folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder ODTÜ Kütüphanesindeki Tezlere Nasıl Ulaşabilirim?

ODTÜ Kütüphanesindeki Tezlere Nasıl Ulaşabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

hocam yanlış hatırlamıyorsam tezler için kampüs içi girişi gerekiyor. ya da vpn. tabi odtü kullanıcı girişi de ister. eğer ulaşamazsan kütüphanenin sitesinden bulamıyorsan sebebi bunlardır. bulabiliyorsan ne ala :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

tezler ingilizce ise ve uluslararasi tez ise bulabilirim belki.

Bi tez adi yaz bakalim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tezlerin neler olduğunu söyle,vermeye çalışayım.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Sen bir bak okuldan yazi vesaireyle kalici cozum bulunmazsa kampus disindan access alayim sana benim hesabi kullanirsin. 

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    izzmarit bunu yazdı

Sen bir bak okuldan yazi vesaireyle kalici cozum bulunmazsa kampus disindan access alayim sana benim hesabi kullanirsin. 

Biz de isterik

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    1049 bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Biz de isterik

edit: Sadik ya ciddiye alip yanit yazmisim bi de teallam ne ara yine nick degistirdiysen :D yok sana makale.

izzmarit tarafından 05/May/15 16:31 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Açıkçası şu an için net bit tez yok.

Gelecek Eylül ayından itibaren bizim alan ile ilgili özellikle OPENMPI, OPENMP, NEURAL NETWORK, OPENCL ve CUDA konularıyla ilgili çalışılmış tezleri incelemek istiyorum. Konularını ve buldukları çözümleri. Ancak sıkıntı şu ki zırt pırt kütüphaneye gitmek istemiyorum. Mesela açık erişim diye birşey var, tez sahibi 2-3 yıl yayınlanmasını yasak koşmadıysa internetten anında erişebiliyorsun. Odtü dede vardır diye umdum ama yok sanırım.

Mesela : http://library.metu.edu.tr/search~S15?/XCUDA&searchscope=15&SORT=D/XCUDA&searchscope=15&SORT=D&SUBKEY=CUDA/1%2C10%2C10%2CB/frameset&FF=XCUDA&searchscope=15&SORT=D&1%2C1%2C

@izzmarit, sen bu sene mezun olmayacak mısın? Yada seneye? Alsanda seneye kullanabilir miyim ki? Birde kampüs dışı erişimlerde tezlerin içeriğine erişiminiz var mı?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    DrKill bunu yazdı

Açıkçası şu an için net bit tez yok.

Gelecek Eylül ayından itibaren bizim alan ile ilgili özellikle OPENMPI, OPENMP, NEURAL NETWORK, OPENCL ve CUDA konularıyla ilgili çalışılmış tezleri incelemek istiyorum. Konularını ve buldukları çözümleri. Ancak sıkıntı şu ki zırt pırt kütüphaneye gitmek istemiyorum. Mesela açık erişim diye birşey var, tez sahibi 2-3 yıl yayınlanmasını yasak koşmadıysa internetten anında erişebiliyorsun. Odtü dede vardır diye umdum ama yok sanırım.

Mesela : http://library.metu.edu.tr/search~S15?/XCUDA&searchscope=15&SORT=D/XCUDA&searchscope=15&SORT=D&SUBKEY=CUDA/1%2C10%2C10%2CB/frameset&FF=XCUDA&searchscope=15&SORT=D&1%2C1%2C

@izzmarit, sen bu sene mezun olmayacak mısın? Yada seneye? Alsanda seneye kullanabilir miyim ki? Birde kampüs dışı erişimlerde tezlerin içeriğine erişiminiz var mı?

Bir kere alayim hep kullanayim degil, saat kisitlamali alabilecegim sey (: Yani su baglantidan su sifreyle baglan diyecegim atiyorum 48 saat sonra kesilecek, sonra tekrar alacagim. Ucretsiz kaynaklar var ama okul sciencedirect vesaire ile ucretini odeyerek partner oldugu icin kendi ogrencim faydalansin diyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

liste pm le bana ihtiyacin ciktikca.email ver ya da dropboxtan atayim sana linktenini buldum.Buyuk ihtimal odtudeki uluslararasi ingilizce tum tezlere ulasabilirim heralde JSTOR worldcat science direct falan alayina erisimim var.

aciktan paylasmayalim da kazara binmesinler tepemize Aaron swartz gibi :| elemana yazik oldu...

cordelian tarafından 06/May/15 00:57 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    cordelian bunu yazdı

liste pm le bana ihtiyacin ciktikca.email ver ya da dropboxtan atayim sana linktenini buldum.Buyuk ihtimal odtudeki uluslararasi ingilizce tum tezlere ulasabilirim heralde JSTOR worldcat science direct falan alayina erisimim var.

aciktan paylasmayalim da kazara binmesinler tepemize Aaron swartz gibi :| elemana yazik oldu...

Tamam hocam en yakın zamanda sana bir liste yollayacağım ama biraz uzun olacak ne yazık ki. Yardımcı olursa sevinirim ne diyim. Canada'da burada erişemediğim neye erişiyorsunda hocam? Bizim ulaknetten girince çoğu yabancı kütüphanelere girebiliyoruz belki bende erişebilirim o yüzden söylüyorum. Yönetimini pm atarsan belki sana zahmet bile vermeme gerek kalmaz.Tabi eğer erişim hakkım varsa.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 3052 Toplam Mesaj: 22