folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Net Ücret Beklenti Aralığınızı Belirtiniz.

Net Ücret Beklenti Aralığınızı Belirtiniz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Turkiye'de Net ücret beklenti aralığınızı belirtiniz diye bir kepazelik varmis... Nedir bu neyin nesidir? Maalumunuz TR ye yeni geldim is bakiyorum hangi ilana baksam bu yaziyor.

Nedir bu olayin asli? Ne cevap verilse yeridir?

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

sağlık, ailevi gibi bir sıkıntı yoksa,

niye geldin abi sen.

benim hayalim japonyaya gitmek sen dönüyorsun

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

sağlık, ailevi gibi bir sıkıntı yoksa,

niye geldin abi sen.

benim hayalim japonyaya gitmek sen dönüyorsun

Konuyu bozmayalim. Yinede merakini gidereyim... 14 yil orada kalmak icin cok uzun bir sure

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam bu taktik işveren açısından çok ise yarar. 

Pahali adami ucuza kapatma imkani verir.

Nacizane fikrim İstanbul,  Ankara için 4k-5k civari yazip,  4knin bir kuruş altinda çalışmam diye irdelemen. Bu ozguvenini gösterecek,  referans işlerin de bunun destekleyicisi olacaktir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Hocam bu taktik işveren açısından çok ise yarar. 

Pahali adami ucuza kapatma imkani verir.

Nacizane fikrim İstanbul,  Ankara için 4k-5k civari yazip,  4knin bir kuruş altinda çalışmam diye irdelemen. Bu ozguvenini gösterecek,  referans işlerin de bunun destekleyicisi olacaktir.

Aklima gelmisti.

Mk. Gavur dedigimiz, bu muslumanlardan daha musluman... Adamlar orada acik acik yaziyor.. kardesim yapacagin is, alacagin ucret bu, fazla mesain bu diye herseyi yaziyorlar. %99 u musluman olan ulkede olan piclige bak. Kul hakki ye sonrada haydeyin cum'a ya. mk sizin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Tüm işlerde olan birşey o.

Yine dünyadaki büyük şirketlerdede aynı sistem vardir. 

A firmasından B firmasına transfer oluyorsan A firmasının üstünde bir gelirin olur. Ha sen iş arıyorsan A firmasına yakın maaşlarda iş aramalısın.

Burda sorgulanması gereken sensin , japonyada aldığın maaş - giderlerin = kalan parayı hesapla dolar olarak sonra TL ye çevir ( döviz olarak degil 1 $ = 1 TL şeklinde ) hak ettiğin maaşı gör , yani ordakinin üçte biri. 

Tabiki ne iş yaptıgını bilmediğim için sektöre göre değişebilir.

bu arada yabancı ülke sevdalıları , yurt dışında olup türkiyeye dönme yasağı olan bazı kişiler çöpçü olayım türkiye de olayım diyor haberiniz ola. Memleket bambaşkadır , en azından adamın yere çöp atma özgürlüğü var :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi sordukları halde köle gibi üç kuruş paraya çalıştırıyorlar ki sormasalar ne yaparlar :W

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam aramıza hoşgeldin (hem memlekete, hem tarikata).

Banlandığına çok üzülmüştüm şükür açılmış.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hoş geldin hacı, sanırım en güzeli 10k gibi uçuk bir rakam verip parantez içine ( pazarlık payı vardır ) yahut ( pazarlık sünnettir ) gibisinden bi ibare koymak. 

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

meslesleğiniz nedir. en azından o alanın maaş aralığını yazarız.

ama memelekete geldin hoş geldinde böyle eşyayı sırtlayıp gelmeden önce keşke iş bulsaydın öyle gelseydin.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle sizi tekrar aramızda görmekten mutluluk duydum. Tekrar hoşgeldiniz.

Sorunuza gelirsek, bu ülkede ayağınız takılsa üniversite mezununa denk geldiğiniz için haliyle işsizlik diğer ülkelere göre yüksek, özellikle de geldiğiniz ülke olan Japonya'ya göre muhtemelen bir hayli yüksek :) O nedenle çoğu işveren vereceği paradan ziyade, başvuranlar arasında en düşük ücreti hangisi isterse ona iş verme yoluna gidiyor.

Siz uzmanlığınızın ve iş aradığınız sektörün ayrıntılı bilgisini verirseniz, sektördeki arkadaşlar illa ki ücret değerlendirmesi yapacaktır. İşverenler açısından sizin Japonya'dan gelecek referanslarınız da size oldukça yardım edecektir diye düşünüyorum.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 4218 Toplam Mesaj: 19
ucret kepazelik