folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Odadaki Ses Yankılanmasını Nasıl Önlerim ?

Odadaki Ses Yankılanmasını Nasıl Önlerim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

duvarlara seccade as :)

tamam.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    rebelpower bunu yazdı

Arkadaşlar selamlar,

Ofisimde kendime ait olan odada 3 duvar tamamen boş sadece 1 duvarda kapı ve kalan kısmında ortalama 150 cm'lik bir dosya dolabım mevcut, haricinde duvara temas eden hiç bir şey yok. Müşterilerle telefonda görüşmeye çekiniyorum sıçarken arıyormuşum gibi sesim sürekli yankı yapıyor. En ucuz maliyetle bu işi nasıl çözerim.

Not: Oda boş değil 3 sandalye 1 masa 1 tv sehpası 1 televizyon ve 3 çekmeceli bir etejerim var.

Moda Not: Tam 10 dakika nereye açsam konuyu diye aradım ancak bulamadım. Yanlış yere açmamışımdır umarım konuyu. 

Gece vakti balkonda kahkaha attım ulu manitu da seni güldürsün.... :D

Yeterince öneri gelmiş farklı bir fikir sunamayacağım, ofis olmasa yumurta kartonu kullan derdim

bol şans :D

edit, halı bile iş görebilir mi ki sanki

neye güldün reis sıçar gibi çıkan sesime mi :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

arkadaşlar önerilerinizi okudum ancak bu dediklerinizin hiç birini yapamam müşterilerimin ziyaret ettiği ve tasarım ofisi olduğumuzu göz önünde bulundurarak fikir vermenizi rica edeceğim. Yani göze hitap etmeli yapacağım şey.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    rebelpower bunu yazdı

arkadaşlar önerilerinizi okudum ancak bu dediklerinizin hiç birini yapamam müşterilerimin ziyaret ettiği ve tasarım ofisi olduğumuzu göz önünde bulundurarak fikir vermenizi rica edeceğim. Yani göze hitap etmeli yapacağım şey.

O zaman süleyman çakır ve polatın oda dizaynlarını öneririm. Cidden dalgasına söylemiyorum. O odaların dizaynlarına bakınca anlarsın resimler ve müdür odalarındaki süngerimsi şeyin dizaynı filan çok iyiydi.

Bi de ses yalıtımına yardımcı duvar boyaları var badana filan düşünürsen

Hee bi de alçıpan filan var tabi artık tadilat.

Bir de geyikli halılar vardı. Nostaljik bir görüntü sağlayabilir. Anadoludan esintiler gibisinden müşterilerin kanına girebilirsin 

yustang tarafından 24/Ağu/20 16:29 tarihinde düzenlenmiştir

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rebelpower bunu yazdı

arkadaşlar önerilerinizi okudum ancak bu dediklerinizin hiç birini yapamam müşterilerimin ziyaret ettiği ve Tasarım Ofisi olduğumuzu göz önünde bulundurarak fikir vermenizi rica edeceğim. Yani göze hitap etmeli yapacağım şey.

ne kadara patlar bilemiyorum ama,

2 duvara, birden fazla ,çerçevesi ince yada hiç olmayan Tablo'lardan asabilirsin. böyle Bölünmüş şekilde olan, büyük Parçalı tablo'lar var. dekoratif güzel olur. 

Zemin de cam gibiyse;  yekpare, Geometrik şekiller (üçgen'ler,kare'ler,daire'ler) barındıran Halıfleks , yada parçalı, kaydırmaz altlıklı Yokluk,Paspas,Halı  kullanabilirsin. 

Komple Cam olan(kafada böyle canlandı ^^`), dışarıya bakan cepheye de, biraz kalın ama yumuşak, çift yönlü, büyük, geçmişteki işleri'nle alakalı Kaplama vb Sticker yapıştırtabilirsin.

Tavana ne yaparsın bilemedim. ( çok da sarkmayacak şekilde, Beyaz güneşlik benzeri Perde gerdirebilirsin. mesela kenarlardan Tavan da görünecek şekilde boşluklar olabilir, florasan veya benzeri aydınlatmanın olduğu yerlerde de boşluklar olacak tabii. )

RitmFarbRacourci tarafından 24/Ağu/20 17:58 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Üstteki cevapları okumadım, direkt konuya giriş yapıyorum.

Şu an çalıştığım ofisin duvarları raflarla, raflar da kitaplarla dolu.

Sanırım kitap sesi emiyor. Hem dekoratif de duruyor.

Raf yaptır, eski kitapları da ucuza bas raflara.

(Bilimsel bir tarafı yoktur, tamamen farazi öneri verilmiştir.)

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

- Strafor, sunta ya da mdf üzerine kumaş kaplayıp duvara döşeyebilirsin.

- Sadece duvarın ortasına sağına soluna bir yerlere 50-60-70 cm lik kumaş panel yapıp asarsan o da fayda eder.

- Doğal ışıktan faydalanmıyorsan pencereye ya da kullanmadığın bir duvara kalın kadife vs gibi bir perde alıp tüm duvara asacaksın. (en az 2 duvar)

Duvarın ortasına kanvas tablo yerine kumaştan süngerden bir şey düşüneceksin.

Sonuç olarak sesi emecek bir eşya materyal levha sünger kumaş vs. ihtiyacı var, yankının azalmasıan göre tüm duvarı kaplamadan azdan çoğa gidebilirsin.

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

Değerli cevaplarınız için çok ama çok teşekkür ederim. Bütçemizin yettiği şekilde fikirlerinizi uygulayıp denemeye çalışacağım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

Masanı kapının tam karşısına koymayı denesene bide.

Selam ve dua ile...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bende balkona uygulayacam 

bildiğin hoperlör kabini gibi 1 kişi konuşuyor sanki megafon yutmuş gibi ses çıkıyor 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 3180 Toplam Mesaj: 24
ses yankılanma eko