Normal"Miyim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek

Sayın Müridler Son Günlerde Aklıma Takılıyor Sizin Ve Yüce Allahın Affına  Dayanarak Başlıyayım Konuya Allaha Ve Ahiret Gününe İnanıyorum,Ancak İsteyerek Veya İstemeyerek sürekli Aklıma Ya Cennet Veya Cehennem yoksa ? İnsanlar Öldükten Sonra Hiçbirşey Olmiyacaksa ? Gibi Sorular Geliyor Ve Üzerinde biraz Mantık Yürütünce Evet Olabilir Diyorum Belki Bunlar Sadece Bir Oyun İnsanlar Ölünce Cennet Veya Cehenneme Gitmiyecek Ölüp Kaybolucaz Diye Düşünüyorum? Normalmidir Sizin Düşünceleriniz Nelerdir Öğrenmek İstiyorum... !

Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    normalsin.

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    Her insan böyle düşünebilir, bu şekilde hayatı sorgulamazsa zaten bir hayvandan farkın olmaz.. Ben de öyle düşüyorum. Sonra diyorum peki bu dünyadaki misyonum ne? Ne diye yaşıyorum, acı çekiyorum.. Beni kim yarattı bu şekilde ve bu kadar mükemmel bir beyin verdi. Sonra doğaya bakıyorum. Benim dışımdaki her canlı-cansız farklı bir şekilde bu dünyayı dengeliyor. Bir ben bozuyorum dengeyi..O zaman diyorum ben bu dünyanın elemanı değilim. Benim mekan başka yerde.. Ve ölünce de oraya gideceğim diye mantık yürütüyorum..

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Hz. Ömere Sormuşlar Cennet cehennem Ahiret yok nedne boş yere namaz kılıp oruç tutup aç kalıyorsun bizler şarap içip eğlenirken neden böyle şeylerle ilgileniyorsun ..
    Hz.Ömer : Farz edelim dedğiniz gibi ahiret yok cennet ve cehennem yok Ölürsek size ne oalcaksa banada o olur Ve pek bi fazla kaybım olmaz çok çok ellerimi hergün yıkamış abdest almış namaz kılıcna eğilip kalkmış olurum . Peki ya Ahiret varsa Siz ne oalcaksınız !!!

eskilerden kim kaldı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek
    Düşünüyorum Peki Sadece İnsanlar Abazalaşmasın Denge Sağlansın Diye Oynanan Bir Oyunsa Aklım Almıyor...Son Günlerde Aklımdan Çıkmıyor delircem Resmen. :/

Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek
    alacakaranlik bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hz. Ömere Sormuşlar Cennet cehennem Ahiret yok nedne boş yere namaz kılıp oruç tutup aç kalıyorsun bizler şarap içip eğlenirken neden böyle şeylerle ilgileniyorsun ..
    Hz.Ömer : Farz edelim dedğiniz gibi ahiret yok cennet ve cehennem yok Ölürsek size ne oalcaksa banada o olur Ve pek bi fazla kaybım olmaz çok çok ellerimi hergün yıkamış abdest almış namaz kılıcna eğilip kalkmış olurum . Peki ya Ahiret varsa Siz ne oalcaksınız !!!

Katılıyorumda Ya Yoksa Diye İnsan Düşünüyor Hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ekinalp
    ekinalp's avatar
    Erkek
    Git bi din görevliyisiyle konuş düşündüklerini anlat o sana durumunla ilgili yorum yapar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MosgzA
    MosgzA's avatar
    Erkek
    sende de ateizm in ilk tohumları yeşermeye başlamış

www.metalheadtr.com | www.doom-metal.org
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

MUHTARINTORUNU bunu yazdı:
    Düşünüyorum Peki Sadece İnsanlar Abazalaşmasın Denge Sağlansın Diye Oynanan Bir Oyunsa Aklım Almıyor...Son Günlerde Aklımdan Çıkmıyor delircem Resmen. :/

Peki hoca bu oyunu kim neden oynasın? O insanlar neden böyle birşey yapsınlar. muhtemelen peygamber efendimizin hayatını okumuşsundur. O kadar eziyeti, küfürü,hakareti acıları bunun için mi çekmiş? Ve o her harfinden mükemmellik damlayan kuran-ı kerim için ne diyorsun. Onu hangi insan beyni yapabilir ki. Zaten Allah meydan okuyor. Tüm insanlar ve cinler bir araya toplansa da böyle bir ayet bile yazamazsınız.. O hayatin ne hikmetleri var daha açığa çıkmamış..

Düşün sorgula ve doğru yolu seç. Dinimizde zerre kadar çelişki yoktur. Çünkü o Allah ın sözleridir.

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

MosgzA bunu yazdı:
    sende de ateizm in ilk tohumları yeşermeye başlamış

Bence gerçek imana ermek üzere. Varlığını sorguluyor ve gerçek müslüman olma yolunda ilerliyor. Bir çoğumuzun yapamadığı şeyi yapıyor. Düşünüyor yani, Allah ın istediği şeyi yapıyor. Ne mutlu düşünüp islamı o şekilde anlayanlara.Bizim gibi okuyarak değil de düşünerek bulmak herkese nasip olmaz diye düşünüyorum :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Eğer düşüncelerin ''cennet ve cehennem yoksa dinide gerek yoktur'' şeklinde bir bakış açısı taşıyorsa, dini sadece insanların cennet ve cehenneme gitmesi için kurgulanmış bir oyun gibi düşünme... Din, ahlak ve toplumsal düzen için gerekli bir olgudur, sen de buradan yaklaşır ve kafandaki sorunların yanıtını ararken bu açıdan değerlendirirsen kafandaki soruların yanıtını daha çabuk bulursun...
Toplam Hit: 6252 Toplam Mesaj: 45