folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öğrenebilecek En Kolay Yabancı Diller ?

Öğrenebilecek En Kolay Yabancı Diller ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek
    7eVeNPouND bunu yazdı

evet arkadaşlar başlıktan anlaşılabileceği gibi sizce en kolay öğrenilebilecek , böyle kısa zamanda şakır şakır konuşabileceğimiz dil sizce hangisi.illa ki bita ne vardır :) yorumlarınızı bekliyorum

Hocam şimdi sen öğreneceğin dili öylesine mi öğrenmek istiyorsun yoksa ileride lazım olur düşüncesiyle mi öğrenmek istiyorsun? Önce bu soruyu cevaplamak lazım.

Bir de dil önerilerinde bulunmuşsunuz, hangi dil neye göre kime göre kolay. Dil yetenek işidir, yeteneğiniz yoksa istediğiniz kadar kafa patlatın sadece belli bi yere kadar gidersiniz ondan ötesi olmaz. 

Bortubocek sever
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

türkçeye yakın dil olarak farsça ve arapça gelebilir

fransızca italyanca ve ispanyolcaya göre ingilizce kolay bir dil değil bence...

alfabesi latin olan çoğu dil aynı zorluktadır.. almanca hariç :))

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    mungabunga bunu yazdı

türkçeye yakın dil olarak farsça ve arapça gelebilir

fransızca italyanca ve ispanyolcaya göre ingilizce kolay bir dil değil bence...

alfabesi latin olan çoğu dil aynı zorluktadır.. almanca hariç :))

Arapça ve Farsça Türkçeyle benzemezler kardeş.. Yapıları farklı .. onlar başştan eklemeli Türkçe sondan.. Onlar Avrupa dillerine daha yakın.. Hint avrupa dil ailesine mensuplar.. Biz Ural-Altay.. Fince , macarca , japonca vs..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

Hocam kolayını zorunu boşverde İngilizce öğrenmeye bak kolaymıdır zormudur orasını bilmem fazla iyi değil benim ing fakat 

ingilizceni geliştirirsen istediğin konuda kendini daha kolay geliştirirsin çünki internette çoğu şey ing olarak mevcut 

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

arapça öğrenmek şart gibi, şeriata doğru gidioz.

Japoncanın türkçeye çok benzediğini öğrenmenin kolay olduğunu duydum. 

Benimde ilerde öğrenmek istediğim japonca ve ispanyolca var. İngilizceyide tamamladık mı 4 bil bilmiş olcam.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

arapça öğrenmek şart gibi, şeriata doğru gidioz.

Japoncanın türkçeye çok benzediğini öğrenmenin kolay olduğunu duydum. 

Benimde ilerde öğrenmek istediğim japonca ve ispanyolca var. İngilizceyide tamamladık mı 4 bil bilmiş olcam.

haha koptum :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

"sen önce türkçe öğren" diyebilmek için iki saat imla hatası aradım amnk :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek

dil açısından ingilizceyi adam gibi öğrendikten sonra bi ispanyolca yapasım var :)

Hayat Bizi 61 kenara...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    lalada bunu yazdı

"sen önce türkçe öğren" diyebilmek için iki saat imla hatası aradım amnk :D

Cümleye küçük harfle başlamış içinde kalmasın yaz :DD

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek
    ehveniser bunu yazdı

ben derim ki,Farsça öğren.

Yazın Kur'an kursları başlar,git bir camiye sana onlar Elifbe kitabını verirler.Ordan harfleri öğren.
    Farsçada harfler Arapçadan biraz daha değişiktir,ve Arapçada olmayan sesler vardır.

Daha sonra bu dile yatkınlık oluşması açısından biraz Mesnevi vs. gibi eser oku ki,''Ulan bu kitabı ana dilinde okusam tadından yenmez.'' hırsını kazan.

Sonra al eline bir kitap,birinci seviyesinden başla.Cümle kurmak ve fiil çekimleri o kadar kolaydır ki sana anlatamam.Farsçada dil bilgisi kuralları bir kartpostala sığar :) 

Nitekim,konuşması çok zevkli de bir dildir.Küfrederken bile bülbül sesi çıkarırsın hocam.Millet şiir okuyorsun zanneder.

adamım benim işte bu. millet batı dillerinden bahsetmiş yok öğrenmesi kolay, şu şöyle bu böyle diye..

kimse farsçadan, osmanlıcadan bahsetmemiş.

fransızlar ve türevleri kendi eski yazılarını okuyabiliyorken, biz okuyamıyoruz...

sonra biz bunlardan bahsedincede çağ dışı kalmış oluyoruz.

ha bazılarıda önce türkçeni öğren filan falan demiş, arkadaş adamın gözünden kaçar başka bir şey olur vs.

işin b*kunu çıkarmmaya gerek yok.

bence önce arapçayla farsçayı biraz öğren sonrada osmanlıca metin oku derim. zor mu kolay mı şahsa göre değişir, ona diyecek bir sözüm yok.

fuck the system!
Toplam Hit: 6504 Toplam Mesaj: 58