Nokia 5130 Xpress Music Contact Service ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    evet telefonda böyle bir problem var. telefon açılıyor nokia logosundan sonra ekranda kırmızı yazıyla "contact service" yazıyor. usb ile bilgisayara bağladım fakat görmedi. telefoncuya sorduk (telefon benim değil) garantisine gönderin yoksa tamir ettirin dedi. muhtemelen garantiye göndericez ama bunun çözümünü merak ettim. yabancı forumları karıştırdım, işletim sisteminin telefondan silinmesi yüzünden veriyormuş bunu. pc yardımıyla işletim sistemi kurabilir miyiz veya başka bir çözüm önerisi olan var mı ?

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek
    pm at msnyi anlatam 

172* & 05-18-10 17:3x..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jetlag
    jetlag's avatar
    Erkek
    nezamandan beri bu telefonu almaya niyetim var ama butür şeyler duyuncada telefondan soguyorum.senin sorununa gelince telefonun yazılımı cökmüş olabilir. birde durup durukenmi verdi bu hatayı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek

ElOog bunu yazdı:
    -----------------------------
    nezamandan beri bu telefonu almaya niyetim var ama butür şeyler duyuncada telefondan soguyorum.senin sorununa gelince telefonun yazılımı cökmüş olabilir. birde durup durukenmi verdi bu hatayı

5320 expresmusic al uygun sistemi çok güzel sorunsuz bi telefondur.. 

172* & 05-18-10 17:3x..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

hocam aynı telefon bendede var :) güzel telefon fiyatı uygun özellikleri iyi. arkadaşımın telefonunda hafıza kartından bulaşan bir virüs sebep oldu diye biliyorum. sürekli donuyordu falan sonra bi kapanmış daha da açılmıyor işte. birkaç döküman buldum firmware yüklemeyle ilgili ama tecrübem yok saçma sapan birşey yapmayayım :)

@huznunhikayesi

pm atıyorum hocam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek

ElOog bunu yazdı:

Xpressmusic serisinden alacaksan, yeni cikan Nokia 5800 Xpressmusic al, super.:)

Parmak bassam olurmu?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

Phoneix kullanarak telefona yazılımı yükledim dead mode iken. yüklemeden önce contact service yazıp kalıyordu, şimdi contact service yazıp hemen kapanıyor. yüklediğim sürüm doğru eminim. 2-3 kez yükledim ancak sonuç aynı. Muhtemelen yeni telefon alınacak ama bu telefonda boşa gitmesin :)) sorun donanımsal değilse buna yapabileceğim başka müdahaleler var mı ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

direk çipine yükleme yapıyorlar elektronik malzemeler var çipin cihazla ilişkisini kesip kendi cihazlarıyla kuruyorlar yazılım güncelleme gibi telefonculara git yeniden yükleme yapılır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Fikret bunu yazdı:

Phoneix kullanarak telefona yazılımı yükledim dead mode iken. yüklemeden önce contact service yazıp kalıyordu, şimdi contact service yazıp hemen kapanıyor. yüklediğim sürüm doğru eminim. 2-3 kez yükledim ancak sonuç aynı. Muhtemelen yeni telefon alınacak ama bu telefonda boşa gitmesin :)) sorun donanımsal değilse buna yapabileceğim başka müdahaleler var mı ?

arkadaşım eğer garantisi varsa hiç uğraşma bu tür tekrar yazılım yükleme gibi şeylerle hem yanlış bir şey yaparsan tel direkt pert olur hemde cihazın garanti kapsamından çıkabilir cihazın.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

gokcan bunu yazdı:

direk çipine yükleme yapıyorlar elektronik malzemeler var çipin cihazla ilişkisini kesip kendi cihazlarıyla kuruyorlar yazılım güncelleme gibi telefonculara git yeniden yükleme yapılır

hocam telefon kenarda yatıyor şu an. kullanılmıyor ama olursa kullanmayı düşünüyor. tamiri 50tl telefon zaten 250tl falan :| yeni telefon alacak zaten ama bu da çöp olmasın diye yapabileceğim şeyleri araştırıyorum. yapılacak birşey yoksa mecbur telefoncuya götürücez o ayrı :D

@heza

hocam garanti belgeleri falan kayıp :/

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Fikret bunu yazdı:

gokcan bunu yazdı:

hocam telefon kenarda yatıyor şu an. kullanılmıyor ama olursa kullanmayı düşünüyor. tamiri 50tl telefon zaten 250tl falan :| yeni telefon alacak zaten ama bu da çöp olmasın diye yapabileceğim şeyleri araştırıyorum. yapılacak birşey yoksa mecbur telefoncuya götürücez o ayrı :D

@heza

hocam garanti belgeleri falan kayıp :/

bildiğim kadarıyla belgeye gerek yok arkadaşım teleini kvk ya servise götürmüştüm görevli arkadaki barkodu okuttu sistemden baktı var mı yok mu diye hiç belge falan sormadı

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 10659 Toplam Mesaj: 12