folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Oda Aydınatlamanız Nasıl?

Oda Aydınatlamanız Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

şimdi koordinatı kopyalayıp yapıştırdım güzelde oldu gibi ama biraz turuncu ekran oldu mu şimdi :D 

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    u235 bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Aydınlanma önemli bir konu. Daha önce bunla ilgili bir kaç makale okudum, hatırladığım kadarıyla ışığı tepeden,karşıdan ya da arkadan değil de yandan alınmasının daha sağlıklı olduğu yönündeydi. Düşük ışıkta çalışmak iyi değil hatta karanlıkta. 

Ekran parlaklığı için ben özel bir program kullanıyorum uzun zamandır

http://stereopsis.com/flux/

tavsiye ederim kurun bilgisayarnıza sonra ayarlardan location ınızı bulacaksını ve onun koordinatını programa gireceksiniz. Bu sayede gün ışığına

göre parlaklığı ayarlıyor daha doğrusu ekranın renginin yumuşaltıyor. ilk kullandığınızda baya turuncu görünecek ekran ama yarım saat içinde

tamamen alışacaksınız. Daha önce gözlerim çok ağırıyordu, bu program sayesinde ağrılar geçti.

hocam programın çok değişik bişey kullanmaya başladım.

dostum sirf sagol demek icin login oldum.deneyin farki yasayin beyler

onundisinda isigi direk tavana veririm oteki turlu rahatsiz ediyo beni tavan asagi gelmesi ile asagidan tavana gitmesi arasinda fark ediyor

cordelian tarafından 20/Oca/13 04:27 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Aydınlanma önemli bir konu. Daha önce bunla ilgili bir kaç makale okudum, hatırladığım kadarıyla ışığı tepeden,karşıdan ya da arkadan değil de yandan alınmasının daha sağlıklı olduğu yönündeydi. Düşük ışıkta çalışmak iyi değil hatta karanlıkta. 

tavsiye ederim kurun bilgisayarnıza sonra ayarlardan location ınızı bulacaksını ve onun koordinatını programa gireceksiniz. Bu sayede gün ışığına

göre parlaklığı ayarlıyor daha doğrusu ekranın renginin yumuşaltıyor. ilk kullandığınızda baya turuncu görünecek ekran ama yarım saat içinde

tamamen alışacaksınız. Daha önce gözlerim çok ağırıyordu, bu program sayesinde ağrılar geçti.

ben oyun oynuyorum dota 2 oyundayken bir etki sağlamıyor :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

"I need this app for my refrigerator." :D e tabi dolap boşsa arkadaki ampulün ışığı bayaa yorar gözü :D :P

Bu flux iyiymiş cidden =)

wasd tarafından 20/Oca/13 07:57 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

programın yararlarını kısa vadede görmeniz mümkün :) ilk anlarda kısa şoklar yaşarsınız ama sonra her şey normalleşir :) programı kapattığınızda

ekranın ne kadar parlak olduğunu görür ve bu ekranın gözlerinize nasıl zarar vereceğini düşünürsünüz.. akşam saatlerinde daha da

turunculaşıyor, sabaha doğru açılıyor, çok farkedilen bir şey değil ama bazen geçişler belli ediyor :)

program süper de aylardır kullanıyorum hala bi anda sarıya geçince veya beyaza dönünce garipsiyorum. keşke o süreyi 10 15dkya yaysalar. 1dk'ya kalmadan uyguluyo filtreyi.

programın sağ alttaki ikonuna sol tıkla orlarda biyerlerde transition speed var default 20 sn ama yavaşlatmak istersen 60 dakikayada yayabiliyosun eğer doğru anladıysam

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Bu mereti ben de kullanıyorum, baş ağrılarım göz yaşarmalarım da meşhurdur. Toparladık bu meretin sayesinde, cidden rahatlatıyor, farketmiyorsunuz da sonradan çıkıyor cidden bir halta yaradığı. :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Odada lamba yaktığımı hatırlamam anca bişey aradığım zaman 

karanlık iyidir her zaman :)

aynı ben :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

f.luz bnde açılmadı.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Bu mereti ben de kullanıyorum, baş ağrılarım göz yaşarmalarım da meşhurdur. Toparladık bu meretin sayesinde, cidden rahatlatıyor, farketmiyorsunuz da sonradan çıkıyor cidden bir halta yaradığı. :D

abi ben açtım şimdi turuncu falan olmadı ekran?

We can be more, we can be much more.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu saatte normal seviyededir ışık :) oradaki sinüs işareti gibi olan yere tıkla güneş hareketlenecek ve ışık değişimini göreceksin. güneş konumuna göre otomatik ayarlanacak...

@zeybekusatı, bilmiyorum hocam neden çalışmadı. yani alt tarafı bi program çalışmaması için bi sebep yok?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 6523 Toplam Mesaj: 64