Nişan Ve Evlilik Yüzüğü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    x00m bunu yazdı

evlenme :)

De, bu alyans yada tek taş olayı niye bu kadar abartılıyor, anlamış değilim, mına taşlayayım. 

Gerekirse elime eline bir iplik bağlarım, en nihayetinde bu bir söz değil mi. ula, millet,  özellikle bu hatunlar ne kadar teşhirci arkadaş. Yada ben mi çok,, . 

Ha, tek taş veya beş taş yüzük'te khatun'a yakışmıyor mu, yakışıyor elbet. 

-0-

ama Açıkçası, kanunlar da öyle çok bağlayıcı değil. ve de olamaz da. 

en nihayetinde bu bir söz değil mi.
    => maalesef değil :) düğün organizasyonu, çeyiz, bohça  tek taş, alyans vs hiç biri bir söz için değil :) Bu kadar israftan bir söz olamaz :) ilk evlendiğimde alışayım bişi olmaz diye alyans takıyordum, 1 sene takamadım ve şu an nerede olduğunu bile bilmiyorum :) yapacağınız masrafların da %50-60 ı bu şekilde masraflar maalesef. Aklın yolu bir deyip bunlarla uğraşmayalım derseniz çok karlı çıkarsınız. Damadın gelinin kardeşine şusuna busuna bohça adı altında pahalı pahalı hediye almanın bir manası yok :)

hocam o tarz adetlerimiz yok. 

Bu düğünde nişanda vs gereksiz fuzuli harcamalara ben de çok takığımdır. gereksizliğin israfın dibi. 

şöyle düşün düğün davetiyemiz olmayacak. Bizi tanıyan bilen herkesin haberi olacak zaten. ayrıca herkes ile eposta ve sms ile hazırladığımız dijital bir görseli paylaşacağım. altına da fiziksel düğün davetiyesi yerine sizin adınıza ensar vakfına turgev e :) bağışta bulunulmuştur yazacağım :)

şaka bir yana eğitim gönüllüleri vakfı olur omirilik felçlileri derneği olur bir yere belirlediğim bir miktar bağış yapacağım.

Bunun dışında yapılabilecek fuzuli harcamaların hepsini ya yapmayacağız yahut yapılması gerektiği şekliyle yapacağız aynı kafadayız yani.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

hangi memlekettesin toprağam

izmir kardeşim

istanbul oleydi yardımcı olmaya calışırdım ama nasip Allah mesut bahtiyar etsin şimdiden.

eyv kardeşim. Bu arada her zaman olduğu gibi en yakınlarım dışında kimsenin haberi yok daha e ilk tbt öğreniyor :)

hayatımda ne ilkelr yaşadım arkadaş tbt de :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Öncelikle Allah tamamına erdirsin. Eşimin tektaşını alttaki linkteki Ferhat Bey’den aldık. Ankara’da olsaydınız direk gider yüz yüze alışverişi gerçekleştirebilirdiniz. Ancak bu kişiden alışveriş yapmasanız bile sayfaya bir göz atmanızı tavsiye ederim. Pırlanta işinde çok dümen var. Sertifikalı taş bulmak gerekiyor. Kafanızda boyut, renk olarak bir şeyler oturunca fiyat araştırmasına girersiniz. Linki buraya bırakıyorum:

https://mobile.donanimhaber.com/tektas-pirlanta-firsati-foruma-ozel--46528250

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    herrero bunu yazdı

Öncelikle Allah tamamına erdirsin. Eşimin tektaşını alttaki linkteki Ferhat Bey’den aldık. Ankara’da olsaydınız direk gider yüz yüze alışverişi gerçekleştirebilirdiniz. Ancak bu kişiden alışveriş yapmasanız bile sayfaya bir göz atmanızı tavsiye ederim. Pırlanta işinde çok dümen var. Sertifikalı taş bulmak gerekiyor. Kafanızda boyut, renk olarak bir şeyler oturunca fiyat araştırmasına girersiniz. Linki buraya bırakıyorum:

https://mobile.donanimhaber.com/tektas-pirlanta-firsati-foruma-ozel--46528250

Bu süper oldu hocam Ankara bir arkadaşım var gidip bakabilir benim yerime alabilir de. 

İnceliyorum hemen.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

şimdi bu yazacaklarım kendi uyguladığım tatiktir.

Ben adanada real ve optimum avm lerde ne kadar pırlantacı varsa hepsini 1 günde gezmiştim. Gittiğim heryerde dedim ki, ben bu gün bu yüzüğü alacağım ve her mağazayı geziyorum hanginiz daha iyi fiyat verirse gün sonunda ondan alacağım dedim ve toplam 7 mağazaya bunu söyledim, zaten gittiğim her mağaza telefonumu istemişti, günün sonunda hepsi birer birer aramaya başladı. ne yaptınız aldınızmı diye bende arayanlara sizin fiyat pahalı geldi şurası daha uygun dediğimde ilk verdikleri fiyattan neredeyse %30 daha indirim uyguladılar. Günün sonunda altınbaş tan ilk gittiğimde bana 2740tl dedikleri pırlantayı 1830 tl ye aldım. Blue Diamond ta %50 indirim çekim var diye onlar da aynı indirimi uyguladı:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı

şimdi bu yazacaklarım kendi uyguladığım tatiktir.

Ben adanada real ve optimum avm lerde ne kadar pırlantacı varsa hepsini 1 günde gezmiştim. Gittiğim heryerde dedim ki, ben bu gün bu yüzüğü alacağım ve her mağazayı geziyorum hanginiz daha iyi fiyat verirse gün sonunda ondan alacağım dedim ve toplam 7 mağazaya bunu söyledim, zaten gittiğim her mağaza telefonumu istemişti, günün sonunda hepsi birer birer aramaya başladı. ne yaptınız aldınızmı diye bende arayanlara sizin fiyat pahalı geldi şurası daha uygun dediğimde ilk verdikleri fiyattan neredeyse %30 daha indirim uyguladılar. Günün sonunda altınbaş tan ilk gittiğimde bana 2740tl dedikleri pırlantayı 1830 tl ye aldım. Blue Diamond ta %50 indirim çekim var diye onlar da aynı indirimi uyguladı:)

güzel :) 

bu cumartesi ne yapacağım belli oldu :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Kare kesim olanlara bak hocam daha büyük karat daha uygun fiyata alabilirsiniz. Piramit kesim olanlar daha pahalı oluyor.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Kare kesim olanlara bak hocam daha büyük karat daha uygun fiyata alabilirsiniz. Piramit kesim olanlar daha pahalı oluyor.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

güzel trick bilgi yazdım kenara hocam eyv..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

evlenme :)

De, bu alyans yada tek taş olayı niye bu kadar abartılıyor, anlamış değilim, mına taşlayayım. 

Gerekirse elime eline bir iplik bağlarım, en nihayetinde bu bir söz değil mi. ula, millet,  özellikle bu hatunlar ne kadar teşhirci arkadaş. Yada ben mi çok,, . 

Ha, tek taş veya beş taş yüzük'te khatun'a yakışmıyor mu, yakışıyor elbet. 

-0-

ama Açıkçası, kanunlar da öyle çok bağlayıcı değil. ve de olamaz da. 

en nihayetinde bu bir söz değil mi.

=> maalesef değil :) düğün organizasyonu, çeyiz, bohça  tek taş, alyans vs hiç biri bir söz için değil :) Bu kadar israftan bir söz olamaz :)

İlk evlendiğimde alışayım bişi olmaz diye alyans takıyordum, 1 sene takamadım ve şu an nerede olduğunu bile bilmiyorum :). Yapacağınız masrafların da %50-60 ı bu şekilde masraflar maalesef. Aklın yolu bir deyip bunlarla uğraşmayalım derseniz, çok karlı çıkarsınız.

Damadın gelinin kardeşine şusuna busuna bohça adı altında pahalı pahalı hediye almanın bir manası yok :)

hocam o tarz âdetlerimiz yok. 

Bu düğünde nişanda vs gereksiz fuzuli harcamalara ben de çok takığımdır. Gereksizliğin israfın dibi. 

Şöyle düşün, düğün davetiyemiz olmayacak. Bizi tanıyan-bilen herkesin haberi olacak zaten. ayrıca herkes ile eposta ve sms ile hazırladığımız dijital bir görseli paylaşacağım. altına da fiziksel düğün davetiyesi yerine sizin adınıza ensar vakfına ,turgev e :) bağışta bulunulmuştur yazacağım :) ^^D`

Şaka bir yana; Eğitim Gönüllüleri Vakfı olur, Omurilik Felçlileri Derneği olur, bir yere belirlediğim bir miktar bağış yapacağım.

Bunun dışında yapılabilecek fuzuli harcamaların hepsini ya yapmayacağız yahut yapılması gerektiği şekliyle yapacağız **aynı kafadayız yani.

**Ee zâten siz Ruhen evlenmişsiniz de, geriye olayın Adını eşine dostuna duyurmak kalmış. 

Mağaza önermeyeceğim de(@constantin ^^D`);

Hani tek taş yada çok taş olur bilmiyorum da, mümkünse taşların yüzüğe oturan kısmı ve taşı tutan kısmı metal kısmı arasında biraz boşluk olsun, bence. Niye, çünkü güzel görünüyor. Bitişik çok taş olur, tek taş olur fark etmez. Ama o boşluk değişik bir güzellik katıyor. 

Taş'ın boyutuna,rengine,kalitesine,karatına,sertifikasına karışmıyorum. '^^" 

Ha bi'de parmak için kullanılan metal'in AntiAlerjik ve terden etkilenmeyen birşey olmasına dikkat. Khatun'un parmak kalınlığı ve parmak boğum'unun uzun veya kısa olmasına göre görüntü ve metal'in yüzeyi değişebilir, herhâlde. 

Haydin, Hâyr'lı uğurlu olsun, o zaman yine yeniden. 

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/19 11:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3435 Toplam Mesaj: 35
nişan yüzük :) yıldızkaydı