Ofis Sandalyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Evde çalıştığım zamanlarda kullanmak için rahat edebileceğim bir ofis sandalyesi arıyorum. Kamburluk falan da var biraz, öneride bulunacaklar olursa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Kaliteli diye şirket bürotime dan almış pahalı ancak hem alçaltması hemde sırt dayaması bozuldu ayrıca üstüne baskı yapılmıyorken alttaki kocaman metal yay birden bomba patlar gibi plastiği patlatıp ayağımın yanından geçti ve ayağımı yayın metali sıyırdı sadece sıyrık oldu ve kanadı ama okadar hızlı geçtiki biraz daha sağdan yada soldan geçse ayağımdan et koparabilirdi.

Bürotime ın ofisi bize belki 2km uzakta ona rağmen 2 haftada gelip model numarası alıp parça getirdiler gelip takıp 2dk sonra gittiler bi baktık ki gün içinde yeni taktıklarının da sırt dayaması bozuk yine aradık bu sefer 3 hafta sonra geldiler yine bakıp parça sipariş edicez diyip gittiler.

Yani delirmemek elde değil paranla bile rezil oluyorsun.

Bence evde kullanacaksan gamer sandalyesi al xdrive en iyi marka diye biliyorum bir çok profesyonel dahi bunlardan kullanıyor iş yeri ofis olmasa bende böyle bişi isterdim ev için çok uygun

https://www.xdrive.com.tr/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Marangoza git, sırtını götünü ve bacaklarını ölçtür, kendine uygun bir sandalye yaptır, amortisörü olmasın klasik sandalye olsun, biraz kalın ahşaptan yapsın rahat edersin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Kaliteli diye şirket bürotime dan almış pahalı ancak hem alçaltması hemde sırt dayaması bozuldu ayrıca üstüne baskı yapılmıyorken alttaki kocaman metal yay birden bomba patlar gibi plastiği patlatıp ayağımın yanından geçti ve ayağımı yayın metali sıyırdı sadece sıyrık oldu ve kanadı ama okadar hızlı geçtiki biraz daha sağdan yada soldan geçse ayağımdan et koparabilirdi.

Bürotime ın ofisi bize belki 2km uzakta ona rağmen 2 haftada gelip model numarası alıp parça getirdiler gelip takıp 2dk sonra gittiler bi baktık ki gün içinde yeni taktıklarının da sırt dayaması bozuk yine aradık bu sefer 3 hafta sonra geldiler yine bakıp parça sipariş edicez diyip gittiler.

Bence evde kullanacaksan gamer sandalyesi al xdrive en iyi marka diye biliyorum bir çok profesyonel dahi bunlardan kullanıyor iş yeri ofis olmasa bende böyle bişi isterdim ev için çok uygun

Dxracer'dan bahsetmek istemişsin sanırım. Xdrive Türk malı, dxracer kalitesine "yakın" denebilir. Yakın zamanda indirimde olan bir modelini görmüştüm ne kadar güzel diye bakarken baya olumsuz yorum gördüm. Bu işlerde en iyisi gidip denemek, mümkünse 30 dk 1 saat kadar kullanmak. Bazıları ilk oturuşta mükemmel gibi gelip yarım saat sonra götü başı ağrıtabiliyor. Yakınında ikea varsa gidip markusu denemeni tavsiye ederim tabii bütçe dahilinde ise.

Kamburluk içinse her aklına geldiğinde dik dur, sırt için ufak tefek hareketler yap, kasları zayıflattığı söylense de 50 liralık kamburluğu engellediği söylenen korselerden her zaman olmamak şartıyla kullan çünkü gerçekten kasları zayıflatabilir. Bunları yaparak 1 haftada duruşumu düzelttim sonra vize dönemine girince koy göte diyerek 15 günde bozdum :)

Şafak 1152!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Yazacaklarım hakkında olay örgüsü kuramadım. O yüzden madde madde yazacağım:

- Her ne kadar Türkiye'deki satıcıların pek belirtmeyeceği bir durum olsada aslında sanldaye seçimi günlük/haftalık kullanacağın saat ile seçilir. İnternette bu durumu araştırabilirsin.

- Benim hali hazırda kullanacağım sandalyem özel yapım ve yeni sanldayeler üretmiyorlar o yüzden marka öneremeyeceğim fakat bu konu hakkında cimri davranmamanın her türlü çok iyi fayda olacağını düşünüyorum.

- (Şiddet ile ve üstelik kendiminde ciddi benzer bir sıkıntı ile başa çıkmaya çalışıyor olmam sebebi ile) Pek çok kamburluğun günlük egzersizler ile çözülebileceğini gerek araştırma ile gerekse bizaati karşılaşmış birisi olarak pc başında çok vakit geçiren arkadaşları kesinlikle spor yapmaya davet ediyorum. Gerek sırt ağrıları olsun gerekse zihin açıklığı konusunda olsun çok faydasını göreceklerine eminim. (Real story)

- Çalışma ortamınızın kalitesini arttıracak yatırımları: iyi bir internet bağlantısı ya da kaliteli bir donanım gibi kafamda canlandırıyorum. Öyle ki bu kalite sizin sağlığınıza olumlu etki yaparsa daha verimli olursunuz, daha verimli olursanız amaçlarınıza ulaşabilirsiniz, başklarına esin kaynağı olabilirsiniz vs vs.. şeklinde düşünüyorum.

Bunlar benim naçizane fikirleirm. Umarım faydası olur :)

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Arkadaşlar öncelikle tüm yorum ve öneriler için teşekkür ederim. Xdrive dikkatimi çekti.. Kasırga serisinde masaj da varmış sanırım. Tecrübe eden var mıdır? Bu kadar para verip, pişman olmayalım sonra :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Kamburluk yapmayacak , bel sırt desteği olacak koltuklara bende bakıyorum max bütçe 350 lira :) fileli ortopedik koltuklar görüyorum internette tavsiyeniz var mı? 

ek olarak abi xdrive 2000tl koltuğu var ya. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

evde 5-10 saat pc basındayim.. yeri geliyor iş, yeri geliyor film seyrediyorum.  kullandıgınız tecrubenize dayanan yeri geldiğinde mayışabileceğim rahat bi koltuk önerin lütfen. ?

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sandalye internet üzerinden alinmaz bence, ben gidip bir sürü sandalye denedim iyi görünen ama oturdugun zaman sikintili olan cok sandalyeye ya da bilgisayar koltuguna denk geldim.. Tesadüfen mediamarkt'da L33t isimli bir firmanin bilgisayar sandalyesini denedim, acayip rahat bir koltuktu ve fiyati da baya uygundu ancak sirt kismi cok yüksek degildi ben biraz daha yüksek istiyordum

bahsettigim sandalye bu https://l33t-gaming.com/product/extreme-gaming-chair-black/ (türkiye'ye satisi var mi bilmiyorum)

Biraz risk alarak bunlarin daha büyük koltugunu buldum ve siparis verdim. Denedigimki kadar rahat degil ama yine de cok iyi.. Oyuncu koltuklari biraz dar oluyor, oynayan kisiyi sarmalamasi amaciyla, ben de bunu sevmedigim icin biraz büyük modelinden aldim ve suanlik bir problem yok.

Aldigim model bu https://l33t-gaming.com/product/e-sport-pro-superior-xl/ 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

sandalye internet üzerinden alinmaz bence, ben gidip bir sürü sandalye denedim iyi görünen ama oturdugun zaman sikintili olan cok sandalyeye ya da bilgisayar koltuguna denk geldim.. Tesadüfen mediamarkt'da L33t isimli bir firmanin bilgisayar sandalyesini denedim, acayip rahat bir koltuktu ve fiyati da baya uygundu ancak sirt kismi cok yüksek degildi ben biraz daha yüksek istiyordum

bahsettigim sandalye bu https://l33t-gaming.com/product/extreme-gaming-chair-black/ (türkiye'ye satisi var mi bilmiyorum)

Biraz risk alarak bunlarin daha büyük koltugunu buldum ve siparis verdim. Denedigimki kadar rahat degil ama yine de cok iyi.. Oyuncu koltuklari biraz dar oluyor, oynayan kisiyi sarmalamasi amaciyla, ben de bunu sevmedigim icin biraz büyük modelinden aldim ve suanlik bir problem yok.

Aldigim model bu https://l33t-gaming.com/product/e-sport-pro-superior-xl/ 

kaça aldınız ve nerden bulabiliriz acaba?

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ProBilisim bunu yazdı

kaça aldınız ve nerden bulabiliriz acaba?

ben burdan aldim https://www.dasspiel.ch/l33t-gaming-e-sport-pro-superior-xl-160435

fiyati baya uygundu diger websitelerine göre 1500 tl civarina geldi. Eger hosuna gittiyse üretici firmasi l33t ile iletisime gecip onlardan kargolamalarini isteyebilirsin https://l33t-gaming.com/contact-us/

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1811 Toplam Mesaj: 14
ofis sandalyesi