folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Norveç 100Bin Türk İşçi Talep Etti

Norveç 100Bin Türk İşçi Talep Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek
    100 bin Türk'e iş imkanı bin dolar maaş verilecek...

işi başına yıllık milli geliri 45 bin dolarla Türkiye’nin yaklaşık 5 katı olan, aylık ortalama ücretleri ise 4 bin dolara yaklaşan Norveçliler, Türkiye’den 100 bin kişilik nitelikli işgücü ithal etmek istiyor. Ağırlıklı olarak bilgisayar programcılığı, otelcilik başta olmak üzeri hizmet sektörü ve gıda gibi imalat işkollarında yaşlı nüfusu nedeniyle büyük bir eleman açığı bulunan Norveç, nitelikli iş gücü için Türkiye’nin kapısını çaldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "İstedikleri 100 bin kişilik işgücünü 6 ayda hazırlama imkanımız olduğunu kendilerine ilettik" dedi.

diyorlar.

ne diyonuz bu işe?

ben başvururum diyen varmı? fikirlerinizi almak isterim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Memleketimde amelelik yaparım. Daha iyi.

Ama iskandinav hatunları ilgimi çektiğinden orayı düşünebilirim belki : P

Yok yok türkiye iyi. Ne mutlu türkiyedeyim diyene : )

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slave13_
    slave13_'s avatar
    Erkek
    ben otelcilik konusunda baş vururum madem mezum olduk kendi alanımızda çalışalım a.q

Gördüm ölümü kaç kez <br> Selam verip geçti gülümseyerek <br> Ben korkusuz Kepez <br>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    ben de başvurmak isterim otelcilik konusunda iiyim heralde a.q 4000 dolar maaş alsam 1 sene çalış yeter yaw

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

malum gıcık insanlar. ırkçı tutumları var isviçre gibi. ekmek ordaysa gitmeli. 2. almanya gurbet olayı olur :)

üniversite mezunlarının açıkta kalmasından iyidir. en azından kendi mesleğini yapabilme olanağı vardır belki ama köleci olmamak şartıyla

yıl : 2008 > 100 bin türk insanı norveçte

yıl : 20013 > 500 bin türk insanı norveçte

göçebe hayat bizim tarzımız 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek
    norveçe gitmek istiyen erzurumda bir ay kamp yapmalı bence:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    adamların milli geliri 45bin $, ortalama maaşlar 4-5 bin $ bizim işçilerimize bin $ verecekler diye seviniyor musunuz? En pis en ağır işlerde çalıştırılıp sonrada 2. sınıf insan muamelesi görsün diye seviniyor musunuz? Gitsinler başka köle bulsunlar.

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:
    -----------------------------
    adamların milli geliri 45bin $, ortalama maaşlar 4-5 bin $ bizim işçilerimize bin $ verecekler diye seviniyor musunuz? En pis en ağır işlerde çalıştırılıp sonrada 2. sınıf insan muamelesi görsün diye seviniyor musunuz? Gitsinler başka köle bulsunlar.
    -----------------------------

Tmmda şimdi millet aç kalıcaına gitsin şansını denesin :) dayanamayan geri gelir dimi ama?İyi ve kötü yanları mevcut ama denemeye değer bence :) 

:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    denemeye değer die düşnüyom fekat ben gitmem heralde :D

tahribat.com a can feda
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

gidenler zaten burda değil 2. sınıf, 3. 4. sınıf muamelesi gören insanlar..

kaldı ki norveçin nüfusu 5 milyon mu ne, oraya 100.000 Türk gittiğinde nüfusun yaklaşık %2 ikisini Türkler doldurmuş olacak.. ki gidenler yalnız mı gidecek onu tam bilmioruım, ailelerini de götürürlerse giden sayısı 300 bin falan olur, fakat sanmıyorum aile kabul edeceklerini..

herneyse 100 bin işçi gitti dimi oraya, Türk olduklarına göre boş durmazlar, kadın bulamasalar bölünerek ürerler, ve norveçin nüfusunun çolğunun yaşlı olduğunu düşünürsek, 15-20 sene içinde norveçin %60 a yakınını Türkler oluşturur..

hiç yoktan bi devletimiz daha olur :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

İç işleri bakanımızda göğsünü kabarta kabarta bu isteklerini 6 ay gibi kısa bir s

rede karşılayacağımızı söyledik diyor :) Amq yaa işçi açığının olması çok büyük bir marifetmiş gibi !!!

Norveç güzel memlekettir kartpostallar diyarı oalrakta bilinir çünkü kartpostallarda gördüğünüz resimlerin çoğu norveçte çekilmiş resimlerdir.. Walla ben gitmek isterim seve seve norvaç vatandaşıda olurum.Türkiye vatandaşına gereken değeri veriyor mu ? Hadi değeri verdi parayı verıyor mu ?

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 5442 Toplam Mesaj: 15