folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nietzche"Den Sözler

Nietzche"Den Sözler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    * ey ulu yıldız..! kendilerine ışık saçtıkların olmasaydı,
    saadetin nerde kalırdı..!

* Bu muydu yaşam hadi öyleyse bir kez daha...

* hayatını tekrar tekrar aynı hayatı yaşıcakmışsın gibi yaşa, istemediğin bi durumla karşı karşıya kalmışsan ve buna boyun eğiyorsan, diğer hayatlarında da aynı şeye boyun eğceğini düşünerek, sen en güzeli boyun

* "simdi hafifim, simdi ucuyorum, simdi kendimi kendi altimda goruyorum, simdi bir tanri dansedip geciyor icimden.."

boyle soylemisti zerdust'e.

* gerçekten de hayatın anlamı olmasaydı,ve ben anlamsızı seçmek zorunda olsaydım,bence de en seçilesi anlamsızlık olurdu.

* yukseldikce ucma bilmeyenlere daha kucuk gorunmemiz kacinilmazdir..

* işte benim filozof denince anladığım şey: varlığıyla herşeyi tehlike içine sokan korkunç bir patlayıcı..

* dilencileri yok etmek gerek, çünkü insan onlara verince de pişman oluyo, vermeyince de..
    __________________________________________________ _____

* Pazar yerinden ve şandan uzakta yer alır büyük olan her şey. Hep pazar yerinden ve şandan uzakta barınmıştır yeni değerler yaratan. Yalnızlığına kaç dostum: görüyorum ki her yerini ağılı sinekler sokmuş. Sert ve sağlam bir havanın estiği yere kaç! Yalnızlığına kaç! Sen küçük ve acınacak kişilere pek yakın yaşadın. Onların göze görünmez öclerinden kaç! Onlar sana karşı öcden başka bir şey değildirler. Artık el kaldırma onlara! Sayısızdır onlar, hem senin yazgın sinek kovmak değildir ki...

* cokları pek geç, bazıları erken ölürler, tabii vaktinde yaşamayanlar nasıl vaktinde ölebilir? keşke hiç doğmasaydı. lüzumsuzlara bu öğüdü veririm. fakat lüzumsuzlar bile ölümlerini mühimserler. en boş ceviz bile kırılmak ister. herkes ölüsünü mühimsiyor. ölüm henüz bir bayram sayılmıyor. insanlar daha en güzel bayramlarını nasıl kutlayacaklarını
    öğrenmediler.
    __________________________________________________ __

* kovalamaktan, aramaktan yorulduğumdan beri bulmayı öğrendim.
    __________________________________________________ ___

* en kof ceviz dahi kırılmak istiyor..
    __________________________________________________ ____

* yalan soyleyene karsi tetikte olmaktansa beni aldatmalarina izin veririm..
    __________________________________________________ _____

* yanlızlığına kaç dostum:görüyorumki her yanını ağılı sinekler sokmuş.sert sağlam bir havanaın estiği yere kaç!yalnızlığına kaç.
    __________________________________________________ ______

* evini ateşe veren öğle yemeğini de unutur ve bu yüzden bazen yemeğini küllerde arar insan..
    ____--ALINTIDIR--__________________________________________

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    güzel patlaşım bir kaç tane de ben ekliyeyim..

1. ve kiminiz ilk bakista nefret eder.

2. herkesin kendi canina kiymasina hayat denen yer...

3. katilin eline düsmek, azgin kadinin düsüne girmekten yeg degil midir?

4. baskalarina inancimiz, kendimizde neye inanmak istedigimizi açiga vurur.

5. köle misin? öyleyse dost olamazsin. zorba misin? öyleyse dostun olmaz.

6. kendinizi kötü sevmeniz, yalnizligi size zindan eder.

7. kadinlara mi gidiyorsun? kirbacini unutma!

8. büyük borçlar insanlari deger bilmeye degil, kin beslemye yöneltir, küçük bir iyilik, unutulmazsa, kemiren bir kurt olur çikar.

9. insanlar arasinda yasamak güçtür, susmak çok güçtür de ondan.

10. ve dostun biri sana kötülük ederse, söyle de: "bana ettigini sana bagisliyorum; ama kendine ettigini, --onu nasil bagislarim!"

11. geçti, durumsayan sikintisi baharimin! geçti, haziranda görülen kar lapalarinin hinzirligi! yaz kesildim tepeden tirnaga, ve yaz öglesi!

12. ve bir yel gibi esecegim aralarinda bir gün, ruhumla ruhlarinin solugunu kesecegim: böyle ister benim gelecegim

13. !!söyle buyurur erdem: "ille de usak olman gerekiyorsa, senden en çok yararlanacak kisiyi bul!"!!

14. ve ruhunuzu daha bir kez olsun atamadiniz bir kar çukuruna: sicakliginiz buna yetmez! bu yüzden bilmezsiniz soguklugunun tadini da.

15. gözyaslarim nereye gitti, yüregimin çiçekleri nereye? ah, yalnizligi bütün bagislayanlarin! ah sessizligi bütün parildayanlarin!

16. gözlerinin içine baktim geçenlerde, ey hayat! dipsizlige gömülüyordum sanki.

17. siz ey gençligimin görünümleri, görüntüleri! siz ey bütün sevgi bakislari, siz tanrisal bakislar! ne çabuk yitirdim sizi! bugün sizi ölülerim gibi aniyorum.

18. öldüren çalgici, kötülük araci, en suçsuz araç! en güzel oyuna durmustum: derken öldürdün coskumu seslerinle!

19. insanlar arasinda susuzluktan ölmek istemeyen, bütün bardaklardan içmeyi ögrenmelidir; insanlar arasinda temiz kalmak isteyen, kirli suyla yikanmayi dahi bilmelidir.

20. en derinden çikmali en yüce, kendi yüceligine

21. beni, o gülüse duydugum özlem kemiriyor: ah, daha nasil dayaniyorum yasamaya! ve nasil dayanirim simdi ölmeye.

22. gerçek, bana sinsi bir güzellikle bakiyor denizle hayat her yandan:

23. ey üstümdeki gök, ey utangaç! ey balkiyan! sen ey günes dogmadan önceki mutlulugum benim! gündüz geliyor: ayrilalim!

24. kimine göre yalnizlik, sayri kisinin kaçisidir; kimine göre de, sayri kisilerden kaçistir.

dont think twice its all right
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    açıkçası benim tarzımda hiç sözü yok :) ama yinede paylaşım için teşekkürLer !

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

Pc-ErrOr bunu yazdı:
    -----------------------------

Bir ararsa gözlerin beni ya meyhanedeyimdir ya da tam karşısındaki mezarda.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ULKUHAN
    ULKUHAN's avatar
    Erkek
    Odysseus bunu yazdı:
    Cradle-Of-Filth bunu yazdı:

Pc-ErrOr bunu yazdı:

Bir ararsa gözlerin beni ya meyhanedeyimdir ya da tam karşısındaki mezarda.

elalem oyuncu olmuş bilmiyolarki yönetmen benim :D zhuahua

hoca o oyle degıl (herkes kendını artız sanıo ama bılmıyorlar kı yonetmen benım ıstedıgıme rol verırım ıstedıgıme Yol):):):)

Takke Düstü Kel Göründü:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    İmzam yeter.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

elalem oyuncu olmuş bilmiyolarki yönetmen benim :D zhuahua

Her Şeyine Razıyım Be Güzelim Bide şu kahpeliğin olmasa diye saçma bi söz vardı melankoli takılırken çok severdim

De Get Yalan Dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    bu o nihilist herif dimi bnce biraz özenti bi adam böle bn asiyim havalarında falan ama kendinide ispatlamış arkasından giden biçok özenti daha var saygı duyarım =)

Zugzwang
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    Bu adamın çok kral sözleri var. Ama rahmetlinin azcık mal olduğu su götürmez gerçek. Adam gittiği düğünde geline evlenme teklifi etmiş ya :D
    Hasta hasta:D

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmotioN
    EmotioN's avatar
    Erkek
    bu amcamı çok seviom çok kral adam :D

bazıları için karanlık , korkunun kaynağıdır.bazılarınında tek bildiği şey..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Sığ beyinlere karşı çok güzel bir lafı vardır.Ben bu kulaklara göre ağız degilim diye.Nietzsche nihilist değildir.Übermensh'e (üstün insan) giden yolda geçilcek bir yol olarak görür nietzsche nihilizmi.deve-aslan-çocuk.

Bu kadar büyük bir filozofu sagdan soldan duyduğunuz iki kıçı kırık yorumla eleştirebilceğinizimi sanıyorsunuz.Bırakın arkadaşlar.Adam güzel bir konu açmış gelin hemen manipule edin.Bari bir şey bilseniz neyse.Bilmeden atıp tutrarak konunun içerigiğini değiştirmeyin.

Toplam Hit: 3816 Toplam Mesaj: 23