folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Odama Ses Geliyor

Odama Ses Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

Öncelikle herkese merhaba odam salona bitişik durumda yani kapıyı açtığınızda direk salon çıkıyor karşınıza. Şimdi sorun şu salonda birileri varken odama baya ses geliyor bildiğin salonun ortasındaymışım hissine kapılıyorum buna bi çözüm var mıdır yani kapı eski biraz da ondan mı kaynaklı bilemedim.

Not all those who wander are lost.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam bina yenimi eskimi  eskiyse duvarlarda yalıtım olamdıgından ses çok gelebilir

ama eger kapıda altında üstünde aralık varsa ondanda olabilir yani bir çok sebepten olabilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

ya bina eski ama mesala kapının altında falan da boşluk var böyle engellemese bile etkisini azatlıcı bi çözüm yok mudur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam eczaneden kulak tıkacı alabilirsin

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Duras bunu yazdı

ya bina eski ama mesala kapının altında falan da boşluk var böyle engellemese bile etkisini azatlıcı bi çözüm yok mudur

Kapının altında boşluk olması tabi ki ses geçirgenliğini arttırır. Onun için kapı altlarına takılan rüzgar önleyiciler var onlardan alabilirsin. Bunun gibi odada salona açılıp delik olan heryeri tıka.

Örnek:

http://www.hepsiburada.com/kapi-alti-ruzgar-onleyici-yakit-tasarrufu-saglar-pm-dkatyc14

Eğer duvarda yalıtım yoksa ve ses duvardan olduğu gibi geliyorsa yapabileceğin çözümler.

1- Daha önceden anadolu insanının, şimdilerde ise Rusların yaptığı gibi duvara halı as. Halı duvardan gelen sesi azaltır.

2- Son ihtimal duvara komple amele yöntemi olarak yumurta kutusu döşe

Örnek:

http://ozayviyol.com/images/15_5_buyuk.jpg

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

ses yalıtım yaptırmanız lazim. 

paranız yoksa,  salonda bulunanlara sessiz olmalarını söyleyebilirsiniz. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

hocam şu yumurta kutus ile kulak tıkcaını deneyebilirim ama kulak tıkacı genel olarak çözüm sağlamaz film dizi ilerken sıkıntı olur yani :D şu kapının altını kapamayı deneyelim bi bakalım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Hocam tıkaç oldukça başarılı bizde var gram ses gelmiyor, ayrıyetten dizileride kafaya geçirilen kulaklıkla izleyebilirsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Salonla odan bitişik olunca kapıyı açtığında nasıl salon çıkıyor orasını anlamadım. Odanla salon yan yanamı yoksa karşı karşıyamı ? Basit bi plan çizersen daha iyi çözüm üretebiliriz.

Duvar kalınlığı yetersiz olan odalara genellikle gardolap ile yalıtım artırılır

Örnek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

hocam işte yanyanalar yani kapıyı açtığımda salona çıkıyorum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Birisi yanyana kelimesini tanimlasin. Kapıyı açınca nasıl karşına çıkar :-D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 2624 Toplam Mesaj: 21
evdeki ses oda 3+1