folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Notebook Soğutucu Tavsiyesi?

Notebook Soğutucu Tavsiyesi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bilgisayarım:

http://www.toshibacity.net/satellite_l500-1fw.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/Satellite_L500-1FW-TOSHIBA-DUNYASI,11512.html

Bu fanın yukarıda aşağıda olup olmamasına göre değişiyormuş galiba modeller. Bir de boyut önemli tabi. Onun için bilgisayarımın özelliklerini koymak istedim.

Aslında fiyat sınırı yok ama 50 tl yi geçmezse iyi olur. Bilgisayarım gece çalıştığı için sessiz soğutucu olmasını tercih ederim. Bu arada laptop sürekli masaüstünde. Kullanan varsa ya da tavsiyesi olan?

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

handikup

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

Cooler Master NotePal U3 kullanıyorum gayet memnunum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam kardeşime aldığımız N56VZ-S4037V dizüstü bilgisayarın yanında Thermaltake soğutucu da almıştık. Modelini hatırlamıyorum ancak 70-80 lira civarındaydı. Sizin limitinizi biraz geçiyor ancak kardeşimden işe yaramadığına dair bir sorun işitmedim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

pc nin rami nerede ona göre al bence oraya uygun fanlı olanlar ılk amaç onlar olsun :) 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

bugün laptopu temizledim oyun oynarken felan sıcaklığı 80 den aşağı düşmüyordu çekirdeklerin, temizledikten sonra 40 ı geçmiyor.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam bende bundan var, bildiğin buzdolabı gibi soğutuyor.

Hatta yazın sıcakladığımda ellerimi bunun üstüne koyup serinletiyorum resmen.

http://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm-nc11-zm-nc11-notebook-sogutucusu-12-17-siyah-220mm-fan/productdetails.aspx?I_ID=62598

Edit: 50tl demişsin görmedim kusura bakma ben bunu 100tl civerı almıştım. Sana önerim kocaman fan+delikli yapı yerine 2-3 tane küçük fan alüminyum taban şeklinde birşey alman

torpedo_XL tarafından 25/Ara/12 03:14 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

bugün laptopu temizledim oyun oynarken felan sıcaklığı 80 den aşağı düşmüyordu çekirdeklerin, temizledikten sonra 40 ı geçmiyor.

aynısını bende yaptm. 40-50 arası sıcaklık. 3-4 ayda bir yapmak gerek aslında.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/liste/aerocool-strikex-freezer-200mm-kirmizi-led-dev-fanli-metal-yuzeyli-19-notebook-sogutucu-ae-strikex-freezer/productDetails.aspx?productId=bs40153&categoryId=106859&SKU=BS40153&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dbs40153%26fh_lister_pos%3d15%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dlaptop%255cu0020so%255cu011futucu%26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dsearch

oha bu nebiçim link :|  Herneyse geçen yaz çok zorda kaldım laptopın ısınmasından dolayı. şu ürünü almıştım. çünkü laptopa uygun büyüklükte bulamamıştım bu tam üstüne geldi. 17 inçlik laptoptan daha büyük oldugunu söyleyebilirim biraz hayvani boyutlarda. açıkcası calısırken daha hızlı birşey bekliyordum ama bekledigimden fazla yavaş. yalnız sesini hiç duymuyorsun. kırmızı ledi olmasa çalıştıgını anlamazsın.ürün kalitesi olarak sert plastik.üstündeki ızgara metal. yalnız laptopta baya bi performans hissettirdi yaz için oyun oynarken kapanan alet bu üründen sonra kapanmıyordu.derece olarak test etmiştim ama şimdi nedesem yalan olur hatırlamıyorum.

kısaca ben faydasını gördüm. tek beğenmedigim yanı bana baya bi yavaş geldi fanı.

not: aldıgımda daha pahalıydı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oqqanoo
    oqqanoo's avatar
    Erkek

Bende bunu kullanıyorum 

Akasa Helix Alüminyum 20cm Fanlı 12”-17” Notebook Soğutucu

http://kisalink.tk/mui  memnunum kardeşim.

Toplam Hit: 2824 Toplam Mesaj: 16