Note 4 Şebeke Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Note 4 telefonumda garip bir şebeke sorunu var.Yıldım ,bezdim,tiksindim SAMSUNG'tan.Turkcell kullanıyorum.Şehir merkezinde yaşıyorum.

Turkcell hattımın en kuvetli modu olan GSM modunda telefon şebekeyi bulamıyor.

Sadece 3G'de ona göre iyi çekiyor ama oda gidiyor zaman zaman.

Vodafone hattında denedim onda da GSM geliyor ama mükemmel çekmiyor.Bir nebze daha kullanışlı Turkcelle göre.

TurkTelekom'da GSMde hiç çubuk yok lakin bağlantı kurabiliyor.

6 kez servise gitti sıfırlayıp geri veriyolar.O kadarını bende yapıyorum, hatta daha fazlasınıda yapabiliyorum.

Servise bunu kabul ettirmek ,deveye hendek atlatmaktan daha zor.

Son olarak herhalde tüketici mahkemesi kaldı. 

Böyle şeyler yaşayıpta,sonucunda ne olduğunu, tecrübesini veya akıl vererise, bize de anlatabilirse güzel olur.

siberturq tarafından 09/Mar/17 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    siberturq bunu yazdı

Note 4 telefonumda garip bir şebeke sorunu var.Yıldım ,bezdim,tiksindim SAMSUNG'tan.Turkcell kullanıyorum.Şehir merkezinde yaşıyorum.

Vodafone hattında denedim onda da GSM geliyor ama mükemmel çekmiyor.Bir nebze daha kullanışlı Turkcelle göre.

6 kez servise gitti sıfırlayıp geri veriyolar.O kadarını bende yapıyorum, hatta daha fazlasınıda yapabiliyorum.

Böyle şeyler yaşayıpta,sonucunda ne olduğunu, tecrübesini veya akıl vererise, bize de anlatabilirse güzel olur.

5 kez samsunga verdim sebeke sorunu yuzunden. Telefonun degismeyen yeri kalmadi ama.note 4um cekmior

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı
    siberturq bunu yazdı

5 kez samsunga verdim sebeke sorunu yuzunden. Telefonun degismeyen yeri kalmadi ama.note 4um cekmior

Aldım cevabı konuyu silin XD XD :D :D

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sağ alta koymuşlar anteni. Kullanma klavuzundada şöyle yazmışlar :

Anten alanını elleriniz veya diğer nesneler ile kapatmayın. Bu, bağlantı sorunlarına sebep olabilir veya pili boşaltabilir.

Samsung servisi bunu bahane edip değişim veya iadeye yanaşmıyor. Bu sorun bazı Note 4'lerde olmuyor zira onlarda Intel üretimi anten kullanılmış. Şebeke sorunu yaşayanlarda Samsung üretimi anten var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sağ alta koymuşlar anteni. Kullanma klavuzundada şöyle yazmışlar :

Anten alanını elleriniz veya diğer nesneler ile kapatmayın. Bu, bağlantı sorunlarına sebep olabilir veya pili boşaltabilir.

Samsung servisi bunu bahane edip değişim veya iadeye yanaşmıyor. Bu sorun bazı Note 4'lerde olmuyor zira onlarda Intel üretimi anten kullanılmış. Şebeke sorunu yaşayanlarda Samsung üretimi anten var.

Aynen öyle elimi çekince çekim gücü artıyor.İlginç olan GSM modunda şebekeyi bulamaması Annemde J7 var hattımı onda çıldırırcasına çekerken bunda tık yok.

Garantisi olmasa intel anten takarım ben ona da işte dokunamıyorum.

Ama ilginç bilgi sağol bunu öğrendiğim iyi oldu servise gidince savunmayı ona göre yapacağım. :)

siberturq tarafından 09/Mar/17 18:44 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sendeki haline şükür et hocam birde böyle daha beteri var : https://youtu.be/N79NyFXy2GE

Telefon resetlenmeden şebeke gelmiyor. Bu şebeke sorunu Note 3, Note 4 ve Note 5 var. Bazı kullanıcılarda olmuyor zira dediğim gibi cihazdan cihaza kullanılan anten modemi değişiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

An itibariyle servise verdim son kez ve 7 mi 8 mi oldu unuttum.Bu seferde sıfırlayıp verirlerse.Mahkemeye artık.

Adamlar iş makinesi bile üretiyorlar.Kıytırık bir telefonu değişimi veya başka bir işlem için işi yokuşa sürüp duruyorlar.

Aynı şey nokia telefonum da oldu.Adamlar 2. gidişinde telefonun üst modeliyle değişim yaptılar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sen 3. gönderdiğinde sıfırıyla değişim veya para iadesi isteyecektin hocam. Tabi onlar kabul etmeyecekti red cevabını alıp hakem heyetine verecektin bir dilekçe telefonda onlarda kalsın 1-2 ay sonra fatura tutarını iade alırdın. 

Garantiyle muhatap olmayın baktınız bildiklerini okuyor hakem heyetine verin direk. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sen 3. gönderdiğinde sıfırıyla değişim veya para iadesi isteyecektin hocam. Tabi onlar kabul etmeyecekti red cevabını alıp hakem heyetine verecektin bir dilekçe telefonda onlarda kalsın 1-2 ay sonra fatura tutarını iade alırdın. 

Garantiyle muhatap olmayın baktınız bildiklerini okuyor hakem heyetine verin direk. 

Valla çok haklısın ne diyeyim.Dediğim gibi bu son.

Aynen söylediğin gibi yapacağım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Sizde pil sorunu varm mi? 2.48 dklik ekran kullanimi gosteriyor ve pilim suan yuzde 28. Orjinal pili 1 ay once degistirdim sorun duzelmedi. Eskiden 1 gun rahat gecirirdim suan mumkun degil. Telefon 2 yillik oldu rom orjinal ve son surum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    oksijen bunu yazdı

Sizde pil sorunu varm mi? 2.48 dklik ekran kullanimi gosteriyor ve pilim suan yuzde 28. Orjinal pili 1 ay once degistirdim sorun duzelmedi. Eskiden 1 gun rahat gecirirdim suan mumkun degil. Telefon 2 yillik oldu rom orjinal ve son surum

pil sorunu olmadığını düşünüyorum.

ama bu şebeke sorunundan şarjı seri şekilde tüketiyor.Sürekli şebeke aramaktan pilde çıldırdı.

Toplam Hit: 2415 Toplam Mesaj: 16
note 4 şebeke sorunu anten zayıf note 4 modem turkcell hat