folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder O 10. Saniyede Yapılacaklar (Kalp Krizi, Herkes Baksın !!! )

O 10. Saniyede Yapılacaklar (Kalp Krizi, Herkes Baksın !!! )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Toplumumuz her konuda olduğu gibi sağlık konusunda daha da önemlisi ilk yardım konusunda çok geri kalmış.Acaba kaçımız boğulmakta olan birine yardım edebiliriz veya bir sara hastasına veya bir kalp krizi geçiren birine.... Gerçekten acı verici

Allah korusun ileride başımıza veya çevremizdekilere gelebilcek bir durum,bunun için hazırlanalım,kalp krizinde alıncak önlemleri öğrenirsek çok faydalı olur

http://www.hemenpaylas.com/download/925978/kalpkrizi.rar.html

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://www.bilkent.edu.tr/~bilheal/ilkyardim/ilkyardim.html

Çok hoş bi linktir seneelrdir aynı alkolle ilgili bi şeyde koyun dedim ma koymadı

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    saolasın arkadasım

Saolasın Antikky.

Hoop.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pillibebek
    pillibebek's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ciddi diyorum bunLarı öğrenmek icin biLirkişiden 1 bucuk saatLik eğitim aLdım.Herkez biLmeLi

İç güdüyü Tanrı;Aklı ise İnsan Güder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bencede herkes eegitim almalı cok gerekiyor hele TÜRKİYEDE cok öenmli
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    konu önemli: bi kere adam1n biri motosiklet ile kaza yapm1s adam üsümemek için ceketini ters giymis bide yoldan gecenler. bu admama yard1m edelim deken adam1n kafas1 donmus sanm1slar
    sen kalk adam1n kafas1ni 180 derece cevir:) hem 3 ki_i birden.

bide bise soracam su kalp krizi uyurken olabilirmi yani insan uyurken kalp krizi gecirebilirmi? soruyorum çunku nadir deolsam yatsamda bazen agz1m1 acam1yorum sadece burundan nefes al1yorum uyanam1yorum bu 5 sn suruyo uyanam1yorum
    bunun nedeni benim durmadan dunya gibi dönmem beygir gibi yemek yemem de olabilir ( ayda bir oluyo)
    vallaha cözemiyorum belkide rüyadir:)

buna ilk yard1m olurmu yoksa ameliyatm1 laz1m :)

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tpyion
    tpyion's avatar
    Erkek
    zaten son zamanlarda gençleri hedef alıyo kalp krizi.faydası illaki olur saol
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkii
    darkii's avatar
    Erkek
    buyuk konusmayayim ama herturlu acil hastaya yardim edebilecek kapasiteye sahibim arkadaslar bizzat babami hayata dondurdum su an adini vermeyecegim ama turkiyenin sayili en iyi hastanelerinden birinde calisiyorum ve cok sey gordum gecirdim acil bilgim burdaki deneyimlerimden deil okulda ogrendiklerimden kesinlikle ama burada calismaminda yeni deneyimler getirecegine eminim bence herkesin her an heryerde karsisina cikabilecek bir durum hersey insanlar icin birgun gelir sizinde benim basima gelen olay karsiniza cikar babaniz gozunuzun onunde kalp krizi gecirir ve oracikta yaninizda kimse olmaz bilincli biriyseniz geri dondurme sansiniz %70 tir

Sözlerim Silahlarim! İmza Kajmer...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    istanbullu
    istanbullu's avatar
    Erkek
    bir öğrenelim aga, belki hayat kurtarırız da sevaba gireriz, zati cehennemliğiz, birini kurtarıp azaltalım cehennemdeki yıllarımızı a.q :D

bu hayatin taaaaa a.q.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delifisek
    delifisek's avatar
    Erkek
    ewet öğrendiğim iyi oldu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkii
    darkii's avatar
    Erkek
    konu acilali cok olmus ama tahribat olarak neden duyarlilik göstermediginizi anlamadim arkadaslar gercekten hic ummadiginiz anda karsiniza cıkabilir bu gibi durumlar eliniz ayaginiza dolanir beni dinlerseniz 20 dakikanizi ayirip internetten acil servis müdahele gibi konulari okuyun en azindan aşina olmus olursunuz

Sözlerim Silahlarim! İmza Kajmer...
Toplam Hit: 2186 Toplam Mesaj: 15