folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nikah İşlemleri Hakkında Karmaşık Durum

Nikah İşlemleri Hakkında Karmaşık Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Bugün sağlık ocağına gittim bana evlilik raporu verin dedim önce belediyeye git form al dediler belediyeye gittim ben manisadayım nikah zonguldakta kıyılacak dedim izin belgesi alman lazım dedi tamam alayım dedim

ama biz burda ikamet eden tek kişinin dosyasıyla işlem yapabiliyoruz dedi belki zonguldakta yapabilir dedi nişanlım orda dosya hazırlatsa (ikamet orası) ben burdan gittiğimde evlaksız nikah kıyabilirmiyiz?

ama evraksız gidemem tahlil felan istiyorlar nasıl olacak bu iş kafam karıştı ya

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

hayırlı olsun seko zonguldakda olsam sorardım nikah dairesine.ama aynı durumu onlara izah etsen zonguldakdan gelipde manisada evraksız nikah kıyabilirmiyim diye

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Evraksız nikah kıyamazsın hocam bildiğim kadarıyla .

Kuzenim evlenince kendisi rizedeydi eşi istanbul ikiside kendi şehirlerinde dosyaları hazırlayıp nikahı kıydılar .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

napıcan evlenip kanka :D

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

Bugün sağlık ocağına gittim bana evlilik raporu verin dedim önce belediyeye git form al dediler belediyeye gittim ben manisadayım nikah zonguldakta kıyılacak dedim izin belgesi alman lazım dedi tamam alayım dedim

ama biz burda ikamet eden tek kişinin dosyasıyla işlem yapabiliyoruz dedi belki zonguldakta yapabilir dedi nişanlım orda dosya hazırlatsa (ikamet orası) ben burdan gittiğimde evlaksız nikah kıyabilirmiyiz?

ama evraksız gidemem tahlil felan istiyorlar nasıl olacak bu iş kafam karıştı ya

Evraksız nasıl olacak hocam. Sonuçta evlendiğinizi gerekli kurumlara bildirmek zorunda nikah dairesi.

Şu evraklar gerekiyormuş hocam.

Nikah işlemleri ve nikah işlemleri için gerekli evraklar

1- Nüfus cüzdanları aslı ve fotokopileri.(resimli olması şarttır.)

2- Çiftlerden birinin Nikahını kıydırmak istediği yerleşim yerinde oturduğunu belgeleyen Nüfus Müdürlüğünden yerleşim belgesi.(İkameti olmayanlar bağlı oldukları Belediye Evlendirme dairesinden, izin belgesi alarak Nikahını kıydırmak istediği evlendirme dairesine işlemler için müracaat edebilirler).

3- 6’şar adet fotoğraf (fotokopi kabul edilmez).

4- 16 yaşını doldurup,17sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden izin belgesi. 17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan adaylar noterden alınmış anne-baba muvafakatnamesi ile evlenebilirler. (Anne veya babadan biri ölmüş veya ayrılmış ise velayet nüfus kaydı ile belgelenecektir).

5- Çiftlerin Nüfus Müdürlüğü’nden alacakları son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örnekleri ve fotokopileri.

6- Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 günü dolmayan bayanların Aile Mahkemesi’nden iddet müddeti kararı almaları zorunludur.

7- Daha önce evlenme, boşanma veya ölüm varsa nüfus cüzdanlarına işlenmiş son medeni halleri.

8- Yabancı uyruklu ise Pasaportun Noter tastikli tercümesi. İstanbul’daki konsolosluğundan alınacak bekarlık belgesi. İstanbul Vilayet Hukuk İşleri Bürosundan onaylatılıp 3 adet fotokopi çekilecek. İstanbul’da konsolosluğu yoksa Ankara’da ki Büyükelçiliklerinden alınacak bekarlık belgesi Dışişleri Bakanlığına onaylatılacak.

9- Vize ve pasaportun süresi bitmiş ise nikah işlemleri için müracaat edemezler.

10- Sağlık ile ilgili işlemler; sağlık raporları ve fotokopileri.Hükümet Tabipliği, Sağlık ocakları, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezlerinden alınacaktır.(sağlık raporundaki gerekli testler:HIV-ELISA, HBSAC-SARILIK, VDRL-SİFİLİS VE AKCİĞER RÖNTGENİ)

11- Müracaat işlemleri sabah 08.30-11.30 saatleri arasında olup çiftlerin işlemlere beraber gelmeleri gerekmektedir.

12- İşlemler esnasında evraklar siyah pilot veya dolma kalem ile doldurulacaktır.

13- Mal ayrılığı talebi olanlar, noterden işlem yaptırmış oldukları MAL AYRILIĞI SÖZLEŞMESİNİ müracaat işlemi sırasında yanlarında getireceklerdir.( 1 asıl,1 fotokopi)

14- Kızlık soyadını kullanmak isteyenler müracaat işlemi esnasında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar.

15- Müracaat evrakları işleme alındığı tarihten itibaren 6 ay süre ile geçerlidir.

16- 2 adet posta pulu.

Hocam sen kendi evraklarını burada hazırlarsın, Nişanlın orada ikamet ediyorsa o da ora da hazırlar. Sonuçta hepsi resmi evrak sen oraya gittiğinde nikah günü almak için tüm evrakları verirsiniz. Bu arada sağlık ocağı sıkıntı yaratıyorsa tek kişiye bakma konusunda o işi de zonguldakta yaparsın. Bu bürokrasi ne tuhaf şey.

Allah tamamına erdirsin ve bi ömür mutluluk versin hocam. Bi yastıkta kocayın emi

Edit: Manisa Belediyesi

Tel : 0 (236) 231 45 80

Zonguldak Belediyesi

Tel : 0 (372) 259 67 67

Bilgi edinmek için ara istersen

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun, bence en sağlıklı bilgiyi hem senin ikamet ettiğin belediyeyi hemde eşinin yaşadığı şehirdeki belediyeyi arayarak öğren iyice etüt et ondan sonra işlemlere başla,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

ben adanalıyım. maraş afşinde çalışıyorum. eşim bursada ikamet ediyordu. nikah bursa'da olacaktı. Ben naptım?

Önce afşin beldiyesine gittim nikah işlerimlerini yapmak için ne yapmam gerektiğini sordum. Nufüs müdürlüğünden aile kayıt örneği vs ayrıca sağlık raporu lazım dediler. Nikah bursa'da kıyılacağı için afşin'de işlemlerimi rapor da dahil olmak üzere hallettim. kargoyla bursaya postaladım. orda şu anki eşim o zamanki nişanlım olan hatun da benim evrakları da alıp kendisininkilerle beraber nikahın kıyalcağı belediyede başvuruyu tamamladı.

burda senin yapacağın fotoğraftı nufüs kayıt örneğiydi bunları tamalayıp belediyeden tahlil isteğiyle ilgili formu alıp sağlık ocağına gitmen ve bir an evvel sağlık ocağı veya her neyse(burda tahlil yapamdıkları için başka bi lçeden 2 hafta bekletilmiştim ben) tahlilden çıkan sonuçla raporunu ele geçirip belediye tekrar dönüp başka bi şey lazım mıydı diye son bir kez kontrol ettirmen gerekir.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

buranın belediyesine gittim orospu bana diyoki sağlık rapor formu veremem sana sebep? başka yerde nikah kıyacaksın diye

zonguldak belediyesini aradım adam tam iş bitirici adam telefondan bile nikah kıyacak durumda :) tc mi istedi dedi nişanlın gelenes kadar ben hazırlayım

dedim rapor lazımmı burdan vermiyorlar evet dedi zora koşarlar gelirsin burda alırsın dedi sen getir foto ile nüfus cüzdanını gerisine karışma dedi :) vay a.q

şimdi nişanlım gidip evrakları hazırlatacak 1 kişinin belediye sınırları içinde olması işi çözüyormuş

nikah günü törensiz olacağı için sorun olmaz dedi adam diyorum ya telefonda bile kıyacak durumda

iş bitirici adamlara bayılıyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

başka bir yerde olmasıyla ne ilgisi varmış mına koduuma bak. normalde iş basit zaten de hatta raporu tahlilsiz bile veren yer var :D ama şerefsizlik yapmış sizin belediyedeki adamlar. bence beldiyeye nikah işlemlerindeki adamı şikayet et. bilip bilmeden oturmasın orda topaç

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

buranın belediyesine gittim orospu bana diyoki sağlık rapor formu veremem sana sebep? başka yerde nikah kıyacaksın diye

zonguldak belediyesini aradım adam tam iş bitirici adam telefondan bile nikah kıyacak durumda :) tc mi istedi dedi nişanlın gelenes kadar ben hazırlayım

dedim rapor lazımmı burdan vermiyorlar evet dedi zora koşarlar gelirsin burda alırsın dedi sen getir foto ile nüfus cüzdanını gerisine karışma dedi :) vay a.q

şimdi nişanlım gidip evrakları hazırlatacak 1 kişinin belediye sınırları içinde olması işi çözüyormuş

nikah günü törensiz olacağı için sorun olmaz dedi adam diyorum ya telefonda bile kıyacak durumda

iş bitirici adamlara bayılıyorum

işte adam zonguldaklı yahu kömürüne kurban olduğumun memleketi

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

İlgili maddeleri okursan fikrin olur.

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k4721.html 134 ve devamı.

Toplam Hit: 2701 Toplam Mesaj: 20