Newfolder.Exe Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Aynisi vardi 3 hafta once. Malware ve Ad-Aware ile tarattim. Sorun cozuldu.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

evet virüs.antivirüsler yakalıyor.antivirus kurmak istmiyorsansa ,kaspersky virus remove tool var onu indir.

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satoacun
    satoacun's avatar
    Erkek

Kaspersky hallediyo kaç kere temizledim...  Yada arkadaşın dediği gibi yapcen tek tek silcen C dekileri silmek ölüm tek tek tüm dosyalara bakmak eski bi pc vardı kaspersky kaldırmıyodu ağır geliyodu format attım ilk önce sonra diğer disklerde .exe diye arama yaptırdım cıkanları zaten belli ediyo kendini dosya gibi görünen .exe hiç tıklamadan sildim :) buda ikinci yöntem nettede mutlaka newfolder.exe remove diye yazarsan birsürü yöntem bulursun kolay gelsin.

SaiT AcuN
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

UĞRAŞMADAN TAŞŞ*** ÇÖZÜMÜ YAZIYORUM: 

1. KASPERSKY KUR DENEME SÜRÜMÜDE OLUR TARAT VE TEMİZLEMESİNİ SAĞLA

2. BELALI BİR VİRÜS OLDUĞU İÇİN KURTULDUM SANMA System Volume Information İÇİNE BUŞLAŞTIĞI İÇİN C:  VEYA D: VEYA E: İÇİNDE BULUNAN System Volume Information KLASÖRÜNÜ YETKİLENDİR VE KASPERSKY İLE TEKRAR TARAT BU System Volume Information KLASÖRÜ İÇİNE GİZLENMİŞ OLAN O ZIKKIMI KÖKÜNDNEN SÖKECEKTİR BURASI ÖNEMLİ OLAN NOKTA

3 DAHA SONRA COMBOFIX İLE TARAT BUDA VİRÜSÜN WİNDOWS İİÇİNDE SAKLANDIĞI YERDEN SÖKÜLÜP LAINMASINI SAĞLAYACAKTIR

NOT: SAÇMA SAPAN MANUEL OLARAK YÖNTEMLER DENEME BAŞA ÇIKAMAZSIN O VİRÜSLE

DEDİKLERİMİ YAPTIKTAN SONRA ANTİVİRÜSÜ KALIRMAMANDA FAYDA VAR ÇÜNKÜ O VİRÜS NE HİKMETSE KALKMIŞ GİBİ GÖZÜKÜP ANSIZIN TEKRAR ORTALIĞI DAĞITABİLİYOR

BÜYÜK İHTİMAL BAZI DOSYALARIN YOK OLMUŞ OLACAKTIR (VİRÜS ASIL DOSYAYI GİZLEYİP KENDİNİ O KLASÖRE ÇEVİREBİLİYOR AMAN ANTİVİRÜS DOSYAMI SİLDİ İDE KORKMA GİZLİ KLASORLERİ AÇ HEPSİ ÇIKAR MEYDANA)

TECRÜBE KONUŞUYOR

KOLAY GELSİN

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Bende de vardi lanet sey, Malware ve Ad-Aware 2010 isi bitirdi.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CeyhunGs1905
    CeyhunGs1905's avatar
    Erkek

Avira profosyanel yada avg 2011   bunun ilacı

Bazen SusuMak Çok Şeyi Anlatır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sorun daha çözülmedimi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

avastı aç tarasın hepsini siliyor

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:
    -----------------------------

UĞRAŞMADAN TAŞŞ*** ÇÖZÜMÜ YAZIYORUM: 

1. KASPERSKY KUR DENEME SÜRÜMÜDE OLUR TARAT VE TEMİZLEMESİNİ SAĞLA

2. BELALI BİR VİRÜS OLDUĞU İÇİN KURTULDUM SANMA System Volume Information İÇİNE BUŞLAŞTIĞI İÇİN C:  VEYA D: VEYA E: İÇİNDE BULUNAN System Volume Information KLASÖRÜNÜ YETKİLENDİR VE KASPERSKY İLE TEKRAR TARAT BU System Volume Information KLASÖRÜ İÇİNE GİZLENMİŞ OLAN O ZIKKIMI KÖKÜNDNEN SÖKECEKTİR BURASI ÖNEMLİ OLAN NOKTA

3 DAHA SONRA COMBOFIX İLE TARAT BUDA VİRÜSÜN WİNDOWS İİÇİNDE SAKLANDIĞI YERDEN SÖKÜLÜP LAINMASINI SAĞLAYACAKTIR

NOT: SAÇMA SAPAN MANUEL OLARAK YÖNTEMLER DENEME BAŞA ÇIKAMAZSIN O VİRÜSLE

DEDİKLERİMİ YAPTIKTAN SONRA ANTİVİRÜSÜ KALIRMAMANDA FAYDA VAR ÇÜNKÜ O VİRÜS NE HİKMETSE KALKMIŞ GİBİ GÖZÜKÜP ANSIZIN TEKRAR ORTALIĞI DAĞITABİLİYOR

BÜYÜK İHTİMAL BAZI DOSYALARIN YOK OLMUŞ OLACAKTIR (VİRÜS ASIL DOSYAYI GİZLEYİP KENDİNİ O KLASÖRE ÇEVİREBİLİYOR AMAN ANTİVİRÜS DOSYAMI SİLDİ İDE KORKMA GİZLİ KLASORLERİ AÇ HEPSİ ÇIKAR MEYDANA)

TECRÜBE KONUŞUYOR

KOLAY GELSİN

-----------------------------
    kaç saat ban yiyeceksin acaba xD :D küçült şu harfleri dayi :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam daha önce ben bu sorunu yaşamıştım.Ve konu ile ilgili döküman da hazırlayıp bir sitede paylaştığımı hatırlıyorum.

Sorunun çözümü sandığın kadar zor değil.Herhangi bir antivirüs ile ( Ben Kaspersky tavsiye ederim ) tam tarama yap.Sonuçta bulunan virüslerin tamamını sil.Karantinaya falan alma.Tamamen sil.

Virüsler silinince klasör isimlerinin yok olduğunu göreceksin.Tüm klasörler gizli hale gelmiş oluyor.İşte bu noktada gizli klasörleri görünür hale getirmen gerekiyor.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 4193 Toplam Mesaj: 21