folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Notebook Anakart Uzerindeki Usb Soket Tamiri

Notebook Anakart Uzerindeki Usb Soket Tamiri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

Bir telefoncu bulduk. Yeni soketleri getirirseniz degisirim dedi.  

Asagidaki soketlerden nereden alabiiliriz ? Bu arada biri usb3.0 di :)

https://hizliresim.com/Hpml3v

HC
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    By_HC bunu yazdı

Bir telefoncu bulduk. Yeni soketleri getirirseniz degisirim dedi.  

Asagidaki soketlerden nereden alabiiliriz ? Bu arada biri usb3.0 di :)

https://hizliresim.com/Hpml3v

usb 3.0 soket olarak arat bir suru gozukuyor. Anakart uzerindeki sokete bak ayni gozukuyorsa ver siparisi. soket yapilarini ezbere bilmedigim icin hangisi olur diyemicem. 2.0 3.0 arasinda gorunuste mavi renk disinda bir fark yok. Icinde de 4 pin gozukuyor ama sen kontrol et oyle al. Pahali seyler degil ztn.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Aklını karıştırmak istemem fakat uyarmak istedim.

Her eline havalı havyayı alan yapamaz bunu, göründüğü kadar basit değildir.

Eğer götürdüğün telefoncunun ustalığı iyise yaptır yoksa yaptırma.

Anakartlar çok katlıdır, kırık usb sökerken bacağındaki içinden geçtiği pinide söker alırsa anakartla vedalaş veya şansın var ise o usb olmadan kullanabilirsin.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam genelde bu soket zarar görünce elektrik anakarta zarar vermesin diye bir devre olur ve oradaki devrede zarar görür. Soketin değiştirilmesi gerçekten basit televizyoncu veya telefon tamircisi biri değiştirir ama çalışacağının garantisi yok. 

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kakaO
    kakaO's avatar
    Erkek

benim yeğeninde böyle oldu. bende çıkma usb girişleri vardı havyayla değiştirdim. dış bacaklardan ikisi denk gelmedi yuvaya ama çalışıyo şuan veri aktarımıda yapıyo sağlamda oldu.

zafer yakındır!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Yapamadıysan iletişime geçebilirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SiberTurq  bunu yazdı

Her eline havalı-havyayı alan yapamaz bunu, göründüğü kadar basit değildir.

Anakart'lar çok katlı'dır, kırık usb sökerken Bacağındaki içinden geçtiği Pin'i de söker alırsa anakartla vedalaş veya şansın var ise o usb olmadan kullanabilirsin.

Yine Havalı-Havya iyi de, adam bildiğin ısı'sı sabit olmayan Çubuk-Havya vasıtasıyla ÇokKatlı'daki Bozuk devre elemana girişiyor. Hadi onu da geçtim, yeni olan, o kadar narin değiştirilecek devre elemanına da aynı havya ile girişiyor. 

Bâzıları, gerçekten yapıyor ama ilginç. Devre  Elemanı'nı yakmadan(bozmadan) nasıl bağlıyor onu da anlamadım gitti. Dayıyo da dayıyo havya'yı devre elemanına. 

~@~

@_PesimisT_ , direnç'tir ya o, devre değil, yada çip değil. belki de o boyutta SMD(surface mounted device)Sigorta elemanı'dır.

RitmFarbRacourci tarafından 30/Nis/20 12:03 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Önerim: Hdmi to usb

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    SiberTurq  bunu yazdı

Anakart'lar çok katlı'dır, kırık usb sökerken Bacağındaki içinden geçtiği Pin'i de söker alırsa anakartla vedalaş veya şansın var ise o usb olmadan kullanabilirsin.

Yine Havalı-Havya iyi de, adam bildiğin ısı'sı sabit olmayan Çubuk-Havya vasıtasıyla ÇokKatlı'daki Bozuk devre elemana girişiyor. Hadi onu da geçtim, yeni olan, o kadar narin değiştirilecek devre elemanına da aynı havya ile girişiyor. 

Bâzıları, gerçekten yapıyor ama ilginç. Devre  Elemanı'nı yakmadan(bozmadan) nasıl bağlıyor onu da anlamadım gitti. Dayıyo da dayıyo havya'yı devre elemanına. 

~@~

@_PesimisT_ , direnç'tir ya o, devre değil, yada çip değil. belki de o boyutta SMD(surface mounted device)Sigorta elemanı'dır.

O el yatkınlığı yani ustalık deniyor.

İnce iş tecrübe ister.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    SiberTurq  bunu yazdı

~@~

..

O el yatkınlığı yani ustalık deniyor.

İnce iş tecrübe ister.

Doğru diyorsun da, Genci de var Yaşlısı da. benim bildiğim mikro elektronik elemanlar, ısıya hâyli duyarlı oluyor. Çubuk havya'yı ve sıcaklık özelliğini düşününce, bu büyük bi tezat gibi. nasıl söyleyeyim, bu tarz insanların anlayamadığım farklı bir durumları var gibi. Kimisi felaket sinirli, kimisi accaip rahat. bi de niyeyse, genelde gördüğüm (ama genelde),  elektronik işiyle uğraşanlar Kel oluyor. çok nadiren fırça saçlı oluyorlar.

RitmFarbRacourci tarafından 30/Nis/20 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1974 Toplam Mesaj: 21
usb soket tamir