folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Ogrenci Icin Youtube Nasil Engellerim

Ogrenci Icin Youtube Nasil Engellerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Opendns yetersiz kalırsa eğer Adguard Home var, internete erişim yapan tüm cihazlarım bunun üzerinden çıkış yapıyor. hetzner'den 2.5 euroluk bi sunucuya 10 dk da kurulabilir yönetimi de çok basit.

dedigin sey cazip. ama koyu renkli yeri hic anlamadim. kendi sitesine girip inceledigimde "AdGuard Home, reklamları ve takipçileri engellemek için ağ genelinde çalışan bir yazılımdır. Ayarladıktan sonra tüm ev cihazlarınız için çalışır ve bunun için herhangi bir istemci tarafı yazılıma (client) ihtiyacınız yoktur. Nesnelerin İnterneti ve internete bağlı cihazların yükselişi ile birlikte tüm ağınızı kontrol edebilmek daha da büyük önem arzediyor."  diyor. senin dedigin gibi bir sunucuya illa ihtiyacim varmi? ayrica bunu uzaktan android ile kumanda edebilirmiyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Hic bu kadar kastirmaya gerek yok. Chrome adblock(reklam engelleyici) eklentisinde "youtube" alan adini engelenecek reklamlarla ilgili listeye kaydedin...

Sorun cozulecek

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Şöyle bir yazılım var

https://www.sordum.net/59248/url-disabler-ile-kolayca-web-sayfasi-engelleyin/

engin01288 tarafından 16/Eki/20 08:48 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı

#cukurova arkadas oradan videoyu yasakladigim zaman online egitimde de googleclass videolu egitim var oda kapanmaz mi?

tesekkurler.

Selam, menu de "always block" ve "never block" bölümleri var. Bir nevi white list, black list modeli. Orada site veya link bazında izinleri yönetebiliyorsun. Mesela bütün video siteleri engelli ama sadece vimeo.com domain aç diyebiliyorsun.

Ben daha önce norton family kullanıyordum ama çok daha fazla ayarla uğraşman gerekiyor. uzantan mudahele edemiyorsun. Bu nedenle tavsiye etmem.. Opendns de işteyken bile web üzerinden yönetebiliyorum.

Opendns iplerini modeme default dns olarak giriyorum, kendi pc ve telde dnsler 8.8.8.8 olarak ayarlı, yani beni engellemiyor sadece çocuklar.

Ama söyliyeyim, senin ufaklık dns değiştirmeyi çözerse bir işe yaramaz :)

Birde dinamik ip kullanıyorsan, ip değiştiğinde opendns bildirmen gerekiyor tabiki, çoğu modemde dynamic dns var, ben evde çalışan rasperry pi'de ddclient kullanıyorum ama çok basit bir sürü yöntemi mevcut.

https://www.dnsomatic.com kullanıyorum, opendns destekliyor ve dökümanlarında bulabilrsin.

cukurova tarafından 16/Eki/20 11:21 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

notepadi yönetici olarak çalıştır. bu dosyayı aç şu satırı ekle. o pc de youtube açılmaz : 

127.0.0.1 youtube.com

bu olayı yapsana hocam olmuyor diyonda olur niye olmasın.

site açılabilir ama bir youtube videosu oynatmaya çalış oynatmıyacaktır.

Veya bir free internet securityli bir antivirüs kur firewall bölümünden siteyi ekle.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Opendns yetersiz kalırsa eğer Adguard Home var, internete erişim yapan tüm cihazlarım bunun üzerinden çıkış yapıyor. hetzner'den 2.5 euroluk bi sunucuya 10 dk da kurulabilir yönetimi de çok basit.

Hocam güzel bir olaya benziyor. Bilmeyenler için kurulum videosu veya döküman gibi bir paylaşım mevcutmudur ?

-
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Bu adguard güzel birşeye benziyor ama tam anlamadım. Bunu kurunca ana pc sürekli açık kalmak zorunda mı? yoksa doğrudan opendns gibi kendi dns üzerinden mi engelliyor.

Rasperry pi kurup deneyeceğim, pi-hole benziyor sanki, arabirimi daha güzel görünüyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    grpngy bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

notepadi yönetici olarak çalıştır. bu dosyayı aç şu satırı ekle. o pc de youtube açılmaz : 

127.0.0.1 youtube.com

bunu denemistim ise yaramiyor yada ben beceremiyorum.

yaptıktan sonra pc yi restart etmen ya da komut satırından ipconfig /flushdns demen lazım

tabikide yeniden baslat yaptim. ekstradan senin flushdns de yaptim yine olmadi.

hocam hosts klasöründe dosyayı açıp kaydet diyince başka dosya olarak kaydediyor.

masaüstüne kaydet. daha sonra hosts dosyasını sil. masaüstünden kes yaıştır olarak yap.

her ihtimale karşı hosts dosyasını silme bi yere yedekle. masaüstüne yedekleme isim aynı olduğundan sıkıntı olur. aç bi klasör yedekle mesela.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    grpngy bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    grpngy bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

notepadi yönetici olarak çalıştır. bu dosyayı aç şu satırı ekle. o pc de youtube açılmaz : 

127.0.0.1 youtube.com

bunu denemistim ise yaramiyor yada ben beceremiyorum.

yaptıktan sonra pc yi restart etmen ya da komut satırından ipconfig /flushdns demen lazım

tabikide yeniden baslat yaptim. ekstradan senin flushdns de yaptim yine olmadi.

hocam hosts klasöründe dosyayı açıp kaydet diyince başka dosya olarak kaydediyor.

masaüstüne kaydet. daha sonra hosts dosyasını sil. masaüstünden kes yaıştır olarak yap.

her ihtimale karşı hosts dosyasını silme bi yere yedekle. masaüstüne yedekleme isim aynı olduğundan sıkıntı olur. aç bi klasör yedekle mesela.

+1 ayrıca dns adresini el ile değiştirdiysen çalışmayabilir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yeğenimin annesi babası çalıştığı için bizde kalıyor, tablet niyetine kullandığı android telefonu var. Zamanında birşey olmaz diyerek annesi babası öyle alıştırdı ve şimdi de elinden alamıyorlar :)
    Daha önce bende bu konu hakkında bir başlık açmıştım ama etkili bir çözüm bulamadım. Komple engellemek değil de zararlı içerikler açılmasın o yeter diyordum. (Belirli siteleri komple engellemeye çalıştım ama bunun da bir yolu yok)
    Aile koruma filtresi zaten aktif ama yine de zararlı içerikler açılabiliyor, reklamlara tıklayarak falan filan derken bu yolun sonu bir şekilde zararlı sitelere çıkabiliyor.. Nasıl çözerim diye araştırdım ve internet sağlayıcının çocuk koruma hizmeti olduğunu öğrendim ama onu aktif edince de hiç birşey açılmıyor.. Yani ha o hizmeti kullanmışsın ha da modemin fişini çekmişsin.. İkisi de aynı şey. (Sadece eba açılsın başka hiç birşey açılmasın diyorsan bu yöntem belki bir çözüm olabilir ama bunu aktif edince telefondaki whatsapp bile çalışmaz oluyor)

Koruyucu dnsler biraz işe yarıyor ama yeteri kadar etkili değil..

Bulabildiğim tek çözüm: Çocuğun telefonundaki tarayıcı uygulamaları sildim, play store uygulamasını sildim ve Youtube kısıtlı modu etkinleştirdim.. Gerçi onu da kapatıyor ama sık sık kontrol ediyorum, kapatırsa kızıyorum ve o yüzden kapatmıyor, çözüm değil ama işe yaradığı kadar artık..

Yakın zamanda buna benzer başlıkların iyice çoğalacağını düşünüyorum. Sanıyorum önceki açtığım konuda da bunu yazmıştım, yol kötü...

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 3347 Toplam Mesaj: 22
youtube youtube online egitim youtube engelleme