folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Nostaljik Pikaplar Hakkında Bilgisi Olan

Nostaljik Pikaplar Hakkında Bilgisi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam senin bundan ne farkı var dediğini analmadım link koymayı unuttun galiba :)

@hipokondriyak ın verdiği linkle benim verdiğim linkteki cihazlar arasında öyle aman aman bir fark yok ama birkaç küçük ekstrası var.

İlk olarak numark kendini kanıtlamış bir markadır. Hali hazırda djler için plakçalar üreten bir marka.

Cihaz portable bir pikap, yani ister adaptörü ile istersen içine takacağın büyük piller ile istediğin yere götürüp dinleyebilirisin. Zaten kendisi de kapatığını kapatıp kitlediğinde elde taşımalık çanta gibi oluyor. Artık piknikte veya kampta plak dinleme fantezin varsa gerçekleştirebilirsin.

Bunun dışında cihazda ses ayarına ek olarak tone ve pitch ayarları da mevcut.

Çıkış olarak da line out a ek olarak 2 adet headphone çıkışı mevcut ( biri bildiğimiz 3.5mm audio jack diğeri de 6.35mm jack).

Bir de bu cihazda her ne kadar ben sevmesem de usb çıkışı mevcut. Yani plakçaları pcye bağlayıp içindeki yazılım ile plaklarını mp3 e çevirebilirsin.(bence gereksiz)

Ses çıkış gücü olarak numarkın hoparlörü seni öyle çok tatmin etmeyebilir. Tabi plaktan plağa ses değiştiği için bazıalrında çok rahat tüm odayı bangır bangır kaplarken bazı plaklarda standart veya biaz altı ses yüksekliği olabilir. Gdl nin tam gözükmüyor ama 2 hoparlöerü ve güzel bir amfisi varsa belki daha yüksek ses verebiliyor olabilir.

Kartuşları aynı gözüküyor yani ses kalitesi üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır.

Bunlar için 200-250tl farka değer mi diye soruyorsan o kendi bileceğin iş. Eğer mümkünse cihazları gidip görüp dinlemeni öneririm.

hocam aklıma sen soktun bak numarkı ben numarkın pt01 touring modelini çok beğendim ona bir bakar mısın hb dekinden daha şık duruyor.

sürekli taşıyacağım bir şey değil ancak yine de çok hoş kiside touring daha ayrı geldi.

bir de gdl biraz daha alt seviye sanırım.

ben bu numarkı alıp benim 12 watlık lambalı laney amfiye de bağlayabilirim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam senin bundan ne farkı var dediğini analmadım link koymayı unuttun galiba :)

@hipokondriyak ın verdiği linkle benim verdiğim linkteki cihazlar arasında öyle aman aman bir fark yok ama birkaç küçük ekstrası var.

İlk olarak numark kendini kanıtlamış bir markadır. Hali hazırda djler için plakçalar üreten bir marka.

Cihaz portable bir pikap, yani ister adaptörü ile istersen içine takacağın büyük piller ile istediğin yere götürüp dinleyebilirisin. Zaten kendisi de kapatığını kapatıp kitlediğinde elde taşımalık çanta gibi oluyor. Artık piknikte veya kampta plak dinleme fantezin varsa gerçekleştirebilirsin.

Çıkış olarak da line out a ek olarak 2 adet headphone çıkışı mevcut ( biri bildiğimiz 3.5mm audio jack diğeri de 6.35mm jack).

Bir de bu cihazda her ne kadar ben sevmesem de usb çıkışı mevcut. Yani plakçaları pcye bağlayıp içindeki yazılım ile plaklarını mp3 e çevirebilirsin.(bence gereksiz)

Ses çıkış gücü olarak numarkın hoparlörü seni öyle çok tatmin etmeyebilir. Tabi plaktan plağa ses değiştiği için bazıalrında çok rahat tüm odayı bangır bangır kaplarken bazı plaklarda standart veya biaz altı ses yüksekliği olabilir. Gdl nin tam gözükmüyor ama 2 hoparlöerü ve güzel bir amfisi varsa belki daha yüksek ses verebiliyor olabilir.

Bunlar için 200-250tl farka değer mi diye soruyorsan o kendi bileceğin iş. Eğer mümkünse cihazları gidip görüp dinlemeni öneririm.

hocam aklıma sen soktun bak numarkı ben numarkın pt01 touring modelini çok beğendim ona bir bakar mısın hb dekinden daha şık duruyor.

sürekli taşıyacağım bir şey değil ancak yine de çok hoş kiside touring daha ayrı geldi.

Hocam ikisi de aynı ürün aslında. Sadece ekstra olarak benim verdiğim modelde 3.5 ve 6.35mm jack çıkışları mevcut. Onun dışında hiçbir farkları yok. Zaten gördüğüm kadarı ile fiyatları da aşağı yukarı aynı.

Kısa yazayım tbt ziki tuttu girilmiyor.

Touringi alabilirsin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam ikisi de aynı ürün aslında. Sadece ekstra olarak benim verdiğim modelde 3.5 ve 6.35mm jack çıkışları mevcut. Onun dışında hiçbir farkları yok. Zaten gördüğüm kadarı ile fiyatları da aşağı yukarı aynı.

Kısa yazayım tbt ziki tuttu girilmiyor.

Touringi alabilirsin.

dün yazmıştım da gitmemiş.

hocam sen touring ile portable için mi aynı diyorsun ? 

yoksa gdl mi alayım 250 tl cebimde kalmış olur gibi ama numark daha bi güzel geldi gözüme.

bilemiyorum tabi pek de anlamıyorum.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Ion max lp nasildir hocam numark touring ile ikisi arasinda gidip geliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Konu Takibindeyim..

Toplam Hit: 1873 Toplam Mesaj: 16
nostalji pikap gramafon 45lik 33lük