folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Nicola Tesla [A.Q. Ne Zaman Başkanın Yanında Açsam Bu Konuyu Daşşak Geçiyorlar]

Nicola Tesla [A.Q. Ne Zaman Başkanın Yanında Açsam Bu Konuyu Daşşak Geçiyorlar]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek

ya abi ben bu adamı çok seviyorum... Adam harbi karizma millet değerini anlamıyor anlatıyorsun millet daşşag geçiyor.. adam manyak harbi yaşa gitcem vercem adama.. adam büyük bir mucit yaaa... dedim paylaşayım sizle derdimi siz ne diyorsunuz ? ühüühhüüü

http://www.hafif.org/yazi/nikola-tesla-gercek-buyuk-mucit adam hakkında bilgi burada var tahribattada var :) araştırdım baktım

....... adam hakkında ufak bir hikayee .... işte.

1930'larda birleşik devletler gemilerin radarda görünmez olması için bir çalışma başlatır, Tesla'nın başında bulunduğu ekip olayı abartıp elektromanyetik alanlar yardımıyla gemilerin radarda değil tamamen görünmez olmasını sağlayacak bir yöntem geliştirir!

Tesla deneylerin insanlara zarar verebileceği kaygısıyla projeyi bırakır. Daha sonra 1943'te yapılan philadelphia deneyinde uss eldridge gemisi ortadan kaybolup başka bir limanda görülür ve tekrar geri gelir. Yalnız mürettabatın bir kısmı delirmiş bir kısmı da kollarından bacaklarından geminin duvarlarına kaynamış olarak bulunur. Geminin zamanda yolculuk yaptığı da söylenir....

bi hikaye tabi efsane :P

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    geöçen yıl vizyonda prestij diye bir film vardı orda da bir illüzyonist bununla anlaşma yapıyordu kendisini ışınlıycak bir şey için. sonra öyle olmuyordu ama içine giren şeyi kopyalayan bir makine yapıyoredu tesla illüzyonist de her illüzyonundan sonra kopyasını öldürmek zorunda kalıyordu....

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    ülüzyondur veya kedidir o kedi :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    The Prestij yeahh
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek
    evet prestij filminde görmüştüm o karakter gerçekmiymiş..

Abra Kadabra
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    yazı çok güzeldi,sağolasın,yorumları da okudum,baya yorum yapan vardı,HAARP'tan bahsetmişler,merak edenler için Aydoğan Vatandaş HAARP-Kıyamet Teknolojisi kitabı tavsiyemdir

Çekil,Önümden Çekil...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

edison piçi bunu çekememiş hiç. hep önünü kesmiş adamın.

bir kere demiş nikolaya bilmemneyi yaparsan sana şu kadar para veririm demiş.

nikola dediğini yapmış ama edison gerçekten o kadar para verir miyim sandın demiş taşşak geçmiş adamla resmen:D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    philedelphia deneyini iyice anlatırsan belki daşşak geçen olmaz

iyi biri değil... TBT
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

Memorial bunu yazdı:
    -----------------------------
    evet prestij filminde görmüştüm o karakter gerçekmiymiş..
    -----------------------------

bu dünyada yaşamaman ne kadar üzücü : )) 

ayrıca philedelpia deneyinin ben resmen açıklamasını görmedim hiç bir yerde.

onun dışında yazılanlar tek bir metin heryerde aynı yazı paylaşılıyor.

ben şahsen tam olarak inanmıyorum böyle bir olayın olabileceğine 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesut589
    mesut589's avatar
    Erkek
    nikola tesla bence gelmis gecmis en buyuk bilim adamı bu yeryuzune gelen o kadar cok bulusu varki alternatif akım ilk okyanuslar otesi telsiz konusması ,manyetik alan vb.... pek cokte yarıda bıraktıgı projesi var bi o kadar da efsanesi var yok insan klonlama falan filan! ama bir gercek nikola teslanın degeri bilinmemiştir hiçbir zaman
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek

sevdiğimiz bi abimizdir. 

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=tesla&folderid=11124

Laaaaaan.
Toplam Hit: 4241 Toplam Mesaj: 26