folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Network Torrent Ve Otomatik Olarak Program Kapatma... Acaba Nasil Olur:?

Network Torrent Ve Otomatik Olarak Program Kapatma... Acaba Nasil Olur:?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Simdi soyle bir sorunum var, merak ettim bir cozum yolu veya programi varmidir..

internetinden istifade ettigim bir komsum var ve interneti yogun olarak kullanmiyor. ama ben maksimum olarak kullanmak istiyorum (torrent ve ratio nedeniyle) bilgisayarim gece gunduz demeden acik kaliyor.. ancak komsum arada bir bilgisayarini aciyor ve internette geziniyor ve internette gezinirken problem yasamasini istemiyorum.. bu nedenle ben bilgisayar basinda degilken ; benim o anki torret baglantilarimi, komsumun bilgisayari acikken durdurup, kapattigindada acabilecek bir program varmidir?  yada buna benzer birsey yapilabilirmi...

benim aklima sole birsey geldi.. mesela bir program bu komsumun yerel agdaki ipsine devamli ping cekicek ve yanit aldiginda benim torrent baglantilarini koparabilecek.. bunun yanisira cevap vermediginde bu torrent programini otomatik olarak aca bilecek program ve buna benzer bisey..

birde bunu windowsun wsh  (windows script host) gibi bi olayinda scrip olarak yapabilrmiyiz.. bu arada isletim sistemi olarak wista kullaniyorum.. 

simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim... 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    kafam karıştı ;)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

:D durum su alper ..

1-komsum ve ben ayni agdayiz( hub kullanarak). ben agi yogun olarak kullanyorum. o ise arada bir baglaniyor internete.. dusun yani 1024/256 baglanti var, ayni anda 105/25 kb lerde upload ve download yapiyorm..

2-ben bilgisayar basinda degilken komsum bilgisayarini acip internette gezinmek isteyecek.. ama bandwithin tamammini benim makina kullaniyor.. (yada utorrent diyeyim ben sana.)

3- iste adam bilgisayarini actigi vakit benim makinadaki torret programini kapaticak bir program ariyorum.. yada kapattigi vakit benim torrent programini acabiecek..

bu kadar basit.. ama tabi bana gore :D

varmidir bole bir program muridler :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelofdeath
    Angelofdeath's avatar
    Erkek
    şöyle bi güzellik yapıp hem komşuna hem kendine faydalı olabilirsin.netlimiter tarzı prgramlar bu işler için çok iyi.bu sayede komşun neti kullanırken senn bağlantını kısacak,komşun makinasını kapatır kapatmaz yeniden eski düzene geçicek.bi dene bence

There is only die in my hands
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    angelofdeath tskler ama o dedigin program tam olarak istedigim isi gormuyor..:(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelofdeath
    Angelofdeath's avatar
    Erkek
    aslında ayalrını düzgün yaparsan tam istediğin gibi kullanabilirsin.sonuçta kullandığın torrent yazılımında rastgele port kullanmıyorsundur.ayarlamaları bu port üzerinden yaparsan komşun interneti kullanırken senn makinanda bu port deactive edilir bu sayede torrent bi işe yaramaz (evet program açık sadece).şu an için aklıma daha yaratıcı bişey gelmedi ama bi kahvaltı edeyim gelicem

There is only die in my hands
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

aynı sorun için ben şöyle bi çözüm bulmuştum.

Gerçi ben flashget için kullanıyordum ama sen bu kolaylıkla u torrente yada netlimiter a uydurabilirsin.

Bir macro programıyla interneti sınırlama işini makro olarak kaydediyorum.Daha sonra komşumun kullanacağı zamanları tahmin edip buna göre auto power and shut down programıyla sınırlayan veya sınırı kaldıran macro yu aktif ettiriyorum.Bilmem yardımcı olabildimmi.

Senin düşüncendeki program mantığı daha güzelmiş ama şimdilik elde olan bu....

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

tskler real_agabey.. ama senin bu soledgini utorrent icerisinde preference/sheduler bolumunden saat basi olarak ayarlyabiliyorum..

baska fikri olan varmi ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

piyasada suan tam senin istedigin tarz program yok hocam

ama yazilabilir.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    demirci hocam cevap icin tesekkur ederim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Linger
    Linger's avatar
    Erkek
    hoca ne kastın öyle ya ping süresi felan ya sen komşunun ne zaman girip çıktığını biliyorsan sorun yok. Ayarlarsın belli zamanlarda zaten utorrent kendi hızını ayarlıyor mesela diyorsun ki pazartesi saat 3ile8 arası 10kb ile çek yada pazar günleri tüm gün 100kb ile çek gibisinden ayarlamalar yapabiliyorsun. Diğer taraftan eğer program olayına girersen çok kasarsın ki çok sağlıklı bişey elde edemezsin.

Do you have to let it Linger ?
Toplam Hit: 3686 Toplam Mesaj: 15