folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ofis İçerisinde Dosya Paylaşımı

Ofis İçerisinde Dosya Paylaşımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

selamlar, ofis içerisinde bir dosya paylaşım istasyonu (ben dosyaları koyacağım, izin verdiğim insanlar oradan indirecek) kurmak istiyorum.

elimde bu iş için bir kasa var, normal windows sistemiyle paylaşım yapsam bir sıkıntı çıkar mı? en doğrusu nasıl olur?

veya bildiğiniz daha kolay bir sistem (web tabanlı server, dropbox tarzı programlar, internet destekli yazılımlar vs vs.) varsa yazar mısınız?

teşekkürler.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blood_rhyme
    blood_rhyme's avatar
    Erkek

En basiti al bi qnap istediğini yap

EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    blood_rhyme bunu yazdı

kullanımı hakkında biraz bilgi verir misin? ekşiden biraz okudum pek bir şey yazmamışlar. özünde dosya paylaşımı sanırım değil mi? (dropboxvari) yoksa satın aldığımız böyle elle tutulur bir şey mi? (dedicated server misali) pek anlamadım.

bu arada söylediğin cümle güzel slogan olmuş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blood_rhyme
    blood_rhyme's avatar
    Erkek
    LizardKing bunu yazdı
    blood_rhyme bunu yazdı

kullanımı hakkında biraz bilgi verir misin? ekşiden biraz okudum pek bir şey yazmamışlar. özünde dosya paylaşımı sanırım değil mi? (dropboxvari) yoksa satın aldığımız böyle elle tutulur bir şey mi? (dedicated server misali) pek anlamadım.

Ufak bir bilgisayar olarak düşün sistem üzerinden harddisklerde bölümler oluşturup o bölümlere daha önceden tanımladığın kullanıcılara göre yetki veriyosun, istersen ftp olarak da uzakdan bağlanabiliyorsun. satın aldığın firma bütün bilgileri paylaşır zaten. Hangi şehirdesin belki yardımcı olacak birilerini yönlendirirm size

EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

selam 

hocam bu iş için en güzeli own cloud yap istedigin yerden ulaşırsın. cepten pc den internetten şirket içinde kurarsan her bölüm için ayrı bölüm oluşturup istegiğin grupların istediğin yerlere ulaşmasına izin verebilirsin. istedigin dosayayı yukleyebilirsin. çok güzel bi uygulama denemeni tavsiye ederim. dropbox gibi drive gibi senin cloud serverin oluyor. 

kolay gelsin

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Bütçeye göre nas çözümleri olabilir sanırım kapsamlı birşeyse :/

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ayni network uzerinde mi yapacaksin bu isi yoksa farkli networklerle de paylasacakmisin ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    blood_rhyme bunu yazdı
    LizardKing bunu yazdı
    blood_rhyme bunu yazdı

Ufak bir bilgisayar olarak düşün sistem üzerinden harddisklerde bölümler oluşturup o bölümlere daha önceden tanımladığın kullanıcılara göre yetki veriyosun, istersen ftp olarak da uzakdan bağlanabiliyorsun. satın aldığın firma bütün bilgileri paylaşır zaten. Hangi şehirdesin belki yardımcı olacak birilerini yönlendirirm size

saol hocam ama rusyadayım ben. teşekkür ederim ilgin için.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    blackdeath bunu yazdı

selam 

hocam bu iş için en güzeli own cloud yap istedigin yerden ulaşırsın. cepten pc den internetten şirket içinde kurarsan her bölüm için ayrı bölüm oluşturup istegiğin grupların istediğin yerlere ulaşmasına izin verebilirsin. istedigin dosayayı yukleyebilirsin. çok güzel bi uygulama denemeni tavsiye ederim. dropbox gibi drive gibi senin cloud serverin oluyor. 

kolay gelsin

araştırıyorum hocam, teşekkürler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

ayni network uzerinde mi yapacaksin bu isi yoksa farkli networklerle de paylasacakmisin ?

öncelik aynı network üzerindendi fakat bizim network dışındaki müşterilerimiz için de bunu kullanmak istiyorum. yani link veririm indirirler dropbox sistemi gibi.

networkümdeki insanlar da pc üzerinden klasör sistemine ulaşıp istediğini alabilirler.

farklı networklerle de paylaşacağım özet olarak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sana tavsiyem kendi networkunu dis dunyaya acmaman

bir ftp server kirala veya bir hosting kirala sinirsiz olan guzel saglam bir firmadan

dosyalarini oraya atip oradan cekmelerini sagla.

dosya atmaya yetkili kisiler icinde ftp kullanicisi olusturursun onlar yukler.

illa kendi networkumde yapmak istiyorum dersen wd nas lari hem uygun hem kullanislidir.

biraz daha orta olcekli istersen qnap derim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 1685 Toplam Mesaj: 13