folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Nutuk’Un Basımını ‘Mânasız’ Buluyor...

Nutuk’Un Basımını ‘Mânasız’ Buluyor...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

nutuğa gerek yok diyen zihniyet,

okullarda gencliğe hitabeyede  gerek yok demezmi?

sınıflarda ataturk portresine bahcede atatürk büstüne gerek yok diyemezmi?

devlet dairelerinde atatürk resmine gerek yok diyemezmi?

sokaklarda atatürk heykellerine gerek yok diyemezmi?

10 kasım törenlerine gerek yok diyemezmi?

ve en sonunda..

ATATÜRK'E gerek yok diyemezmi?

bana biri bunların farkını anlatsın.Bu Atatürkü unutturma,Atatürkteen soğutma çabalarına cıkıpta taraf tutar gibi parti tutan zihniyetinizle ''nutuk olmasa nolur abi?'' demeyin ya.dört bir yandan saldırıyorlar biri cıkar Ataturk bir anıydı der diğeri cıkar nutuk gereksiz der

kademe kademe gidiyorlar işte bugun nutuğu kaldırırlar yarın hitabeyi sonra büstleri vs 20 yıl sonra bi bakmıssın sana ATA nı hatırlatan hiç birşey kalmamıs peki o zaman Atatürke ne gerek var?demezlermi

Marjinal olmaya devam edin.Sitede akp sevilmiyor ya muhalefet olmaya devam edin.Herkesin A dediğine B diyinki farkınız olsun.Ama bunu yaparken sakın arastırmayın tamammı?

Amphetamine Logic.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    Bende bu adamı mânasız buluyorum.

selam gençlik!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:
    -----------------------------
    FireX bunu yazdı:
    gkhn759 bunu yazdı:

FireX bunu yazdı:
    Biz bunları burda konuşaduralım. Görün ülke kimlerin eline bırakılıyor.

Birader sence konusmaktan baska ne yapmalıyız?. Kişilerin dusuncelerine baskı ile ya da fiziksel kuvvet ile saldırırsan, adam tamamen gözlerini karartıp fikrini çılgınca savunur. Biz internet ortamında ya da sosyal yasantımızda devamlı konusmalıyız/tartışmalıyız ki bir zamanlar karanlık zihniyete teslim edilip orda yetiştirilmiş insanlara yada farklı dusunenlere diyeyim kısaca , fikrimizi belirtip kendi perspektifimizi gösterebilmeli/benimsetebilmeliyiz. Ben bugune kadar hayatımda, bir tek kişiyi bile doğru olduguna inandığım yöne çekebilmiş isem, bu konuda kendimi başarılı sayarım.

Ne diyorsun sen ya. Kendi kafandan birşeyler çıkartmışsın. Ben orada bir eylem yapılırken gerçekleşen başka bir eylemden bahsetmişim. Artık çalışma zamanı muhalefet yapılacak zamanı çoktan geçtik. Zaten muhalefet yapacak adamlarda birer birer indiriliyor. Elinde bayraklarla ülkeye hiçbir faydası olmayan insanlar mitinglerle vb şeylerle birşey yapacaklarını sanıyorlar. Onlar tepkilerini koyarken ülke bir yandan elden gidiyor. Ülkeyi ele geçiren şerefsizler buralara çalışarak geldi. Onlara karşı koyanlardanda aynı şeyleri bekliyorum. Ama hiç sanmıyorumki Atatürkçü geçinen çoğu kişinin Atatürk rozeti takmaktan başka birbok yaptığını. Parça parça ülke önce aqp ardından abdye teslim ediliyor.

Senin çalısmaktan kastın ne? Sokaga çıkıp insanların arasına karışarak onları bilinçlendirmeye çalısmak yada gelen yeni jenerasyonu vizyon sahibi yapmak mı yoksa çıkıp kömür makarna dağıtmak mı??? Çünkü bu heriflerden beri yaptıgı gerek okullarıyla, yayınlarıyla kendilerine tanıdık bi nesil yetiştirmekti ve yolladıkları provakatorlerle halkı doldurmaktı(şeyh/imam vs.)

Bu arada gecen sene Ankara da yada tüm memlekette sokaga cıkan milyonlarca insanın tamamen boş beleş işler pesinde oldugu söylemessin

Aferin siz boş işler peşinde koşmaya devam edin. Baykal, Tuncay Özkan gibi insanların Aqp'nin yaptığı yolsuzlukları çıkartmaktan başka hiçbir bok yaptıkları yok. Aqp'ye oy verenlerin çoğunu cahil, kandırılmış ve düşüncesiz insanlar oluşturduğu için bunlara inanmıyorlar. Herşeye rağmen aqp diyorlar. Bu kampanyaların aqp'ye fazla bir getiri götürüsü yok. Aqp'nin yolsuzluklarını çıkartmak yanında ortaya hiçbirşey sunulmuyor. Bu insanlar devlete ne verecek? Ne yapmışlar ne yapacaklar? Ama şükürler olsunki Osman Pamukoğlu paşada bu işe el atacak. Adam ne yapacağını tek tek sıralamış. Ülkeye faydası dokunmuş ve daha çok dokunacak potansiyele sahip ve bunların bilincinde bir kişi. Oyum onun olacaktır. Böyle elde bayrak aqpye laf atmaktan başka birbok yapmayan boş beleş adamlarla işim olmaz.

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:
    Aferin siz boş işler peşinde koşmaya devam edin. Baykal, Tuncay Özkan gibi insanların Aqp'nin yaptığı yolsuzlukları çıkartmaktan başka hiçbir bok yaptıkları yok. Aqp'ye oy verenlerin çoğunu cahil, kandırılmış ve düşüncesiz insanlar oluşturduğu için bunlara inanmıyorlar. Herşeye rağmen aqp diyorlar. Bu kampanyaların aqp'ye fazla bir getiri götürüsü yok. Aqp'nin yolsuzluklarını çıkartmak yanında ortaya hiçbirşey sunulmuyor. Bu insanlar devlete ne verecek? Ne yapmışlar ne yapacaklar? Ama şükürler olsunki Osman Pamukoğlu paşada bu işe el atacak. Adam ne yapacağını tek tek sıralamış. Ülkeye faydası dokunmuş ve daha çok dokunacak potansiyele sahip ve bunların bilincinde bir kişi. Oyum onun olacaktır. Böyle elde bayrak aqpye laf atmaktan başka birbok yapmayan boş beleş adamlarla işim olmaz.

Ne deniz baykal ı savunurum, ne de showmen olarak gordugum tuncay ozkan ı. Evet gecen sene sahaya bende cıktım ama bunun nedeni suru mantıgından öturu deildi, biz burdayız diyebilmekti. Son olarak senin gibi, kurtarıcı geldi, gerisini o halletsin banane mantıgında olan ve kendi deyiminle "boş beleş" adamlarla benm hiç işim olmaz. 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:

FireX bunu yazdı:

Ne deniz baykal ı savunurum, ne de showmen olarak gordugum tuncay ozkan ı. Evet gecen sene sahaya bende cıktım ama bunun nedeni suru mantıgından öturu deildi, biz burdayız diyebilmekti. Son olarak senin gibi, kurtarıcı geldi, gerisini o halletsin banane mantıgında olan ve kendi deyiminle "boş beleş" adamlarla benm hiç işim olmaz.

Harbi salaksın daha fazla yazmıyorum.

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

okudum ama hiç bir şey anlamadım.

o manasız buluyor olabilir bense gerekli olduğuna inanıyorum bir diğeri ise önemli olarak görüyor ..

kısacası herkesin düşüncesi farklı.

ama insan dilini tutmayıda bilmeli..

edito; aslında yukardaki eleman son noktayı koymuş bende  bu adamı manasız buluyorum diyerek :)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    erkan07 ,sorun bu aciklamayi Turk Tarih Kurumu basindaki elemanin yapmasi :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Tarihimiz de gitti.Aslında önceden gitti.Küçük yastaki cocuklara yanlıs anlatmasalardı cemaat adamları Atatürk'e deccal diyenler cıkmazdı.5.şua olması lazım resmen Atatürk'e deccaldır diyor.Sonrada o beyinleri yıkanmıs adamlara sordugumda bu bilgiyi tasdikliyor.Görün bu islerin kaynagı nereler.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    erkan07 ,sorun bu aciklamayi Turk Tarih Kurumu basindaki elemanin yapmasi :D
    sorunun o olduğunu biliyorum ve o yüzden insan bazen dilini tutmalı diyorum biraz ti ye aldım:)

asıl sorun ise bundan önceki başkanın görevinden alınış şeklidir kendisi izindeydi sanırım görevden alındığınıda resmi gazetelerden öğrenmişti.

iyi biriydi alınma sebebini anlamadım.Türkiyedeki kürtlerin %30 unun Türkmen olduğunu % bilmem kaçınında ermeni olduğunu savunuyordu..

yanılmıyorsam ispat olarakta amerikan ulusal arşivini gösteriyordu.

işte böyle araştırmacı  bir prof.ün gönderilip yerine böyle manasız bir açıklama yapan prof getirilmesini anlayamadım.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı:
    gkhn759 bunu yazdı:

FireX bunu yazdı:

Harbi salaksın daha fazla yazmıyorum.

Madem salak oldugumu dusunuyosun neden bu son cevabı vermek zorunlulugunu hissettin?? Neyi bastırmaya calısıosun ya da hakaret ederek nerden kacmaya çalısıosun?? Boktan fikini asıl sahibi olan sana iade ediyorum, İnsan böyle ortamlarda ya kavga cıkarıp konuyu kapatmak icin kufur eder yada sikilmiş egonusuna daha da pompalatmamak için.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
Toplam Hit: 5553 Toplam Mesaj: 34