Nokia N73 Kamera Sorunu(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bertanyus
    bertanyus's avatar
    Erkek

nokia N73 marka ve modeline telefon aldım(dün) kamerasında accayip bi karartı vardı flaşlı fotoğrafta farketmiyodu pek ama özelliklle videoda bariz belli oluyodu(mavilikler filan) ön kamerada da mavilikler oluodu nokta nokta. bugün götürdüm başka telefonlar kıyasladık sorun yok aynı. ön kamerada düzgün çalıştı orda:)

Hikayeyi okumaya üşenenler için esas kısım:

şimdi N73 ümdeki kamera bulanıklığı sorunu kapalı mekanla alakalı bişey mi ve herkeste oluyomu? yoksa benim telefonda mı bi sakatlık var?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bertanyus
    bertanyus's avatar
    Erkek
    N73 ü olan olmayan en azından arkadaşınınkini filan kullanan herkes cevaplamaya çalışırsa sevinirim. moralimi bozdu alet :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    kardeş benim arkadaşta var senin on cam varya o ztn vga kamera o  öle kırmızılık veya mavşilik yapar onu takma ön kamerada kapalı ortamda böleyse o herkesde var yani standart dış ortamdada varsa senin arka kamera bozuk tamire ver derim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    bende 5700 var bi arkadaştada 7373 var ikimizde dün brz kafa yordukta kapalı ortamlarda ve florasan lambalı yerlerde falan berbat bi kamerası var korkma hepsinde aynı :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bertanyus
    bertanyus's avatar
    Erkek

çok teşekkrüler hepinize..özellikle eray a :) kafama takıntı olmadı şimdi. yarın bide gün ışığında deniycem. bulabilirsem arkadaşın N73 üylede kıyaslarım ama kapalı mekanlarda böyle kötü çekmesi hiç iyi olmamış !

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarizmaTurk
    KarizmaTurk's avatar
    Erkek
    Ben Bir Telefoncuyum. N73 Telefonun Ekranında Öyle Birşeye Hiç Rastlamadım. Cihazı Aldığın Yere Bunu Bildirirsen İyi Olur. Aksine N73 Ekranı Gerçekten Çok Parlak ve Renkleri Özgün. Işığın Önemine Gelince Işıktan Olsa Ekranda Bölüm Bölüm Değil de Ekranın Tamamında Böyle Bir Problem Olması Gerekirdi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    8 megapiksel fotograf makinem var n73 kullandigim icin cok ihtiyac duymuyorum cok kaliteli ve guzel cekiyor.3.2 gayet iyi ayrica siyah beyaz sepya efektleride lg ninkinden daha gzel

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

n73mü aldin aferin :):):) saka bi yana hayırlı olsun bendede n73var :)

ön cam ise tagma kafaya hepimizinki öle bozuk buda ortamin isigindan kaynaklaniyo. arkadaki cam ise

1- kamera ayarlarından ısık ayarlarını bi kontrol et

2- uzun uzun düsünme tagma kafaya güzel cektigin bi fotografi at pc ye eger güzel gözüküyosa salla gerisini

daa yeni uyandim sacmaladiysam kizma :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bertanyus
    bertanyus's avatar
    Erkek

öyle değil de, çektikten sonra düzlsede koyu renkli yerlerin üstü yinede lekeli kalıyor.özellikle kapalı mekanda ve gün ışığı almayan yerlerde. neyse yarın götürcem telefonu. değiştiririz dediler şansıma :) ön kamerada sorun yokmuş ayrıca bütün vga larda rastladım aynı soruna karanlıkta lekeli çekim oluyo ama arka kamera öldürüyodu beni:S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bertanyus
    bertanyus's avatar
    Erkek
    neyse götürdüm değiştirdiler.hiç sorun filan da çıkarmadılar :) sarı ampül ışığında bişey değişmedi. ön kamera düzgün. açık havada da mükemmel ama pek değişen bişey olmadı. demekki bu N73 ler sarı ampül ışığında çok güzel çekmiyo bunu öğrenmiş oldum.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    mrk etme sarı mor yeşil beyaz siyah hiç bi ampulde iyi çekmiyolar telefonlar..:D açık hava en iisi öğle saattleri falan

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
Toplam Hit: 7976 Toplam Mesaj: 12