrmvinin carpanı işte) yi voltajları azcık aç yeter yada. anakartın cd si ile gelen programla yap. bu arada inşallah sapğlam bi fanın vardır. yeni cpu alırsın yoksa.

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    Tehlikeli iş bu hoja işlemciden olmakta var ben cesaret bile edemedim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GKN
    GKN's avatar
    Erkek

abi uzun hikaye döküman hazırlamak lazım ama isteryen msn: gknturk@hotmail.com gelebilir

yada icq:161450450

40+40= 80 80+80=180 180+40=180,40 +10 = 180,40,10
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Arkadaşım 1mb cache sorun değil oc için ama arkadaş oc için en ideal anakart ABİT tir yada MSI yada ASUS p4800x şimdi diğerleri olmazmı olur ancak intel kalas gibi anakart oc şansın %1 ne yazikki...aşırı kasacaktır çünkü aynı anakartı ben önce kullanıodm oc için abit Aı7 guru aldım çok memnnum...öneririm sanada....

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    refugee
    refugee's avatar
    Erkek

arkadaşım bilgisayarın zaten yeterince hızlıdır.. n'pacan oc yi..

çok riskli bi iştir. benim 2 işlemci yakmışlığım var. eskiden sahtekar bilgisayar satıcıları amd işlemciler üzerinde kurşun kalemle yaparlardı.. (bizde yapardık gerçi.) ama çogunlukla bu işlem zaiyatla sonuçlanır.. sonuçta işlemcinin stabilitesini bozuyorsun ve de çektiği fazla akımdan dolayı (sogutma sistemin nekadar ii olursa olsun) bir müddet sonra bozulmalar başlıyo..

tavsiye etmem sana.. ugraşma bence.. fsb yi de artırırken çok dikkatli olmak gerek.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

over clock denen işlem; işlemcine fazla voltaj yollamanla gerçekleşir. Bunu amd lerde öneriyorum çünkü çok ısınmıyor yani intel kadar ayrıca intelde overclock yapsan bile performans alamıyorsun ya resetleniyor ya kapanıyor yada kitleniyor bence hiç işlemcini overclock yapma istediğin kadar soğutman olsun :)

Amd 3.2 den sonrasını alcaksın 64 bit tıklıycaksın 30 dk lık işlemi 1 dk yapcak sende şaşkın şaşkın ekrana bakacaksın :)

Bunca yıllık donanımcıyım felam yazmışın bence donanımdan anlasan intel kullanmazdın...

İntele verilen para boşadır.

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
Toplam Hit: 2962 Toplam Mesaj: 12