folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Netflix-Marvel Evrenine Giriş Diziler Hangi Sıra İzle İzlenmeli.

Netflix-Marvel Evrenine Giriş Diziler Hangi Sıra İzle İzlenmeli.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

http://www.netflixturkiye.org/2017/04/netflix-marvel-evrenine-giris-netflix.html

Oldukça yararlı olduğunu düşündüğüm ve kendi sitemde yayınladığım rehberi sizler için de tahribatta paylaşıyorum. Şimdiye kadar başlamamış olanlar lütfen ücretsiz bir netflix aboneliği başlatarak bu güzel dizilere başlasınlar ne kadar çok şey kaçırdıklarını görsünler. 

----------------------

Marvel ve Netflix ortaklığı DareDevil dizisi ile çok güzel bir şekilde başlamıştı. Ve bu beraberlik hız kesmeden yakın zamanda tüm netflix marvel karakterlerini bir araya toplayan The Defenders ile devam edecek. Bu dizi başlamadan eğer hala izlemediyseniz hangi sırayla netflix dizilerini izlemeniz gerektiğini bu konuda size anlatıyor olucaz.

Öncelikle şunu sorabilirsiniz tüm netflix marvel dizilerini izlemelimiyim ? Buna cevabımız kesinlikle evet. Genel olarak birbirinden bağımsız senaryolar işlesede dizilerin hepsinin çok fazla ortak noktası var bunlardan en büyüğü hepsinin new yorkta geçmesi, avengers filmindeki newyork un dağılmasından ve zarar görmesinden sonra olması. Bir diğeri ise en büyük düşmanın başlarda farklı karakterler olsada sonunun aynı yapıya çıkması yani tüm dizilerdeki düşman aynı düşman.(bu da the defenders a çıkan yol bir yerde.) Bir diğeri ise yardım sever hemşiremizin tüm netflix dizilerinde oynuyor olması. Tüm karakterlerimize bir şekilde yardımcı olan Rosario Dawson karakterlerin en iyi arkadaşı olmasada bir şekilde hayatlarını kolaylaştırıyor. 

Netflix - Marvel dizileri çok fazla bağımlılık içermiyor desekte yapımları çıkış tarihine göre izlemeniz bazı küçük ayrıntıları fark etmenizde yardımcı olacak.

1. Olarak DareDevil '' Marvel's Daredevil ''  ( ilk 2 sezonu çoktan yayınlandı ) 
    Daredevil en beğendiğim netflix dizisi olduğundan malesef kötü yanı darevil deki aksiyona alıştığınızda diğer dizilerde biraz daha düşük olan temponun sizi sıkabileceğ, fakat bu sadece ilk giriş bölümlerinde böyle ve bölümler ilerledikçe yine aynı tempoya tüm dizilerde erişiyor olacaksınız.

2. Olarak izlemeniz gereken seri ise nadir bayan süper kahramanlardan olan Marvel's Jessica Jones, Kendisi oldukça tatlı bir karakter. :) 

3.  Marvel's Luke Cage  , Harlem sokaklarında geçen bu dizide diğer dizilerden daha fazla bir hayatta kalma hikayesi bulacaksınız. 

4. Marvel's Iron Fist  listemize son eklenen karakter olan iron fist diğer tüm karakterlerimizden biraz daha farklı bir geçmişe sahip. 

5.  DareDevil 2. Sezon  Şimdiye kadar çıkmış marvel-netflix dizilerinden 2.sezona sahip tek dizi olan ve bence en başarılı yapım olan DareDevil birinci sezonda o kadar güzel bittikten sonra kendi kendinize soracağınız bir soruya şimdiden cevap verelim evet gerçekten muhteşem birinci sezondan sonra çok daha güzel bir ikinci sezon sizi bekliyor. Sezonun bir çok önemli kritiği bulunması yanında diziye dahil olan The Punisher ki kendisini the walking dead dizisinden beri sevdiğimiz Jon Bernthal canlandırıyor ve trinity karakterleri ikinci sezonda marvel netflix evrenine eklenen karakterler. 

Tüm dizileri izledikten sonra yada izlemeden önce merakınızı gidermek için belirtelim. kendi başına dizi olacak The Punisher için onay çoktan verildi , 2017 yılında the defenders dan sonra punisheri tek başına izleyebileceğiz. Yine 2017 de yayınlanacak The Defenders da tüm karakterlerimizi bir arada savaşırken izledikten sonra 2018 yılında tüm dizilerin 2. sezonu da gelecek.  
    PanxeR tarafından 17/Nis/17 21:22 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

-Better Call Saul dizisinin yeni sezon bölümlerini eklemeyi düşünüyor musunuz yoksa illa malum korsan sitelerden mi izleyelim ?

-Şimdilik bir bilgi vermediler bize izleyin gitsin bence.

Adamlarla müşteri hizmetleri görüşmemiz böyle. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Marvel son yıllarda çok fazla şekilde klasik çizgi roman serisinin dıışnda yeniliklerle film/dizi, oyun piyasaya çıkardı, yeni nesile fazlasıyla oynuyor, çocukluktan beri marvel evrenini yalayıp yutan beni sarmıyo artık nedense, ama güzel çalışma yapmışsın hocam.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

bir yerden sonra sizinde kusasınız gelmiyor mu :')

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

ben kaliteli dizi bulduğuma seviniyorum günde ortalama 1 bazen iki bölüm izleyebiliyorum

iş yerine yemek söylüyorum koltuğa uzanıyorum bir saat molam var zaten yemek yerken netflix keyfi yapiyorun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

ben arrow flash (tamam dc ürünü aq) vs vs bıraktım izlemiyorum artık olaylar ütopyadan bile uzaklaştı başka iş aldı

legion güzeldi psiko kısımları insanı vay mınakoyayım öylemiymiş vs dedirtiyordu ama onuda unuttum bu konuyu görünce hatırladım eve gidince izleyeyim :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tayfun hocam size sorum varda

Brooklyn Nine nine misal netflixte 2 sezonu var fakat ben dizilabte 4. sezonu izliyorum son 2 sezon eklenmemiş

Aynı şey the 100 içinde geçerli 2 sezonu var orada ben dizi bitti sandım ilk başta 3-4 gün sonra dizilabte gördüm 3-4 sezonu var orada

neden eklenmiyor diğer sezonlar ?

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

luke cage i görünce aklıma geldi, bu dizinin ikinci bölümde olsa gerek, şu şarkı çalıyor (harika bi' şarkı):

https://www.youtube.com/watch?v=ffuJJdLmLBg

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Tayfun hocam size sorum varda

Brooklyn Nine nine misal netflixte 2 sezonu var fakat ben dizilabte 4. sezonu izliyorum son 2 sezon eklenmemiş

Aynı şey the 100 içinde geçerli 2 sezonu var orada ben dizi bitti sandım ilk başta 3-4 gün sonra dizilabte gördüm 3-4 sezonu var orada

neden eklenmiyor diğer sezonlar ?

aslında abd, kanada için sezonlar genelde oluyor son sezon haricinde. ancak anlaşma olmadığı için ülkemizde henüz yayında değil

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Punisher dizisi ne zaman çıkacak belli mi?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı

Punisher dizisi ne zaman çıkacak belli mi?

hocam 2017 de 14 bölüm olarak çıkacak gibi gözüküyor şuanda. fakat tam yayınlanma tarihi belli değil

2017 de  the defenders ve punisher olacak

2018 da ise daredevil 3. sezon luke cage 2. sezon   iron fists 2.sezon  jessicajones 2. sezon gelecek.

Toplam Hit: 3575 Toplam Mesaj: 30
netflix marvel marvel